PDA

View Full Version : حرفه ای: ارسال پیام درون بستر نرم افزار - سی شارپ

soroush.taheri
شنبه 29 فروردین 1394, 21:56 عصر
سلام خدمت دوستان!
بی مقدمه میرم سراغ اصل مطلب؛ دوستان من برنامه های زیادی رو دیدم (تحت ویندوز) که یک قسمت تحت عنوان مدیریت کاربران داره که فکر می کنم همه ما بلد باشیم یک چنین چیزی طراحی بکنیم. تا این مرحله مشکلی نیست ولی وقتی کار به جایی میرسه که امکان ارسال پیام داخل بسترِ نرم افزارِ بین کاربران وجود داره، کار جالب تر خواهد شد. بنده خیلی درمورد این موضوع فکر کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم که Table هایی که در دیتابیس موجود هستند رو بر چه اساسی مدیریت کنیم که چنین امکانی در نرم افزار فراهم بشه؟
ممنون میشم از دوستان که همکاری و همفکری داشته باشن در مورد این موضوع. چون متأسفانه جستجو بنده در اینترنت هم بی نتیجه ماند.(فقط یک سری مطالب تکراری مرتبط با سطح دسترسی کاربران که یک سری مطالب پیش پا افتاده هست)
با تشکر از تمامی دوستان و عزیزان

Fotofan
شنبه 29 فروردین 1394, 23:28 عصر
سلام. خب شما اگه از جدول استفاده بکنید ساختار ساده ی جدول به این شکل در میاد.

ای دی
عنوان پیام
متن پیام
نام کاربری فرستنده
نام کاربری گیرنده

حالا شما یک فرم دارید که اطلاعات رو داخلش وارد می کنید.(توجه کنید که نام کاربری فرستنده باید توسط نرم افزار پر شود). وقتی همه ی فیلد ها پر شد و پیغام ارسال شد حالا بحث اینه که چطور گیرنده این اطلاعات رو میگیره.

گرفتن پیغام هم خیلی ساده هست. بایک کویری تمام پیام های مربوط به گیرنده ی X رو می گیریم و داخل یک لیستی از یک ساختار مشخص ذخیره می کنیم. بعدا با Foreach اون پیام ها رو می خونیم. و به گیرنده نمایش می دهیم. بعدا اگه فرستنده هم خواست پیغام های ارسالی خودشو ببینه می تونه با یک کویری تمام پیام های ارسالی مربوط به خودشو ببینه.البته ایندفعه کویری روی فیلد فرستنده عمل می کنه که باید برابر با مثلا y باشد...

امیدوارم فهمیده باشید که بیس کار به چه صورته...