PDA

View Full Version : How to become a Kernel/Systems/Device driver programmer?

mo-hammad
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1394, 13:04 عصر
سلام حتی نمی دونستم عنوانم باید چی باشه واسه این خیلی سرچ کردم و عنوانی نزدیک به خواستم رو پیدا کردم!

راستش برنامه نویسی برای بازار کار شده - دانش برنامه نویسی پایگاه داده + یه پایگاه داده و ... یا طراحی و ساخت وب و ...

ولی اینا منو راضی نمیکنه !

من میخوم چیزی فراتر رو بیاموزم و ادامه بدم

چیزی که بشه رو من عنوان یک مهندس متخصص برنامه نویسی داد

چیزی که بقیه به راحتی انجام نمیدن ! مثل طراحی وب و ....!

دوست دارم بتونم برنامه های سیستمی رو بفهمم و بنویسم - سخت افزار تو مشتم باشه از طرق برنامه نویسی

بتونم باهاش ارتباط برقرار کنم و براش اعمال حرفه ای تعریف کنم

یا مثلا سیستم عامل رو تو مشتم بگیرم و برنامه نویسی بتونم کارهایی رو درش انجام بدم

مثلا بتونم ویروس کش یا برنامه های سیستمی به وجود بیارم

یا ویروس های حرفه ای برای سخت افزار و ... بنویسم

خودم بتونم سیستم عامل بنویسم

و...

و کلا اینکه به دانشی از برنامه نویسی برسم که رایانه رو در مشتم بگیرم

میدونم خیلی چیزهایی که گفتم گنگ هست ولی من نمیخوام تو یه روز دو رز انجامش بدم -- گفتم که میخوام یاد بگیرم

فقط نمیدونم باید چیکار کنم ؟

من الان سی شارپ کار میکنم ولی در حد همون دو سه خطی که در ابتدا گفتم برای کار و....

الان نمیدونم چه کتابهایی رو باید بخونم

دنبال چه شاخه هایی از برنامه نویسی سرچ و تحقیق کنم تا راجع بهشون مطلب و ... بخونم و فرا بگیرموشون

و ...

کسی میتونه کامل و جامع راهنماییم کنه ؟

reza_noei
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1394, 19:32 عصر
سلام حتی نمی دونستم عنوانم باید چی باشه واسه این خیلی سرچ کردم و عنوانی نزدیک به خواستم رو پیدا کردم!

راستش برنامه نویسی برای بازار کار شده - دانش برنامه نویسی پایگاه داده + یه پایگاه داده و ... یا طراحی و ساخت وب و ...

ولی اینا منو راضی نمیکنه !

من میخوم چیزی فراتر رو بیاموزم و ادامه بدم

چیزی که بشه رو من عنوان یک مهندس متخصص برنامه نویسی داد

چیزی که بقیه به راحتی انجام نمیدن ! مثل طراحی وب و ....!

دوست دارم بتونم برنامه های سیستمی رو بفهمم و بنویسم - سخت افزار تو مشتم باشه از طرق برنامه نویسی

بتونم باهاش ارتباط برقرار کنم و براش اعمال حرفه ای تعریف کنم

یا مثلا سیستم عامل رو تو مشتم بگیرم و برنامه نویسی بتونم کارهایی رو درش انجام بدم

مثلا بتونم ویروس کش یا برنامه های سیستمی به وجود بیارم

یا ویروس های حرفه ای برای سخت افزار و ... بنویسم

خودم بتونم سیستم عامل بنویسم

و...

و کلا اینکه به دانشی از برنامه نویسی برسم که رایانه رو در مشتم بگیرم

میدونم خیلی چیزهایی که گفتم گنگ هست ولی من نمیخوام تو یه روز دو رز انجامش بدم -- گفتم که میخوام یاد بگیرم

فقط نمیدونم باید چیکار کنم ؟

من الان سی شارپ کار میکنم ولی در حد همون دو سه خطی که در ابتدا گفتم برای کار و....

الان نمیدونم چه کتابهایی رو باید بخونم

دنبال چه شاخه هایی از برنامه نویسی سرچ و تحقیق کنم تا راجع بهشون مطلب و ... بخونم و فرا بگیرموشون

و ...

کسی میتونه کامل و جامع راهنماییم کنه ؟

سلام
من هم دیدگاهم شبیه شماست ولی دنیای کامپیوتر داره روز به روز برای من کوچکتر میشه.
من هم خیلی به کارهایی مثل هک و ویروس نویسی و نوشتن سیستم عامل (یکی از کارهایی که باید انجام بدم) و ... علاقه دارم.
منبعی که میتونم به شما معرفی کنم سایت Osdev.org است و بخصوص لینک زیر :
http://wiki.osdev.org/Books