PDA

View Full Version : گفتگو: ترس از گرفتن پروژه از مشتری یا کار در شرکتی

meysam1366
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 18:20 عصر
سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان و اساتید برنامه نویس

همون طور که از عنوان سوال مشخصه میرم سره اصل مطلب

دوستان من تا حد متوسط رو به بالا به PHP به لطف استاد شهرکی و باقی اساتید مسلط هستم و روز به روز سعی می کنم به سطح معلوماتم اضافه کنم اما مشکلی که

دارم اینه که همیشه یک ترسی از قبول پروژه دارم که باعث شده نتونم اون طور که باید و شاید تو این شغل تا این لحظه موفق باشم

منظورم از ترس اینه که میترسم نتونم از پس انجام پروژه بر بیام و گند بزنم تو کار در حالی که یکی دو پروژه که برای خودم تستی کار کردم خیلی خوب تونستم تحلیل و بنویسمش از

نظر خودم البته

به همین خاطر گفتم این تاپیک رو ایجاد کنم تا بتونم از تجربیات و کمک شما دوستان نهایت استفاده رو ببرم و همچنین کمکی بشه برای کسانی که مشکل مشابه من دارن

پیشاپیش از راهنمایی هاتون ممنونم

mahmod2000
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 18:52 عصر
یکی دو تا سایت خودت بیاری بالا، اعتماد به نفسش رو پیدا میکنی، منم همچین مشکلی داشتم، ولی باید از یک جا شروع کنی
قدم اول سایت واسه خودت بزن، یه سایت خیلی خوب که نمونه کار هم بشه واست

rezaonline.net
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 19:50 عصر
ایده ها و کارهای بکر رو پیاده کن

خودت پروژه تعریف کن چون خودت میزان تسلط و توانایی خودت رو میدونی و سپس شروع کن به فروش اسکریپت مثلا :)
کاری که من اوایل میکردم ، به جای اینکه دنبال این باشم برام کار بیاد شروع کردم نوشتن چند تا پروژه و برنامه :)
که هنوز هم فروش میره بعد از سالها ...

googoli
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 21:20 عصر
من برعکس دوستان همیشه دنبال یک پروژه بودم تا چیزی رو یاد بگیرم
مثلا زمانی که استاد شهرکی اموزش فریم ورک رو ارائه دادند من هم اموزش ایشان رو گرفتم و استفاده کردم
و بعد از اموزش یک کار به من خورد و ان کار رو با فریم ورک پیاده سازی کردم
خیلی سخت بود خیلی هم به مشکل خوردم ولی الان می تونم بگم فریم ورک رو حداقل خوب یاد گرفتم

Unique
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 22:08 عصر
ولی به نظر من تا زمانی که در شرایط سخت قبول پروژه و استرس ناشی از مسئولیت و تحویل کار قرار نگیرید نمیتونید به ترس و نگرانیتون غلبه کنید. قطعا اولین کار شما ممکنه خیلی خیلی هم خوب از آب در نیاد اما به مرور زمان با تجربه بیشتر کار بهتری ارائه خواهید کرد. کلا قبول کردن مسئولیت یک پروژه باعث میشه از خواب و خوراک و غیره بزنید تا کار را تحویل بدین و اگه موفق نشین به نظرم باید در انتخاب شغلتون تجدید نظر کنین.

اشتباه برداشت نشه از حرفام و امیدوارم کسی توی ذوقش نخوره اما برنامه نویسی کار ساده و پیش پا افتاده ای نیست و اتفاقا بعضی مواقع بسیار سخت و پر مسئولیته ! آدم های راحت طلب که عشق یادگیری و خلاقیت و ابتکار ندارند به درد این شغل نمیخورن.

meysam1366
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 22:15 عصر
ممنون دوستان عزیز

اتفاقا من علاقه زیادی دارم و وقتی چیزهای جدید می بینم و منو به چالش میکشه انگیزه م و انرژیم دو چندان میشه

امیدوارم که راهنمایی شما دوستان بتونه بهم کمک کنه

abolfazl-z
پنج شنبه 27 فروردین 1394, 23:16 عصر
نگاه کنید علم برنامه نویسی به این نیست که ما فقط کد بنویسیم یا اینکه کاملا اون زبان را یاد گرفته باشیم ! شما یک زبان را یاد بگیرید بقیه را هم کاری نداره پس به این معنی نیست که من برنامه نویسم

برنامه نویسی یعنی الگوریتم نویسی، الگوریتم نویسی یعنی بهینه نویسی:)

از آنجایی که ما بیشتر به تنها کاری عادت داریم و در شرکتی مستقل نیستیم پس همه مسئولیت ها بر دوش خودمون است یعنی بازاریابی + نیازمندی + تجزیه و تحلیل + طراحی پایگاه داده و ...

یک پروژه نسبتا بزرگ برای یک نفر واقعا سخت است از تجزیه و تحلیل گرفته تا ...

من خودم تا دو سال پیش یکبار پروژه گرفتم ولی با همان یکبار فهمیدم که اول یاد بگیر بعد مسلط شو بعد دست به کار شو

ولی در کل آدم باید از یکجایی شروع کند.

راستی اینم بگم که هر شکستی زمین خوردن نیست.

mr.designer
جمعه 28 فروردین 1394, 00:27 صبح
اینم یکی از سختی های برنامه نویسیه که پر از چالشو استرسه ولی فکر کنم اگه کار گروهی باشه دیگه این استرسه نباشه