PDA

View Full Version : تغییر محتویات clipboard

arash.arya43
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 09:44 صبح
سلام بچه ها

راستش گیر کردم, از دست این کدها

من میتونم کلیپبورد رو خالی کنم یا توش چیزی بنویسم یا اگه حاوی متن بود اون رو انتقال بدم به تکست باکس .تا اینجاش که خیلی استادم

اما می خوام کدی بنویسم تو تایمر که اگه کلیپبورد حاوی فایل barnamenevis.exe بود از مسیر تمپ فایل دیگه ای رو به همین اسم جایگزین کنم.

به msdn هم مراجعه کردم در مورد txt بیشتر صحبت شده.میشه راهنمایی کنین.مرسی

کلافه شدم:عصبانی++:

vbhamed
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1394, 13:55 عصر
سلام
شما باید از توابع API مربوطه کمک بگیرید
به رفرنس میکروسافت مراجعه نمایید

https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ms648709%28v=vs.85%29.aspx

arash.arya43
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1394, 23:46 عصر
نتونستم کاری از پیش ببرم همشم مثالهای سی پلاس بودن:گریه:

arash.arya43
شنبه 05 اردیبهشت 1394, 00:43 صبح
یعنی تو ایران کسی نتونست این سوال رو جواب بده
حد اقل کسی میتونه بگه اگه با کلیک راست یه عکس رو کی کنیم چه طوری از کلیپبورد خروجی بگیریم مثلا تو درایو دی سیو کنیم؟نگین با اینا میشه ----> Clipboard.gatdada,vb cfbtmap

meys34
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 12:15 عصر
سلام

من میتونم کلیپبورد رو خالی کنم یا توش چیزی بنویسم یا اگه حاوی متن بود اون رو انتقال بدم به تکست باکس .تا اینجاش که خیلی استادم

کلیپ بورد قسمت های مختلف داره (هر چند در هر بخش فقط میشه یک آیتم رو نگه داشت)

بخش عکس، متن، فایل و ... بیشتر اوقات با قسمت vbCFText یا همون متن کار داریم... که شما خودت استادی

اما می خوام کدی بنویسم تو تایمر که اگه کلیپبورد حاوی فایل barnamenevis.exe بود از مسیر تمپ فایل دیگه ای رو به همین اسم جایگزین کنم.

ولی همون طور که گفتی بخش عکس vbCFBitmap هم داره که ارتباطی با درخواست شما نداره...
شما باید قسمت vbCFFiles رو جستجو کنید برای پیدا کردن فایل ها مثلا barnamenevis.exe

به msdn هم مراجعه کردم در مورد txt بیشتر صحبت شده.میشه راهنمایی کنین.مرسی

وی بی نمیتونه لیست فایل های ذخیره شده در کلیپ بورد رو بخونه بنابر این مجبوریم از API استفاده کنیم...

تابع OpenClipboard کلیپ بورد رو باز میکنه و DragQueryFile هم لیست رو میخونه...

نکته اینکه وقتی فایلی رو توی کلیپ بورد ذخیره میکنید
فقط آدرسش ذخیره میشه نه کل فایل... بنابراین اگر بخواهید فایل رو تغییر بدید باید آدرسش رو عوض کنید...

اینجا نمونه خیلی خوبی گذاشته که من هم از اونجا یاد گرفتم...
http://www.vb-helper.com/howto_get_set_clipboard_files.html

در ضمن چون بخش ClipboardSetFiles نیاز به فراخوانی مموری (GlobalAlloc) داره (که نمیدونم چرا؟)
توصیه میکنم از همون توابعی که گذاشته استفاده کنید...

شرمنده من دیگه فقط توضیح دادم اگر خواستید بگید تا سورسش رو هم بنویسم...
اگر سوالی هم داشتید در خدمتیم...

arash.arya43
دوشنبه 11 خرداد 1394, 15:53 عصر
دشمنت شرمنده
کلی هم مقاله ات خوب بود اما چون من دلسرد گشته و سر به دشت و بیابون گذاشته بودم باید دوباره شروع کنم از نو ببینم چی یادم مونده از کلیپ بورد بعد برم سراغ راهنمایتون .
بازم تشکر