PDA

View Full Version : سوال: سوال جاوا اسکریپت

*donya*
جمعه 28 فروردین 1394, 15:50 عصر
دوستان لطفا یکی من را راهنمایی کنه
سوالا اینجوری مطرح می کنم
فرض کنیم مثلا تو 4تا خونه ی یک جدول 5تایی... 4تا عکس گذاشتیم که تمام ویزگیهاشون مثل هم از نام گرفته تا id ,...فقطsrc(اون هم برای اینکه 4تا عکس متفاوت باشه )حالا مثلا من می خوام با کلیک روی هر کدوم عکسا تو خونهی 5جدول اون عکسی که روش کلیک شده نشون بده یا مثلا با ورود موس روی هر کدوم عکسا تو خونهی 5 اون عکس نشون بده ...یا عکسی که روش کلیک شده بزرگ بشه

حالا میشه راهنماییم کنید چجور با فراخوانی یه تابع چجور تشخیص بده مثلا فلان عکس هست اخه با id , name که تو همه عکس یکسانه چجور بفهمه اگر بخوایم برای هرکدوم id متفاوت بنویسم که باز باید 4تا تابع جدا بنویسم ...4تا میشه یکارش کرد تو تعداد عکس زیاد چظور:لبخند::لبخند::لبخند:

برای یه تازه کار توضیح بدید ممنون

ashkufaraz
جمعه 28 فروردین 1394, 21:51 عصر
چون کدت رو نزاشتی بنابراین برات با کد توضیح نمی دم و کلی می گم

اگه از jQuery استفاده می کنی می تونی روی Onclick عکس ها یه تابع بنویسی که src اون عکس کلیک شده را بگیره و داخل src عکس خانه 5 قرار بده به همین سادگی!

ashkufaraz
جمعه 28 فروردین 1394, 21:59 عصر
اینم کدش!http://jsfiddle.net/enr1dy2h/

$("img").click(function(){
var currentSrc=$(this).prop("src");
$("#cell5").prop("src",currentSrc);
alert($("#cell5").prop("src"));
})

*donya*
شنبه 12 اردیبهشت 1394, 09:55 صبح
چون کدت رو نزاشتی بنابراین برات با کد توضیح نمی دم و کلی می گم

اگه از jQuery استفاده می کنی می تونی روی Onclick عکس ها یه تابع بنویسی که src اون عکس کلیک شده را بگیره و داخل src عکس خانه 5 قرار بده به همین سادگی!

اخه کد که ندارم ایدش تو سرمه نمی دونم چجور اجرا کنم و از اونطرف jQuery هم بلد نیستم یعنی فقط میشه jQueryکار کرد برم یاد گیرم