PDA

View Full Version : attach کردن

nilufare abe
سه شنبه 01 اردیبهشت 1394, 18:22 عصر
سلام من میخوام یک دیتابیس رو که از قبل اسکریپتش ساخته شده رو توی سیستم و sql خودم باز کنم اما وقتی اونو توی sql باز میکنم و اسکریپتش رو(این صفحه رو) یکجا اجرا میکنم خطا میده لطفا بگید باید چطوری اجراش کنم؟

130527

pashna
سه شنبه 01 اردیبهشت 1394, 23:29 عصر
سلام،
لطفا پیغامِ خطا رو هم اینجا بذرید

SabaSabouhi
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 00:43 صبح
سلام من میخوام یک دیتابیس رو که از قبل اسکریپتش ساخته شده رو توی سیستم و sql خودم باز کنم اما وقتی اونو توی sql باز میکنم و اسکریپتش رو(این صفحه رو) یکجا اجرا میکنم خطا میده لطفا بگید باید چطوری اجراش کنم؟

سلام
همونطور که دوستمون pashna نوشته، باید متن خطا رو هم اینجا بگذاری تا معلوم بشه اشکال از چیه.
اما معمولاً این نوع scriptها که create database رو در بر داره، مشکل محل ایجاد دیتابیس رو دارن. شما مسیر ایجاد دیتابیس و log رو به یه فولدر موجود در یک
درایو دیگه مثل d:\myDatabase تغییر بده، احتمالاً مشکلت حل بشه.

صبا صبوحی

nilufare abe
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 09:13 صبح
سلام،
لطفا پیغامِ خطا رو هم اینجا بذرید

ممنون اخه خطای خاصی نداره همینطور که میبینید هر خطشو خطا میگیره, من از کل صفحه یکجا اجرا گرفتم

130546

nilufare abe
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 09:15 صبح
سلام
همونطور که دوستمون pashna نوشته، باید متن خطا رو هم اینجا بگذاری تا معلوم بشه اشکال از چیه.
اما معمولاً این نوع scriptها که create database رو در بر داره، مشکل محل ایجاد دیتابیس رو دارن. شما مسیر ایجاد دیتابیس و log رو به یه فولدر موجود در یک
درایو دیگه مثل d:\myDatabase تغییر بده، احتمالاً مشکلت حل بشه.

صبا صبوحی

سلام ممنون دوست عزیز اما من نمیدونم چطور باید این مسیر رو تغیر بدم

SabaSabouhi
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 10:05 صبح
سلام ممنون دوست عزیز اما من نمیدونم چطور باید این مسیر رو تغیر بدم

سلام
همون تصویری که فرستادی خطا رو نشون می‌ده. دقیقاً همونی هست که گفتم.
1. شما یه فولدر بساز تو درایو D مثلاً MyDB
2. تو اون script که داری فرمان اول Create Database هست. تو خط دوم و چهارمش عبارتی هست که با FileName = N'C:\program شروع می‌شه. اون دو خط رو پیدا کن
3. بجای مسیری که با c:\program شروع می‌شه d:\MyDb رو قرار بده. البته نام فیزیکی فایل دیتابیس رو از بین نبر. فقط مسیر رو جابجا کن.
مثلاً این‌شکلی باید بشه

FILENAME = N'D:\MyDb\ShopDatabase.mdf'
FILENAME = N'D:\MyDb\ShopDatabase_log.ldf

راه حل دیگه اینه که دیتابیس رو خودت بسازی ( توی Management Studio ) و فرمان ایجاد دیتابیس رو از script حذف کنی.
یعنی دقیقاً از اول script تا اون خطی که نوشته USE ShopDatabase رو باید حذف کنی.

صبا صبوحی

nilufare abe
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 11:23 صبح
سلام
همون تصویری که فرستادی خطا رو نشون می‌ده. دقیقاً همونی هست که گفتم.
1. شما یه فولدر بساز تو درایو D مثلاً MyDB
2. تو اون script که داری فرمان اول Create Database هست. تو خط دوم و چهارمش عبارتی هست که با FileName = N'C:\program شروع می‌شه. اون دو خط رو پیدا کن
3. بجای مسیری که با c:\program شروع می‌شه d:\MyDb رو قرار بده. البته نام فیزیکی فایل دیتابیس رو از بین نبر. فقط مسیر رو جابجا کن.
مثلاً این‌شکلی باید بشه

FILENAME = N'D:\MyDb\ShopDatabase.mdf'
FILENAME = N'D:\MyDb\ShopDatabase_log.ldf

راه حل دیگه اینه که دیتابیس رو خودت بسازی ( توی Management Studio ) و فرمان ایجاد دیتابیس رو از script حذف کنی.
یعنی دقیقاً از اول script تا اون خطی که نوشته USE ShopDatabase رو باید حذف کنی.

صبا صبوحی

ممنون صبا جون الان دوباره امتحان کردم مشکلم حل شد