PDA

View Full Version : کمک برای یافتن فایل رابط بین سایت و دیتابیس

emaad_gh
جمعه 28 فروردین 1394, 20:56 عصر
سلام،
من به عنوان پروژه درسیم باید نسخه اندروید سیستم فیش حقوقی دانشگاهمون رو بنویسم. این سیستم تحت وبش به زبان asp .net هستش.یک سری از کد های این سیستم در اختیار من قرار داده شده که بتونم از داخلش رابطی که اطلاعات فرم رو به دیتابیس میفرسته و جواب میگیره رو پیدا کنم تا بتونم از اون برای دریافت اطلاعات از دیتابیس برای نسخه اندروید استفاده کنم.
داخل این فایلی که به من دادن چند فایل با فرمت aspx و یک سری فایل های css و js هستش.
من این پروژه رو با ویژوال استدیو باز کردم و نگاهی به فایل های aspx انداختم، داخلشان حالت HTML طور داره و ظاهر سایت درشون تعریف شده. میشه راهنمایی کنید که آیا باید در کنار این فایل های aspx فایل های csharp یا vb هم باشن که داخلشون این ارتباط با دیتابیس برقرار شده باشه و در اختیار من قرار نگرفته؟
متاسفانه آشنایی ای با asp .net ندارم، ولی با Csharp آَشنا هستم.
ممنون

Vahid2016
شنبه 29 فروردین 1394, 17:39 عصر
سلام،
من به عنوان پروژه درسیم باید نسخه اندروید سیستم فیش حقوقی دانشگاهمون رو بنویسم. این سیستم تحت وبش به زبان asp .net هستش.یک سری از کد های این سیستم در اختیار من قرار داده شده که بتونم از داخلش رابطی که اطلاعات فرم رو به دیتابیس میفرسته و جواب میگیره رو پیدا کنم تا بتونم از اون برای دریافت اطلاعات از دیتابیس برای نسخه اندروید استفاده کنم.
داخل این فایلی که به من دادن چند فایل با فرمت aspx و یک سری فایل های css و js هستش.
من این پروژه رو با ویژوال استدیو باز کردم و نگاهی به فایل های aspx انداختم، داخلشان حالت HTML طور داره و ظاهر سایت درشون تعریف شده. میشه راهنمایی کنید که آیا باید در کنار این فایل های aspx فایل های csharp یا vb هم باشن که داخلشون این ارتباط با دیتابیس برقرار شده باشه و در اختیار من قرار نگرفته؟
متاسفانه آشنایی ای با asp .net ندارم، ولی با Csharp آَشنا هستم.
ممنون

سلام،
از اونجا که می گین فایلا ASPX بهتون داده شده و ادر راهنمایی هم بهتون داده نشده فکر نمی کنم با یک وب سرویس سرو کار داشته باشید ، و ظاهرا مد نظر این هست که با ارسال مقادیر از طریق post و get و گرفتن HTTP Response کار رو انجام بدین ، بنابراین کد اندرویدیتون رو با هرزبانی که مینویسید مثلا اگه با جاوا کار می کنید توی نت سرچ کنید مثلا android java http post یا android java http request . اما اینکه کدها هستن یا نه ، بعضی از برنامه نویس کدهای Csharp یا VB.net رو به صورت توکار لابلای کدهای ASP.net می نویسن اگر با سینتکس Csharp آشنایی دارید اگر کد تو کاری بینشون باشه متوجه میشید، اگر نبودن شایدمد نظر استادتون این بوده که مشخصات اتصال به دینتابیس از روه دور رو از این طریق به شما بده، یعنی شما داخل فایل ها کانکشن استرینگ مذکور رو پیدا بکنید و به سادگی ازش تو برنامه استفاده بکنید،