PDA

View Full Version : سوال: تغییر نام متغیر با استفاده از رشته ...

ravaei
شنبه 29 فروردین 1394, 20:17 عصر
درود ...

با یه حلقه می خوام به بک سری متغیر مقدار بدم متغیر ها هم به این شکلن:

time1 time2 time3 ....

حلقه از 1 شروع میشه تا الی آخر حالا می خوام وقتی i=1 هستش time1 رو مقدار بدم ، i=2 هستش time2 مقدار دهی بشه و همین جور ادامه پیدا کنه ...

می خوام اعداد time ها برابر با مقدار i در حلقه بشه .... با تشکر

Fotofan
شنبه 29 فروردین 1394, 23:49 عصر
سلام. نمیدونم من اشتباه متوجه شدم یا شما می خواید که توحین انجام کار پسوند 1 و 2 و ... رو به نام متغییر اضافه بکنید. اگه بخواهید همچین کاری بکنید فکر نمی کنم که به این راحتی ها امکان داشته باشه. گه اینکه با یه راه های خیلی پیشرفته که دقیقا حضور ذهن ندارم.(کامپایل کدها هنگام اجرا)

ولی می تونی از ارایه ها استفاده بکنی یا از لیست ها

مثال برای ارایه ها

int[] a= new int a[5];

for(int i=0;i<5;i++)
}
a[i]=i;

{

و مثال برای list

list<int> a = new list<int>();

for(int i=0;i<5;i++)
}
a.add(i);
{

بعدا اگه خواستی مقادیر رو بخونی به این شکل عمل بکن. برای خواندن مقدار صفرم

string b= a[0].tostring()

ravaei
یک شنبه 30 فروردین 1394, 13:20 عصر
من با این کد مقدار کنترل هامو بررسی میکنم ولی Object reference not set to an instance of an object. رو error میگیره ... کد رو میزارم ببینید جایی اشتباه کردم؟؟

if (Controls["time"+i.ToString()].Text!=null)
{
sum = Controls["time" + i].Text;
sum = sum[0].ToString() + sum[1].ToString() + sum[3].ToString() + sum[4].ToString();
}

Fotofan
یک شنبه 30 فروردین 1394, 13:29 عصر
خب الان من این شکلی نمی تونم کمک کنم. همه ی کد رو بزار. یه بار sum رو به عنوان یک متغییر استفاده کردی بعدا ازش به عنوان ارایه استفاده کردی. یه بار i رو tostring کردی. یه بار هم همینجوری نوشتی.:متفکر:...

نوع متغییر ها و ارایه ها رو هم بزار تا کمکتون کنم.....(اگه همه ی کد مربوط به اینقسمت برنامه ت رو قرار بردی بیشتر می تونم کمک کنم)

ravaei
یک شنبه 30 فروردین 1394, 13:45 عصر
خب الان من این شکلی نمی تونم کمک کنم. همه ی کد رو بزار. یه بار sum رو به عنوان یک متغییر استفاده کردی بعدا ازش به عنوان ارایه استفاده کردی. یه بار i رو tostring کردی. یه بار هم همینجوری نوشتی.:متفکر:...

نوع متغییر ها و ارایه ها رو هم بزار تا کمکتون کنم.....(اگه همه ی کد مربوط به اینقسمت برنامه ت رو قرار بردی بیشتر می تونم کمک کنم)

هه هه ، آره اون تیکه رو اشتباه چاپی شد ، همه i ها ()tostring. دارن ... بقیه چیز خاصی نیست . sum هم یه متغیر از نوع string هستش و من کجا از sum به عنواو آرایه استفاده کردم؟؟

کلا [ ]Controls می تونه نام کنترل استفده شده رو به string بگیره و ازش استفاده کنه ....