PDA

View Full Version : سوال یه تازه کار در مورد برنامه کتابخونه

hhoura2006
جمعه 16 تیر 1385, 19:04 عصر
سلام.. من میخوام یه دیتا بیس ساده برای یه کتابخونه طراحی کنم تو اکسس...table هارو طراحی کردم اما مشکلم با جستجوه!
من نمیدونم چطوری باید جستجو کنم .. احتمالاً میگین query و فرم درست کن و...
اینا رو می سازم اما درست عمل نمی کنن... همش یه جاییش مشکل داره
من شک دارم که برای هر نوع جستجو ( مثلاً بر اساس نام کتاب ، مولف ، یا موضوع ) باید یه Query جداگانه درست کنم یا نه !!
تو رو خدا اگه راهنمایی می کنین یه مقدار ساده و رون باشه که منِ تازه کار گیر نکنم و این تابستونی یه کار مفید یاد بگیرم...
یه دنیا ممنون

شاپرک
شنبه 17 تیر 1385, 06:27 صبح
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=46145

hhoura2006
شنبه 17 تیر 1385, 06:58 صبح
جناب شاپرک من مطالعه نکرده از شما سوال نکردم...
من این لینک رو قبلاً دیدم و حتی فایل اصلاح شده رو هم دانلود کردم... کتاب ICDL رو هم خوندم اما مشکلم هنوز پا برجاست.
من چهار تا جدول کتاب، CD امانت و مشخصات اعضا دارم... اما الان تو قدم اول برای جستجوی کتاب مشکل دارم ... می خوام برحسب نام کتاب ،مولف ، یا موضوع بشه جستجو کرد...
تازه کار بد تر هم میشه !! وقتی میخوام مستقیماً کوئری رو برام باز نکنه بلکه یه صفحه ای مثل report باز کنه...
حالا اگه این قسمت دوم مشکله خیلی روش حساس نیستم ... اما اینکه موضوعی جستجو کنه و وسط رشته رو هم بگرده خیلی واسم مهمه...
ممنونم

شاپرک
شنبه 17 تیر 1385, 07:33 صبح
کافیه یه کم تغییرش بدی :

hhoura2006
دوشنبه 19 تیر 1385, 15:49 عصر
سلام
بازم من!!
شاپرک جان از کمک هات ممنون ، من یه مزاحمت دیگه هم دارم... شرمنده!!
اما میدونی چطوری میشه یه فرم رو تو اکسس تنظیم کرد تا با باز کردن برنامه اون فرم به طور اتوماتیک و به صورت پیش فرض باز بشه ؟
در ضمن با قالب بندی تاریخ به صورت شمسی هم مشکل دارم... شرمنده که من اینقدر مزاحمتون میشم
یه دنیا ممنون

شاپرک
سه شنبه 20 تیر 1385, 12:49 عصر
Tools > StartUp>Display Form

در مورد تاریخ من از ماجول آقای آزادی استفاده میکنم و تابحال که هیچ مشکلی نداشتم . جستجو کن پیداش میکنی .

moustafa
سه شنبه 20 تیر 1385, 19:13 عصر
برای انعطاف پذیری بیشتر یه ماکروی جدید ایجاد و ان را با نام autoexec ذخیره کن
در ان فرمی را که میخواهی باز بشه اندازش چقدر باشه و............