PDA

View Full Version : کوکی در فروشگاه اینترنتی

neda_91
دوشنبه 31 فروردین 1394, 21:18 عصر
سلام خدمت دوستان
من دارم فروشگاه اینترنتی طراحی می کنم که برای خرید اینترنتی حتما لازم نیست که عضو بشوند می خوام وقتی کسی کالایی را برای خرید انتخاب کرد اگر آن صفحه را بست و مثلا روز بعد دوباره به آن صفحه رفت سبد خریدش خریدهایی که روز قبل سفارش داده را نشان دهد(برای کسانی که عضو نیستند) فکر کنم باید از کوکی استفاده کنم اما هیچی در مورد کوکی و نحوه استفاده ان را نمیدونم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید...
با سپاس

mohsenelf
دوشنبه 31 فروردین 1394, 21:43 عصر
برای ساختن یه کوکی این کد رو بزن (من شبیه اینو توی پیج لود میذارم تا اگه کوکی نداره واسش بسازه و اگه داره هم بهش دست نزنه !)

if (Request.Cookies.Get("ShoppingCard") == null)
{
HttpCookie ShoppingCardCookie = new HttpCookie("ShoppingCard");
ShoppingCardCookie["Basket"] = null;
ShoppingCardCookie.Expires = DateTime.Now.AddYears(10);
Response.Cookies.Add(ShoppingCardCookie);
}

واسه اطلاعات دادن و گرفتن هم اینجوریه :

var items = Request.Cookies["ShoppingCard"]["Basket"]

Response.Cookies["ShoppingCard"]["Basket"]="مقدار"

alireza_s_84
دوشنبه 31 فروردین 1394, 22:34 عصر
سلام خدمت دوستان
من دارم فروشگاه اینترنتی طراحی می کنم که برای خرید اینترنتی حتما لازم نیست که عضو بشوند می خوام وقتی کسی کالایی را برای خرید انتخاب کرد اگر آن صفحه را بست و مثلا روز بعد دوباره به آن صفحه رفت سبد خریدش خریدهایی که روز قبل سفارش داده را نشان دهد(برای کسانی که عضو نیستند) فکر کنم باید از کوکی استفاده کنم اما هیچی در مورد کوکی و نحوه استفاده ان را نمیدونم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید...
با سپاس
کوکی ها برای شناسایی کاربران و نگهداری داده ها با حجم معینی طراحی شدن. به جای نگهداری اطلاعات سبد خرید در کوکی بهتره به کاربرتون یک شناسه یکتا بدین و یک جدول برای ثب اطلاعات داده باشین. اینطوری هر اندازه داده که نیاز دارین میتونید ذخیره کنید و بعدا با تحلیل این اطلاعات ذخیره شده در دیتابیس میتونید روی جذب و نگهداری مشتریان فروشگاه مانور زیادی بدین.
به لحظه فکر نکنید همیشه دورنگر باشین.

neda_91
سه شنبه 01 اردیبهشت 1394, 13:32 عصر
کوکی ها برای شناسایی کاربران و نگهداری داده ها با حجم معینی طراحی شدن. به جای نگهداری اطلاعات سبد خرید در کوکی بهتره به کاربرتون یک شناسه یکتا بدین و یک جدول برای ثب اطلاعات داده باشین. اینطوری هر اندازه داده که نیاز دارین میتونید ذخیره کنید و بعدا با تحلیل این اطلاعات ذخیره شده در دیتابیس میتونید روی جذب و نگهداری مشتریان فروشگاه مانور زیادی بدین.
به لحظه فکر نکنید همیشه دورنگر باشین.

سلام ممنون از راهنماییتون من اینکاری که شما فرمودید را انجام دادم منتها کوکی را برای کاربرانی که عضو نیستند میخوام که اگر کابری حتی عضو نبود و سبد کالا داشت تو کوکی ذخیره بشه...

neda_91
سه شنبه 01 اردیبهشت 1394, 14:21 عصر
برای ساختن یه کوکی این کد رو بزن (من شبیه اینو توی پیج لود میذارم تا اگه کوکی نداره واسش بسازه و اگه داره هم بهش دست نزنه !)

if (Request.Cookies.Get("ShoppingCard") == null)
{
HttpCookie ShoppingCardCookie = new HttpCookie("ShoppingCard");
ShoppingCardCookie["Basket"] = null;
ShoppingCardCookie.Expires = DateTime.Now.AddYears(10);
Response.Cookies.Add(ShoppingCardCookie);
}

واسه اطلاعات دادن و گرفتن هم اینجوریه :

Response.Cookies["ShoppingCard"]["Basket"]="مقدار"

با سلام ممنون از راهنماییتون
راستش من درست متوجه نشدم چکار باید کنم فرض کنید داخل صفحه من یک گریدویو است که کاربر محصولات مورد نظرش را از آنجا انتخاب و در سبد کالا ذخیره کنه خوب اینرو چطور تو کوکی میشه ذخیره کرد؟
ممنون

mohsenelf
سه شنبه 01 اردیبهشت 1394, 14:55 عصر
کوکی مثل یک استرینگه ، شما میتونین آی دی محصولاتی که کاربر روشون کلیک میکنه که به سبد خرید اضافه بشن رو با یک کاراکتر جدا کننده ، داخل کوکی ذخیره کنین و توی صفحه پرداختتون ، اون کدها رو از هم جدا کنین و اطلاعات محصولات رو از دیتابیس بخونین و ...
مثلا :

Response.Cookies["ShoppingCard"]["Basket"]="ID@ID@ID"
برای خوندنش :

List<string> Basket = items.Split('@');