PDA

View Full Version : تعریف سطوح دسترسی در دلفی برای SQL Server

sahar_ah
یک شنبه 18 تیر 1385, 00:06 صبح
سلام
با چه کدی میشه از تو دلفی برای SQL server سطح دسترسی مثل پاک کردن و اضافه و ادیت و ... تعریف کرد.؟ اگه میشه سریع جواب بدید

ali_divsalar
یک شنبه 18 تیر 1385, 07:41 صبح
تا اونجایی که من می دونم دسترسی های موردنظرتون رو از طریق کدنویسی به کاربران برنامه تون می دید نه کسانی که بخوان مستقیما به sql server دسترسی داشته باشند.
با این حال بد نیست از روی خود sql server یه کاربر تعریف کنید و primession اونو تنظیم کنید و در انتها script ی بسازید و ببینید چطوری دسترسی رو بصورت کد تعریین کرده...والبته باز هم بخاطر داشته باشید این دسترسی که احیانا تعریف می کنید فقط به کاربران sql server (چه از طریق سیستم تون و چه کار مستقیم ) مربوط می شه
اگه بخواهید هر کاربر سیستم به sql server user ID مخصوصی که دسترسی اش رو شما قبلا تعیین کردید با سیستم کار کنه می تونید قبل از connect شدن به sql تو سیستم تون تو یه جدول مستقل از database اصلی تون مشخص کنید که با چه ID تعریف شده تو sql sever به database وصل بشه.
البته دقت کنید می شه جدول اخیری که بهش اشاره کردم مستقل از database اصلی تون هم نباشه. یعنی یه با connect با هر کدی ، گرفتن ID مربوط به sql server و disconnect شدن و در انتها connect شدن با ID مورد نظر

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 18 تیر 1385, 07:42 صبح
میشه بیشتر توضیح بدی؟
برای استفاده از دستوراتی که نام بردی باید یک Query داشته باشی و در درون اون کدهایی مانند:

delete * from table1 where rdf=50

حالا اگه بیشتر توضیح بدی راحتتر جواب میگیری.

sahar_ah
یک شنبه 18 تیر 1385, 08:06 صبح
از جواب ها متشکرم ولی منظور من اینه که برای کاربران یه برنامه که در سطوح مختلف هستند مثل ادمین و یوزر و منشی و ... سطوح دسترسی در SQL تعریف کرد.مثلا اگه کاربری بنام 1 که در برنامه فقط منوهای وارد کردن اطلاعات برای اون فعاله در SQL هم سطح دسترسی براش تعریف کرد.اگه شما برنامه EnterPrice Manager رو باز کرده باشید با Property گرفتن از جدولها یه صفحه باز میشه که با تیک زدن میتونید برای اون جدول سطح اعمال تغییرات تعریف کنید منظورم اینه که از تو دلفی با کد این کارها رو انجام بدم
مرسی

Touska
یک شنبه 18 تیر 1385, 17:29 عصر
هر چی در مورد Security تو Sql بخواهی برای کد نویسی اینجا هست :

http://www.sql-server-performance.com/vk_sql_security.asp

موفق