PDA

View Full Version : درخواست توضیح کامل الگوریتم AES برای رمزنگاری داده ها در جاواو زبان c

ftcris
یک شنبه 30 فروردین 1394, 12:55 عصر
سلام به همه دوستان.
راستش من به تازگی با الگوریتم های رمزنگاری آشنا شدم و مجبورم که برای پروژه ام از اون ها استفاده کنم.
مثلا برای ارتباط reader با کارت دسفایر , لازمه که APDU ها یی که به دسفایر فرستاده میشه ابتدائا رمز بشه و بعد رمز شده ی اون به کارت فرستاده بشه. من چجوری باید این الگوریتم رو پیاده سازی کنم؟
آیا لایبرری برای این کار در زبان c و جاوا وجود داره؟ لطفا با نمونه کد من رو راهنمایی کنید.

ali ahwaz top
سه شنبه 01 اردیبهشت 1394, 14:19 عصر
سلام:
کتابخانه های زیادی در خصوص روشهای مختلف رمزنگاری وجود دارد.با توجه به اینکه شما به apdu اشاره کردید پس با کارتهای هوشمند سر و کار دارید و معمولان COS که درون این نوع کارتها وجود دارد از قبل الگوریتمها را درون خود دارند.
شما میبایست کد مربوط به میکرو داخلی را پیاده سازی کنید.

ftcris
سه شنبه 19 خرداد 1394, 08:48 صبح
سلام:
کتابخانه های زیادی در خصوص روشهای مختلف رمزنگاری وجود دارد.با توجه به اینکه شما به apdu اشاره کردید پس با کارتهای هوشمند سر و کار دارید و معمولان COS که درون این نوع کارتها وجود دارد از قبل الگوریتمها را درون خود دارند.
شما میبایست کد مربوط به میکرو داخلی را پیاده سازی کنید.
سلام. درسته کارت های هوشمند الگوریتم ها رو داخل خودشون دارند و من با استفاده از کتابخانه javax.crypto در محیط اکلیپس و به زبان جاوا ,تونستم عملیات encryption و decryption رو انجام بدم ( از الگوریتم DES فعلا استفاده کردم.) اما الان میخوام برنامه میکرو بنویسم در محیطIAR و تمام کارهایی که با زبان جاوا در مورد رمزنگاری و رمزگشایی انجام دادم رو میخام به زبان C و با استفاده از یک لایبرری در محیط IAR برگردونم. لطفا کمکم می کنید؟

ftcris
سه شنبه 19 خرداد 1394, 08:50 صبح
ترجیحا لایبرری باشه که هر سه DES, 3DES و AES رو ساپورت کنه.

ftcris
چهارشنبه 20 خرداد 1394, 07:44 صبح
یعنی هیچکس نمیتونه کمک کنه؟ هیچکی تا حالا کار نکرده؟؟؟؟:متعجب: