PDA

View Full Version : سوال: به روز شدن قالب وردپرس

ravand
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 14:26 عصر
یکی از مشتری هام میگفت قالب سایتم که از وردپرس هست هر به چند وقتی به روز میشه! بهش گفتم اون افزونه هاست که به روز میشه. و شایدم افزونه هایی که در قالبت بکار بردی میگفت نه قالبم به روز میشه!
حالا برام سوال شده که چه چیز این قالب به روز میشه؟
متشکرم.

bagherok
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 16:01 عصر
یکی از مشتری هام میگفت قالب سایتم که از وردپرس هست هر به چند وقتی به روز میشه! بهش گفتم اون افزونه هاست که به روز میشه. و شایدم افزونه هایی که در قالبت بکار بردی میگفت نه قالبم به روز میشه!
حالا برام سوال شده که چه چیز این قالب به روز میشه؟
متشکرم.
خب هرچیزی که درون قالب هست(از css گرفته تا کدهای php و...)
مثل افزونه قالب هم بروز میشه دیگه

ravand
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 17:43 عصر
خب هرچیزی که درون قالب هست(از css گرفته تا کدهای php و...)
مثل افزونه قالب هم بروز میشه دیگه
ببین
خب برای چی باید به روزش کنه؟ خب اگه بخواد شکل و شمایلش رو عوض کنه که دست خود دارنده ی قالب هست. من نمی فهمم برای چی باید به روز بشه؟ میشه یه مثال بزنی؟ من بی سوادم :لبخند:

bagherok
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 18:13 عصر
ببین
خب برای چی باید به روزش کنه؟ خب اگه بخواد شکل و شمایلش رو عوض کنه که دست خود دارنده ی قالب هست. من نمی فهمم برای چی باید به روز بشه؟ میشه یه مثال بزنی؟ من بی سوادم :لبخند:
نه به سواد و نه به وردپرس هیچ ربطی نداره:لبخند:

اولا اینکه قالب همش html,css و.. نیست
کلی کلاس و پلاگین و ویجت و ابزارک ..
یا بهتر بگم قالب میتونه خودش یه فریم ورک باشه با کلی تنظیمات ریز و درشت

حالا اینا به کنار
فرض کنید از bootstrap استفاده میکنید و با بروز شدنش شما هم قالب رو بروز میکنید ویه سری از اشکالات احتمالی رو رفع میکنید و نسخه جدید قالب انتشار میدید.
یا اینکه اصلا یه قابلیت جدید مثلا carousel بهش اضافه میکنید
وکلی چیزهای دیگه

اینکه میگید اگه بخواد شکل و شمایلش رو عوض کنه دست خود دارنده ی قالب هست
خب پلاگین هم دست خودشه عوض میکنه دیگه...
بعدشم شاید طرف اصلا برنامه نویس نیست و فقط داره از قالب استفاده میکنه

ravand
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 18:18 عصر
نه به سواد و نه به وردپرس هیچ ربطی نداره:لبخند:

اولا اینکه قالب همش html,css و.. نیست
کلی کلاس و پلاگین و ویجت و ابزارک ..
یا بهتر بگم قالب میتونه خودش یه فریم ورک باشه با کلی تنظیمات ریز و درشت

حالا اینا به کنار
فرض کنید از bootstrap استفاده میکنید و با بروز شدنش شما هم قالب رو بروز میکنید ویه سری از اشکالات احتمالی رو رفع میکنید و نسخه جدید قالب انتشار میدید.
یا اینکه اصلا یه قابلیت جدید مثلا carousel بهش اضافه میکنید
وکلی چیزهای دیگه

اینکه میگید اگه بخواد شکل و شمایلش رو عوض کنه دست خود دارنده ی قالب هست
خب پلاگین هم دست خودشه عوض میکنه دیگه...
بعدشم شاید طرف اصلا برنامه نویس نیست.
منم بهش گفتم پلاگین شاید به روز میشه. ولی میگه نه چیز دیگه است. یعنی یکی یه قالب میزنه و از طریق سایتش ظاهر تمام قالب های وردپرسی که توی سایت های مختلف هست رو عوض میکنه ؟ خب منم میگم چه کاریه؟ خود دارنده ی سایت میاد و ظاهر html رو عوض میکنه! من گفتم شاید موضوع دیگه اس که من ازش بیخبرم!

us1234
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 19:36 عصر
منم بهش گفتم پلاگین شاید به روز میشه. ولی میگه نه چیز دیگه است. یعنی یکی یه قالب میزنه و از طریق سایتش ظاهر تمام قالب های وردپرسی که توی سایت های مختلف هست رو عوض میکنه ؟ خب منم میگم چه کاریه؟ خود دارنده ی سایت میاد و ظاهر html رو عوض میکنه! من گفتم شاید موضوع دیگه اس که من ازش بیخبرم!

بله قالب هم به روزرسانی میشه و همان طور که دوستان بالاتر گفتند قالب فقط کد های html و css و js نیست که با به روز شدن ظاهر سایت تغییر کنه .
مثلا قالب به روز رسانی میشه و در آن ویجت نمایش اسلایدر قرار گرفته میشه که اگر نیاز داشتی بتوانی ازش داخل سایت استفاده کنی . یا هر عمل دیگه
مثلا در تابع های php قالب باگ پیدا شده قالب به روز میشه و این تابع ها ارتقا داده میشوند .

ravand
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 20:23 عصر
بله قالب هم به روزرسانی میشه و همان طور که دوستان بالاتر گفتند قالب فقط کد های html و css و js نیست که با به روز شدن ظاهر سایت تغییر کنه .
مثلا قالب به روز رسانی میشه و در آن ویجت نمایش اسلایدر قرار گرفته میشه که اگر نیاز داشتی بتوانی ازش داخل سایت استفاده کنی . یا هر عمل دیگه
مثلا در تابع های php قالب باگ پیدا شده قالب به روز میشه و این تابع ها ارتقا داده میشوند .
آخه مشکل اینه که من خودم قالب رو براش زدم! و طرف بهم میگه قالب قبلی به روز میشد! و شما هم باید کاری با قالب بکنی که مثل قبلی به روز بشه!

us1234
جمعه 28 فروردین 1394, 00:03 صبح
آخه مشکل اینه که من خودم قالب رو براش زدم! و طرف بهم میگه قالب قبلی به روز میشد! و شما هم باید کاری با قالب بکنی که مثل قبلی به روز بشه!

نه دیگه ، وقتی شما برای یک یوزر خاص قالب درست میکنید دیگه به روزرسانی از منبع معنا نداره !

شما باید بهش بگید هرجا که احساس کردید نیاز به ارتقا قالب هست ، سفارش دهید تا قالب را براتون به اون شکل سفارشی سازی کنم .

ravand
جمعه 28 فروردین 1394, 09:18 صبح
نه دیگه ، وقتی شما برای یک یوزر خاص قالب درست میکنید دیگه به روزرسانی از منبع معنا نداره !

شما باید بهش بگید هرجا که احساس کردید نیاز به ارتقا قالب هست ، سفارش دهید تا قالب را براتون به اون شکل سفارشی سازی کنم .
منم همینو بهش گفتم ولی اونقدر روی حرفش پافشاری کرد که من به علم خودم شک کردم از بس روی حرفش موند من خسته شدم و پولش رو بهش پس دادم. و شک به جایی رسید که بیام اینجا سوال کنم ببینم چی هست که من نمی دونم!!!! :لبخند:

ali abedian
شنبه 26 اردیبهشت 1394, 02:39 صبح
خب چه طور میشه این امکان رو برای قالبهامون که طراحی میکنیم بذاریم؟
میشه یه توضیح جامع و کامل بدید
خیلی سپاسگزارم
:قلب::قلب::قلب::قلب::قلب:

webline
شنبه 03 مرداد 1394, 18:35 عصر
بعضی از اسکریپت ها این امکان بهشون داده شده که اتوماتیک از سرور اصلیشون خودشون رو بروز کنند و دسترسی لازم برای این کار بهشون داده شده و به این صورت این کار طبیعی است.هرچند تا جایی کم بنده اطلاع دارم این فقط برای بعضی افزونه ها صدق میکند.

تم لاین (http://themeline.ir/)