PDA

View Full Version : سوال: چطور یک فرم پیشفرض رو بسازم؟

ABZiko
سه شنبه 25 فروردین 1394, 17:05 عصر
سلام خدمت دوستان، بنده اومدم توی Form1 کار های نرم افزارم رو کردم، بعد از این که ساختم، متوجه شدم که نیاز هست که یک فرم ورود برای نرم افزار بسازم، برای همین نمی دونم می شه فرمی ساخت و اون رو به عنوان فرم اصلی قرار داد یا نه، دوباره باید یک پروژه باز کنم و فرم 1 رو برای ورود بسازم و ... ؟

Mani_rf
سه شنبه 25 فروردین 1394, 17:34 عصر
بله میشه. شما میتونید توی تنظیمات پروژه مشخص بکنید که فرم Startup کدوم فرم باشه.

برای انجام این کار از این مسیر استفاده کنید :
راست کلیک روی پروژه موردن نظر در Solution Explorer > انتخاب تب Application > انتخاب فرم مورد نظر از بخش Startup Form

130333

ghasem110deh
چهارشنبه 26 فروردین 1394, 10:29 صبح
سلام
از این طریق هم میشه : (عکس ضمیمه)
در هر دو صورت کار شما راه میوفته :)

ABZiko
چهارشنبه 26 فروردین 1394, 14:54 عصر
بله میشه. شما میتونید توی تنظیمات پروژه مشخص بکنید که فرم Startup کدوم فرم باشه.

برای انجام این کار از این مسیر استفاده کنید :
راست کلیک روی پروژه موردن نظر در Solution Explorer > انتخاب تب Application > انتخاب فرم مورد نظر از بخش Startup Form

130333

ببخشید من در Solution Explorer روی پروژه مورد نظرم کلیک راست کردم و Properties رو زدم و در تب Application دنبال اون مورد گشتم ولی فقط Start Up object رو پیدا کردم و Start Up Form رو پیدا نکردم، در Start Up Object هم که هیچ فرمی نبود ...

همـااا
چهارشنبه 26 فروردین 1394, 21:32 عصر
ببخشید من در Solution Explorer روی پروژه مورد نظرم کلیک راست کردم و Properties رو زدم و در تب Application دنبال اون مورد گشتم ولی فقط Start Up object رو پیدا کردم و Start Up Form رو پیدا نکردم، در Start Up Object هم که هیچ فرمی نبود ...

فکر کنم زبان دوستمون ویژوال بیسیک دات نت هست ...
از روش دوم استفاده کن (همونطور که تو پست شماره 3 گفتن)! یعنی تو پنجره ی سلوشن اکسپلورر رو program.cs دابل کلیک کن
بعد تو این قسمت اسم فرمتو عوض کن مثلا اگه اسم فرمت هست : Form2 ، باید بجای Form1 همون اسم فرمیو بذاری که میخوای برنامت باهاش بالا بیاد ...

Application.Run(new Form2());