PDA

View Full Version : گفتگو: بررسی هاست مورد نیاز برای یک سایت

masiha68
شنبه 05 اردیبهشت 1394, 23:47 عصر
سلام دوستان
ادم نمی دونه از کجا شروع کنه :دی
فرض کنیم یه سایت طراحی شد و هنوز روی لوکال هاسته و برنامه نویس میخاد اون رو منتقل کنه به هاست .... از کجا باید منابع لازم برای هاست رو بدونه ...مثلا پهنای باند و میزان فضا و الخ
نرم افزاری واسه مانیتورینگ رو لوکال وجود داره که اینا رو مشخص کنه
و یه سوال اساسی ... من با cmd به mysql وصل شدم و خواستم وقتی سایت رو لوکال هست ببینم چند سلکت انجام میشن و چ دستورهای sql اجرا میشه ولی هر کاری کردم نشد ...یعنی دستورشو پیدا نکردم ...خیلی هم توی نت گشتم ولی چیز به درد بخوری پیدا نکردم ... کسی اطلاعاتی در این مورد داره !!؟

masiha68
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 11:38 صبح
سوال سخته یا کسی حوصله ی جواب دادن نداره

firebox
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 12:13 عصر
در مورد سوال اولتون ، پیش بینی میزان منابع مورد استفاده بستگی به موارد زیادی داره ، از جمله نحوه کد نویسی ، نوع تکنولوژی های استفاده شده و..
شما برای اینکه ببینیم نرم افزاری که نوشتید ، چقدر منابع مصرف میکنه می تونید از نرم فزارهای بنچ مارکی مثل ApacheBench استفاده کنید ، این نرم افزارها به شما این امکان رو میدن میزان ظرفیت سرورتون در برابر تعداد درخواست ها مورد نظرتون برای اون اسکریپت تون رو اندازه گیری کنه.

در مورد سوال دومتون رو متوجه نشدم ، دنبال یک چیزی مثل log هستید ؟

masiha68
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 12:19 عصر
ApacheBench برای لوکال هاست هستش یا فقط هاست ؟؟
در مورد سوال دومم که وقتی یک سایت باز میشه یه سری سلکت ها انجام میشه که میخوام بدونم چندتا سلکت بوده و چقد زمان برده و این سری اطلاعات ... فک کنم همچین چیزی توی ابونتو و سیستم های لینوکسی هست ..

masiha68
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 12:58 عصر
من واسه یه صفحه ی تقریبا خالی از اسکریپتم توی 20 ثانیه 552 درخاست موفق داشتم و واسه ی صفحه ی اول سایتم 142 تا در 20 ثانیه
الان باید چه نتیجه ای بگیرم ... و اینکه چجوری میشه اسکریپت رو بهینه کرد

Unique
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 23:16 عصر
به نظر من خودتون را درگیر این چیزا نکنید. بهتره خودتون را توی شرایط واقعی قرار بدین و اون وقت نتیجه گیری کنید. خیلی از این اعداد و رقم ها خیال پردازیه و با واقعیت (حداقل در ابتدای راه) خیلی فاصله داره. یک هاست اشتراکی بگیر و شروع کن به مرور خودتون دستتون میاد همه چیز.

masiha68
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 23:22 عصر
فک کنم هنوز با مشتری خسیس طرف نشدی :دی ...فقط کافیه فردا بهش بگی باید هاست رو ارتقا بدی تا جونش در بیاد (والا)