PDA

View Full Version : آیا نرم افزاری برای ساخت نرم افزار گرافیکی وجود دارد؟

arezoo200
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 10:58 صبح
با سلام و خسته نباشید خدمت برنامه نویسان محترم.

سوال مهمی داشتم که مربوط به پروژه پایانیم هستش:

آیا نرم افزاری برای ساخت نرم افزار های گرافیکی وجود دارد؟ در واقع نرم افزاری میخواهم که بتواند قسمتی با عنوان تولباکس برایم ایجاد کند یا ایجاد کنم که بتواند Drag & Drop را برایم شبیه سازی کند. و اجزایی ک لازم دارم و یا خودم تعریف میکنم را به صفحه ی دیزاین بیاورد؟

دقیقا شبیه ویژوال استادیو که این امکان را میدهد ک میتوانیم فرم اضافه کنیم و یا از درون تولباکس مواردی از قبیل textbox و lable و ... به درون فرم بیاوریم!! آیا چنین نرم افزاری که این امکان را بدهد وجود دارد یا خیر ؟ اگر خیر ، آیا میتوان از طریق همین ویژوال استادیو توسط زبان سی شارپ چنین برنامه ای را نوشت؟ به چه صورت؟

پانویس: سی شارپ را تا حد شی گرایی بلدم!

این را هم متذکر شوم که استادم گفت با openGL چنین کاری میتوان انجام داد ولی نمیدانم به چه صورت .اگر منبعی برا آموزش وجود دارد معرفی کنید.با تشکر

shahryari
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 11:50 صبح
130375

http://www.wowinterface.com/downloads/info4222-WoWUIDesigner.html

arezoo200
شنبه 29 فروردین 1394, 21:30 عصر
ببخشید مثه این که شما منظور من رو متوجه نشدین !

در واقع میخوام برنامه ای بنویسم که مثل آفیس که تولباکس داره یا مثله سی شارپ و یا برنامه ای که قابلیت drag & drop رو داشته باشه و این امکان رو به کاربر بده و کاربر بتونه ابزاری را بکشه بیاره داخل یه فرم (فرم دیزاین).در واقع خوده کاربر دیزاینر باشه و من بتونم همچین برنامه ای بنویسم!!!
نحوه نوشتن برنامه ای که دارای Toolbox باشد.دقیقا شبیه خود ویژوال استادیو که دارای تولباکس هست و میشه مثلا یه باتن به فرم دیزاین آورد.
یه چیزی بالاتر از حد ویژوال استادیو.
اون نرم افزاری (یا اون کدهایی) که خود ویژوال استادیو رو باهاش ساختن!!

ebrahim.rayatparvar
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394, 19:00 عصر
منطورت از نرم افزار گرافیکی چیه؟؟
میخای مثل آفیس یا ویژال toolbox یا منو داشته باشه با همینC# میشه فقط باید کامپوننت مثل devexpress یا tellerik یا ... بهش اضافه کنی و کار کنی و برای درگ کردن ابزار بر روی فرم ها یا فرم های دیگر اون بستگی به قدرت برنامه نویسی شما دارد چون با .net این کارا به راحتی انجام میشه.

imanx7
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 12:03 عصر
فکر کنم منظورتون از گرافیکی رابط کاربری یا همون UI باشه ؟!
شما واسه طراحی رابط کاربری برنامه میتونید از کامپوننت های Janus یا Telerik یا DevExpress استفاده کنید !

arezoo200
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 15:46 عصر
نمیدونم چرا هیچکس متوجه منظورم نمیشه!

در واقع میخوام برنامه ای بنویسم که تولباکس داشته باشه (امیدوارم فرق بین تولباکس با تولبار و منو رو بدونید)

برنامه ای که یه صفحه دیزاین داشته باشه و یک تولباکس که قابلت کشیدن ابزار رو داخلش داشته باشه(یعنی بشه ابزاری که داخل تولباکس تعریف و کد اونها را درشون تعبیه میکنم را کشید و داخل صفحه دیزاین آورد)
برنامه ای که بشه باهاش برنامه های دیگه ای نوشت!

همچنین برنامه ای رو چطور باید بنویسم؟

شما فک میکنید که من میخوام یه برنامه بنویسم که گرافیکی و زیبا باشه ولی منظورم متن بالاست نه این که همش کامپوننت بهم معرفی کنید.

Davidd
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 16:03 عصر
.سلام بهتر بود یه مثال میزدید تا دوستان متوجه بشن. مثلا رسم گراف با drag&drop کردن نودها روی فرم و امکان متصل کردن نودها. نمیدونم فریم ورک مخصوصی برای اینکار باشه یا نه ولی اگه تولباکس ساده باشه میشه با رسم کنترل های گرافیکی یا دکمه و ... و event های ماوس این محیطو شبیه سازی کرد. اینجا هم یه نمونه هست که شاید بهتون ایده بده:
http://www.codeproject.com/Articles/213407/A-Graphics-Drawing-Tool-by-using-Csharp-and-Winfor

arezoo200
جمعه 18 اردیبهشت 1394, 16:33 عصر
.سلام بهتر بود یه مثال میزدید تا دوستان متوجه بشن. مثلا رسم گراف با drag&drop کردن نودها روی فرم و امکان متصل کردن نودها. نمیدونم فریم ورک مخصوصی برای اینکار باشه یا نه ولی اگه تولباکس ساده باشه میشه با رسم کنترل های گرافیکی یا دکمه و ... و event های ماوس این محیطو شبیه سازی کرد. اینجا هم یه نمونه هست که شاید بهتون ایده بده:
http://www.codeproject.com/Articles/213407/A-Graphics-Drawing-Tool-by-using-Csharp-and-Winfor

خداروشکر متوجه شدید منظورم چی هست.من نه یک مثال بلکه چند مثال زدم .
ولی ولی
این که asp.net هستش!! ویندوز فرم نیست! ویندوز فرم میخواستم.
رویداد های موس هم دراگ دراپ نداره متاسفانه!

Davidd
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 08:41 صبح
خداروشکر متوجه شدید منظورم چی هست.من نه یک مثال بلکه چند مثال زدم .
ولی ولی
این که asp.net هستش!! ویندوز فرم نیست! ویندوز فرم میخواستم.
رویداد های موس هم دراگ دراپ نداره متاسفانه!

از کجا میگین asp ؟؟ هم عنوانش نوشته winform هم از روی فرم ها مشخصه که ویندوزی هست.
درگ و دراپ هم با رویدادهای موس قابل پیاده سازیه. با رویدادهای MouseDown MouseUp MouseMove قابل پیاده سازیه