PDA

View Full Version : چند سوال راجع به قفل نرم افزاری

hojjjat
شنبه 29 فروردین 1394, 11:36 صبح
سلام
اول از همه بگم که این تاپیک را سرچ کردم اما ۷-۸ تا نتیجه اومد که هیچ کدوم بدردم نخورد
من یک نرم افزار نوشتم که قراره بفروشمش به مدارس
کسانی که از این نرم افزار استفاده میکنند خیلی شوت هستند پس نمیتونن کی جن و... بسازند
اولش تصمیم گرفتم که با اینستالر ها برایش سریال بسازم که نشد چون سریال تکراری قبول میکنه و میشه نرم افزار نصب شده را کپی کرد
پس میمونه کد داخل خود نرم افزار
تصمیم گرفتم نرم افزار ی کد ب کاربر بده و کاربر یک کد ب نرم افزار بدم تا باز بشه
یک سوال خیلی مهم دارم
چطوری میتونم فقط یک بار روی هر کامپیوتر عملیات را انجام بدم؟؟؟
یعنی چطوری میتونم بفهمم سریال مادربود را cpu عوض شده؟؟
۱

Javad_raouf
شنبه 29 فروردین 1394, 11:45 صبح
این تاپیک رو هم خوندی؟
چطوری برخی از نرم افزار ها فقط روی یک سیستم نصب می شن؟ (http://barnamenevis.org/showthread.php?491884-%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AE%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%86%D8%9F)

Mofid.m
شنبه 29 فروردین 1394, 13:05 عصر
من معمولا از کد cpu استفاده میکنم و یه نرم افزار دارم تو سیستم خودم که شماره سریال cpu رو بهش میدم کد فعال سازی رو بهم میده و منم میدمش به مشتری.
توی نرم افزاری که طراحی میکنم هم یه نمونه از اگوریتم تبدیل شماره سریال cpu به کد فعال سازی رو گذاشتم.
حالا بعد نصب نرم افزار همون اول چک میکنه که آیا نرم افزار فعال هستش یه نه.
اگر نبود کدی که من بهش دادم رو میزنه و فعال میشه.
اگر کد نداشت هم باید با من تماس بگیره.
اینطوری فقط روی یه سیستم نرم افزار نصب میشه.

hojjjat
شنبه 29 فروردین 1394, 13:41 عصر
حالا بعد نصب نرم افزار همون اول چک میکنه که آیا نرم افزار فعال هستش یه نه.
سوالم همینه چطوری؟؟

SabaSabouhi
شنبه 29 فروردین 1394, 16:12 عصر
سوالم همینه چطوری؟؟

سلام
دوست عزیز، اگه ایجاد قفل روش استاندارد داشت، به همون راحتی هم روش استاندارد شکستنش ایجاد می‌شد.
برای تولید قفل نرم‌افزاری باید کمی از خلاقیت خودت استفاده کنی. و اگه می‌خوای حداقل راحت شکسته نشه، خودت
سعی کن یه قفل بشکنی. بعد می‌بینی که چه قفل‌هایی به راحتی شکسته می‌شه و چه قفل‌هایی به سختی.

صبا صبوحی

hojjjat
شنبه 29 فروردین 1394, 16:16 عصر
من نمیتونم سوالم خیلی سخته یا نمیتونم منظورم رو برسونم!!!

چطوری میتونم فقط یک بار روی هر کامپیوتر عملیات را انجام بدم؟؟؟
یعنی چطوری برنامه میفهمه که کامپیتور عوض شده یا نه؟؟؟

Mofid.m
شنبه 29 فروردین 1394, 18:11 عصر
من روشم به این شکله که اومدم تو دیتابیس نرم افزار یه جدولی درست کردم که دوتا ستون به نام Serial و ActiveCode گذاشتم.
زمانی که برنامه لود میشه میرم چک میکنم که ستون Serial خالی نباشه.
اگر خالی بود پیغامی به کاربر میدم که نرم افزار فعال نیست و باید فعالش کنه.
حالا اگر ستون Serial پر بود ولی ستون ActiveCode خالی بود بازم همین پیغامو بهش میدم.
حالا اگر هر دو پر بود چک میکنم که کد فعالسازی با توجه به سریال درسته یا نه. اگر نبود باز همون پیغامو بهش میدم.
درضمن اگر ستون Serial پر شده بود چک میکنم که شماره سریال درسته یا نه؟ اگر درست نبود با همون پیغامو بهش میدم.

ghasem110deh
شنبه 29 فروردین 1394, 20:47 عصر
سلام به همه ...
با اجازه hojjjat :)
------------------
البته شاید به مو ضوع ربط تداشته باشه ... ولی اصلش یکی هست !
من با اسمارت اسمبلی پروژم رو مبهم کردم ، خود برنامه مشکلی نداره ولی گزارشام که با استیمول سافت گرفتم هیچکدوم اجرا نمیشه ؛
خطا اینه که فایلهای dll مربوط رو پیدا نمیکنه در صورتی که همشون هستن !؟
.
.
.
این قوستر نیست ؟ اگه هست آموزشی واسش دارین میشناسین !
منظورم اینه : Eziriz .NET Reactor

hoseinharami
شنبه 29 فروردین 1394, 21:03 عصر
بهترین کار برای اینکه فقط روی یک سیستم نصب بشه اینه که یک دیتابیس آنلاین داشته باشی و هرموقع کاربری فعال کرد ، CPU و کد فعال سازی اش و یک Key رو ذخیره کنی
بعد که خواست روی کامپیوتر دیگر نصب کنه ، چک می کنی اگر CPU با کد یکی بود می زاری نصب کنه اگر نبود نمی زاری نصب کنه
می تونی اینکار رو روی همون نرم افزار انجام بدی که CPU و کد رو ذخیره کنی و دفعه دیگر اگر کد با CPU یکی بود ، می زاری نصب کنه و الا نمی زاری

mehdiba3
یک شنبه 30 فروردین 1394, 09:08 صبح
یک نگاه به قفل نرم افزاری من بنداز. میفهمی.
نکته این که برنامه که برای بار اول اجرا میشه به کاربر پیغام میده که برنامه غیر فعاله بعد از طریق کد cpu+hard+moderboard بهش یک کد میده و کد را باید کپی کنه بره به
سایتی که آدرسشو پایین نوشتم بعد از اون که کد رو به سایت داد بهش یک کد فعال ساز میده که تو برنامه که اجرا شد برنامه فعال میشه و تو متغیر های سیتینگ برنامه
ست میشه که برنامه فعاله و دفعات بعدی که برنامه اجرا میشه دیگه چون میبینه متغیر سیتینگ مقدار داره پس یعنی برنامه فعاله و فرم ورود به برنامه باز میشه
http://www.noosha.somee.com

arash21hhhh
یک شنبه 30 فروردین 1394, 09:29 صبح
ولی با همه حرف و حدیث دوستان . امنیت در دات نت یعنی کشک . شما از هر روشی استفاده کنی چه اینترنت چه غیر اینترنت به راحتی میشه اونو دور زد .