PDA

View Full Version : تغییر نام فایل

dj_dj_dj
یک شنبه 30 فروردین 1394, 00:43 صبح
سلام دوستان
چطور میشه یه فایل رو تغیر نام داد البته به صورت افزایشی
منظورم مثلا یه بنرامه دارم توو حلقه while که همش یه فایل با یه اسم مشخص تولید میشه .اول یه متغیر تعریف کنم مثلا a=0 بعد فایلی خروجی که تولید شد به مقدار a اسمش تغییر پیدا کنه بعد به مقدار a یه واحد اضافه شه دور بعدی فایلم که تولید میشه اسمش بشه 1 الی آخر (نمیخوام replace شن فایل های تولیدی روو هم).(حالا نگین همون فایل اصلی که تولید میشه موقع تولید اسمشو عوض کنم که دسترسی ندارم بهش)
دو تا تابع واسش میشناسم یکی () rename که خب چون فایلم پسوند داره باید داخل دابل کتیشن قرار بگیره و اونجا دیگه چون داخل دابل کوتیشنه ه نمیشه از متغیر استفاده کرد تابع system هم همینطور .
دوستان راهی بلدن؟
با تشکر

rahnema1
یک شنبه 30 فروردین 1394, 06:47 صبح
سلام
نمیدونم مشکل با تغییر نام فایل هست یا تولید نام فایل
اینجور میشه نام فایل تولید کرد:

#include <stdio.h>
int main()
{
int i;
char filename[50];
for(i = 0; i <= 20 ; i++)
{
sprintf(filename,"%02d.txt", i);
printf("%s\n", filename);
}
}

dj_dj_dj
یک شنبه 30 فروردین 1394, 08:29 صبح
مشکل با تغییر نام فایل خروجی هست
یه برنامه هست که مثلا هر یک ثانیه یه عکس مثلا با اسم a.jpg تولید میکنه بعد این همش روو خودش ریپلیس میشه و محتوای فایل قبلی از بین میره من میخوام همون لحظه اینو رینیم کنم تا محتواش از بین نره . اسم فایلو هم دستی ندم یه متغیر int باشه که مثلا از 1 شروع بشه به بالا .به سورس اون برنامه هم موجود نیست که بشه از خودش تغییر داد.
با تشکر

rahnema1
یک شنبه 30 فروردین 1394, 09:12 صبح
این لینک را ببینید که هر تغییری در فولدر ایجاد میشه را میشه نظارت کرد به محض ایجاد فایل شما لازم میشه اون را یا کپی به جای دیگه و یا rename کنید
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa365261(v%3Dvs.85).aspx