PDA

View Full Version : سوال: اتباط با سرور

frahimi
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 09:50 صبح
با سلام
جداول یک سیستم بر روی سرور قراردارد و هنگام اجرای برنامه ابتدا باید وارد سرور شد و برای اینکار هم نام کاربری و کلمه عبور میخواهد .میخواهم همینکار را در ابتدای برنامه ودر داخل آن قرار دهم طوری که نیاز به نام کاربری و کلمه عبور نباشد. چگونه در ویژوال فاکس اینکار را میتوان انجام داد

gh_khajehzade
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 14:12 عصر
سلام
لطفا بیشتر توضیح بده !
1-برنامه چطوری با سرور ارتباط میگیره ؟
2-نام کاربری , برا یکی از کاربرای تعریف شده در سرور هست یا نه؟

frahimi
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 10:12 صبح
با سلام بابت تاخیر مرا ببخشید. جداول بر روی یک کامپیوتر قرار دارد که از پروتکل FTP استفاده میکند.

gh_khajehzade
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 11:01 صبح
سلام
متاسفانه با FTP کار نکردم ولی تو این سایت جستجو کن کلی مثال دارهfoxite (http://www.foxite.com/)

frahimi
سه شنبه 22 اردیبهشت 1394, 17:27 عصر
ببخشید دوست گرامی با ناول چی ؟

gh_khajehzade
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 09:28 صبح
متاسفانه نه!

amir.azimi2000
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394, 11:11 صبح
ببخشید دوست گرامی با ناول چی ؟

با سلام .
من کمی با ناول کار کردم ، سوالتون را کامل بفرمایید ، در حد توان در خدمتم .

frahimi
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394, 10:20 صبح
با سلام .
میخواهم با استفاده از امکانات ویژوال فاکس به سرور ناول که دیتاها در آن قرار دارد بطور مستقیم وصل شوم . یعنی دیگر نیاز به این نباشد که ابتدا در ویندوز به سرور وصل شوم و بعد برنامه را اجرا کنم. دیتاها بر روی شبکه و برنامه کاربردی بر روی کلاینت ها قرار دارد. با تشکر

amir.azimi2000
یک شنبه 27 اردیبهشت 1394, 09:29 صبح
با سلام .
میخواهم با استفاده از امکانات ویژوال فاکس به سرور ناول که دیتاها در آن قرار دارد بطور مستقیم وصل شوم . یعنی دیگر نیاز به این نباشد که ابتدا در ویندوز به سرور وصل شوم و بعد برنامه را اجرا کنم. دیتاها بر روی شبکه و برنامه کاربردی بر روی کلاینت ها قرار دارد. با تشکر

با سلام مجدد .
در شبکه های مبتنی بر ناول معمولا این مدلیه که سرور ناول یک فولدر شیر به شما میده که شما میتوانید از روی کلاینتها ( داس و ویندوز) اون را مپ کرده و استفاده کنید.
حالا بسته به تنظیمات ناول میتوان روی سرور ناول نام کاربریهای مختلفی تعریف کرد و روی آن فولدر شیر به هر کدام از کاربران دسترسی های مختلفی (مانند خواندنی یا نوشتی ) داد ، لذا کلاینتها میباست بعد از هر بار بوت شدن سیستم عامل خودشان ، درایو مپ را باز کنند ( اعلام هویت = نام کاربری و کلمه عبور خود را بزنند) .
ولی اگر شما میخواهید کاربران نیازی به تایپ نام و نام کاربری نداشته باشند (برای درایو مپ) یکی از راهها (که خودم هم استفاده کردم) مهاجرت از ناول به ویندوز جهت استفاده از فایل شیرینگ است . البته مشروط به اینکه سرور و کلاینتها متصل به دامین شوند .

موفق باشید .

frahimi
سه شنبه 29 اردیبهشت 1394, 11:12 صبح
با سلام مجدد
آیا امکان دارد مپ فولدر را (نام کاربری و کلمه عبور) بجای استفاده از سرویس ناول از درون برنامه انجام داد. متشکرم

javad_1349
چهارشنبه 31 تیر 1394, 12:50 عصر
ببخشید این موضوع مربوط ارتباط با اسکوئل سرور بود که انتقال داده شد