PDA

View Full Version : سوال: برنامه را تحت وب بنویسیم یا ویندوز؟

forodo
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1394, 09:11 صبح
سلام به همه دوستان برنامه نویس
از مدیران محترم معذرت خواهی می کنم که 2تاپیک مشابه رو در 2تالار درست کردم. به خاطر اینکه می خواستم نظر هر دو طرف رو بدونم. چون بالاخره هرکی وب یا ویندوز کار می کنه کمی تعصب داره که این بهتره و اون یکی هم می گه این بهتره.
من می خواستم یه برنامه ویندوزی بنویسم ولی به من گفته شد که دیگه برنامه ویندوزی با کتابخانه هایی که برای وب اومده ( بحث اینکه صفحه رفرش نمی شه ) دیگه داره از بین می ره.
حالا می خواستم بپرسم که برنامه ام را تحت ویندوز بنویسم یا تحت وب؟
منظورم از تحت وب اینه که با کدهای HTML و CSS و JavaScript و jQuery و Ajax و ASP.NET و #C و PHP و JAVA بنویسم. حالا از زبانهای سمت سرور یکیش رو انتخاب می کنم.
اینم بگم که فقط قراره این برنامه توی یک کامپیوتر اجرا بشه. یعنی کدها توی کامپیوتر A و بانک اطلاعاتی توی باز هم کامپیوتر A هستش.
به خاطر این به فکر فرو رفتم که :
1- تحت وب توی هر سیستم عاملی اجرا می شه چه ویندوز XP باشه چه ویندوز 10 ( فقط نیاز به مرورگر داره ) ولی ویندوزی چون کتابخانه های ویندوزها کمی با هم فرق دارند و ممکنه که در برنامه استفاده بشه اذیت می کنه.
2- خیلی راحت تر می شه ظاهر خیلی باحالی برای وبی درست کرد ولی برای ویندوز این کار کمی سخته حتی با WPF
فعلاً اینها به فکرم رسیده.
لطفاً بفرمائید که درست می گم یا کدوم بهتره؟
با تشکر

keiv@n
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1394, 12:39 عصر
سلام به همه دوستان برنامه نویس
از مدیران محترم معذرت خواهی می کنم که 2تاپیک مشابه رو در 2تالار درست کردم. به خاطر اینکه می خواستم نظر هر دو طرف رو بدونم. چون بالاخره هرکی وب یا ویندوز کار می کنه کمی تعصب داره که این بهتره و اون یکی هم می گه این بهتره.
من می خواستم یه برنامه ویندوزی بنویسم ولی به من گفته شد که دیگه برنامه ویندوزی با کتابخانه هایی که برای وب اومده ( بحث اینکه صفحه رفرش نمی شه ) دیگه داره از بین می ره.
حالا می خواستم بپرسم که برنامه ام را تحت ویندوز بنویسم یا تحت وب؟
منظورم از تحت وب اینه که با کدهای HTML و CSS و JavaScript و jQuery و Ajax و ASP.NET و #C و PHP و JAVA بنویسم. حالا از زبانهای سمت سرور یکیش رو انتخاب می کنم.
اینم بگم که فقط قراره این برنامه توی یک کامپیوتر اجرا بشه. یعنی کدها توی کامپیوتر A و بانک اطلاعاتی توی باز هم کامپیوتر A هستش.
به خاطر این به فکر فرو رفتم که :
1- تحت وب توی هر سیستم عاملی اجرا می شه چه ویندوز XP باشه چه ویندوز 10 ( فقط نیاز به مرورگر داره ) ولی ویندوزی چون کتابخانه های ویندوزها کمی با هم فرق دارند و ممکنه که در برنامه استفاده بشه اذیت می کنه.
2- خیلی راحت تر می شه ظاهر خیلی باحالی برای وبی درست کرد ولی برای ویندوز این کار کمی سخته حتی با WPF
فعلاً اینها به فکرم رسیده.
لطفاً بفرمائید که درست می گم یا کدوم بهتره؟
با تشکر
برای برنامه های ویندوزی شما از کتابخونه دات نت استفاده می کنی و اگر از کلاسهایی استفاده کنی که در ورژن مثلا 3.5 آمده شده باشند و کامپیوتر مقصد از دات نت 2 و حداکثر 3 پشتیبانی کنه(این بستگی به نسخه و ورژن سیستم عامل مقصد داره) به مشکل بر می خوری .... حالا اینطرف قضیه هم هست : شما اگر بخواین برنامه رو بر اساس وب بنویسین دو حالت داره 1 - برنامه به صورت آنلاین به کاربر سرویس بده (پروژه نیاز هست تا بر روی هاست آپلود بشه اینجا شما متناسب با وب سایتتون هاست مناسب را در خواست می کنید که مثلا از دات نت 4 به بالا پشتیبانی بشه ... ) حالت 2 - اگر می خواین وب سایت رو به صورت آفلاین ور بر روی سیستم کاربر پیاده سازی کنید باز قضیه پشتیبانی از دات نت مطرح میشه و باید سیستم کاربر از ورژن دات نت متناسب با برنامه شما پشتیبانی کنه ... و در این حالت دیگه خبری از هاست خارجی و پشتیبانی هاش نیست همه چیز بر روی سرور کاربر و در فضای iis اجرا خواهد شد...
با این تفاصیل من به شما توصیه می کنم به هر زبانی که مسلط تر و راحتتر هستید به اون زبان برنامه رو پیاده سازی کنید