PDA

View Full Version : ایا واقعا فیسبوک بالای 9 میلیون کد نویسی دارد؟

اندرویدی
شنبه 29 فروردین 1394, 17:38 عصر
سلام. تو این سایت (http://www.informationisbeautiful.net/visualizations/million-lines-of-code/) امار تعداد خطوط کد برنامه های معروف اورده شده. که فیسبوک هم هم امارش رو اورده.اما یک ارقام عجیب و غریبی در مورد این فیسبوک اورده که ادم باور نمی کنه. بالای 9 میلیون کد!!!!! من که فیسبوک رو نگاه می کنم. سرجمعش که امکاناتش رو نگاه می کنم چندهزار تا کد نویسی داره. من موندم چه طوری تعداد کد های این سایت بالای 9 میلیون کد اورده. حالا چیزی که در اون سایت نشون میده چیزی خیلی بیشتر رو نشون میده!!!!! من هنگ گردم. یعنی این اقای مارک زاکربرگ چه طوری با دوستاشون این همه کد رو نوشتند. برای نوشتن ویندوز نزدیک 100 نفر برنامه نویسی می کنند شبانه روز. کسی نظری داره؟

vahidqara
شنبه 29 فروردین 1394, 18:22 عصر
درود شما فیس بوک رو با چند هزار خط پیاده سازی کن...
میتونید؟
با big data ها سرو کار داره و کاملا هوشمند
در ضمن بستر وب با بستر ویندوز فرق داره و داستانهای متفاوتی هر کدام دارند.
الان بخوای یه cms اختصاصی بنویسی حداقل ده هزار خط کد نویسی داری ..

MohammadReza1994
شنبه 29 فروردین 1394, 19:00 عصر
فیسبوک واقعا سیستم پیچیده ای داره،ساده بهش نگاه نکن. در ضمن این ۹ ملیون طی چند سال نوشته شده و کامل شده، نه توی چند روز یا ماه.

reza_alie
شنبه 29 فروردین 1394, 22:18 عصر
سایت فیسبوک از بهترین الگوریتم های سیستم های توصیه گر استفاده می کنه

MMSHFE
یک شنبه 30 فروردین 1394, 09:55 صبح
توی این لینک که فیسبوک رو نوشته 61 میلیون خط کد! شما فیسبوک رو فقط همین UI که میبینید تصور نکنید. به این فکر کنید که این معماری که میتونه از بین اطلاعات چند میلیارد کاربر، اطلاعات موردنظر شما رو با AJAX و در کسری از ثانیه بارگذاری کنه، چند لایه داره و با چه اصول مهندسی نوشته شده. فقط ظاهر کار و ساخت یک پروژه MVC نیست که.

Veteran
یک شنبه 30 فروردین 1394, 11:16 صبح
حالا اینا بکنار! فیسبوک از چندی پیش تا الان تغییراتی که داشته خیلی عجیبه!
مثلا مواردی که من خوشم میاد رو میاره! جدیدا زدم توی نخ سیاسی،فقط اخبار و رویداد هارو میاره!
ی مدت فیلم و اهنگ دانبال میکردم،به همین شکل
و...
نمیدونم واسه شما هم اتفاق افتاده یانه ولی در نوع خودش جالبه! مشخصه روی هوش سیستم هم خیلی کار کرده!
البته چیزی که ما میبینیم ی CRUD هست واسه همین فکر میکنیم توی چندهزار خط کد خلاصه میشه.

m.esmaeilzadeh
یک شنبه 30 فروردین 1394, 15:19 عصر
البته تعداد خط کدهای یک سیستم همچین در مثبت یا منفی بودن خروجی اش تاثیری نداره ....
ولی برای یک پروژه به بزرگی فیسبوک که در دقیقه میلیون میلیون رکوئست داره باید بهترین معماری در نظر گرفته بشه , و چون اونها مثل ایرانیا کشکی کدنویسی نمیکنن و آنالیزهای خیلی جدی روی کاراشون دارن و نهایت بهینه سازی رعایت میشه واقعا چند میلیون کدنویسی خیلی قضیه بزرگی هستش !!!!
و تا اونجاییکه من خبر دارم و خوندم برای هر موقعیت جغرافیایی این جامعه مجازی یک روال و هسته جداگانه داره !!!!

mrcoder01
پنج شنبه 10 دی 1394, 18:12 عصر
9 میلیون خط کد نویسی چیز زیادی نیست!
شما تفکر درستی از سیستم ها ندارید.
هیچ وقت نگاه به خروجی کار نکن اون چیزی که شما داری میبینی یکسری کد های ساده Html-css و js هست شما از پشت سیستم خبر نداری!!!
ما روی یک سیستمی هست یک ساله داریم کار میکنیم حدود نزدیک 1 گیگابایت کد خالص داره چیزی در حدود چندین بیلیون خط.
لطفا نگاه ظاهری به سیستم ها نداشته باشید ، سیستم ها همیشه پیشرفته تر از اونی هستن که فکرشو میکنی.
با تشکر.

imohammad
پنج شنبه 10 دی 1394, 23:53 عصر
9 میلیون خط کد نویسی چیز زیادی نیست!
شما تفکر درستی از سیستم ها ندارید.
هیچ وقت نگاه به خروجی کار نکن اون چیزی که شما داری میبینی یکسری کد های ساده Html-css و js هست شما از پشت سیستم خبر نداری!!!
ما روی یک سیستمی هست یک ساله داریم کار میکنیم حدود نزدیک 1 گیگابایت کد خالص داره چیزی در حدود چندین بیلیون خط.
لطفا نگاه ظاهری به سیستم ها نداشته باشید ، سیستم ها همیشه پیشرفته تر از اونی هستن که فکرشو میکنی.
با تشکر.

چندین بیلیون خط تو یک سال؟:متعجب: چند نفرین؟