PDA

View Full Version : بانک اطلاعاتی شعب

farzaneh-latifi
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 14:17 عصر
سلام
من میخوام پروژه ای رو انجام بدم
نیاز به راهنمایی تو انجامش دارم
تعریف پروژه :
میخوام یه صفحه بیاد که اسامی دسته های شعب های مختلف تو صفحه اول به نمایش در بیاد
با کلیک بر روی هر شعه اسامی کارمندان به نمایش در بیاد داخل یه جدول (عین مشخصات تلفن تو برنامه 118 مشهد)
که تو هر ردیف برای هر کارمند نام و نام خانوادگی اش و سمت و سمت قبلی و رزومه وی و فایل اسنادش به صورت لینک براش بار گذاری بشه
که این قسمت میخوام در بالا با گذاشتن چند دراپ باکس امکان تغیر شعبه و یا جستجوی بر روی سمتی خاص یا فیلدهای دیگه داشته باشه !

تا اینجا کار میخوام بدونم با چی پیاده سازی بشه بهتره که بعدا بشه رو سایت هم بزارم ؟ پی اچ پی یا سی شارپ

تیکه دوم مربوط به بارگذاری و یا اضافه کردن و ویرایش اطلاعات کارمندان و یا اضافه کردن شعبه جدید به این لیسته !

ممنون میشم کمک کنید تا تیکه تیکه این کارو خودم انجام بدم چون میخوام یاد بگیرم دوست ندارم کسی برام انجام بده آخه من دانشجوی رشته کامپیوترم

reza_alie
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 14:42 عصر
سلام
به نظر من فرقی نمی کنه با چی انجامش بدی مهم اینه که به نحو احسن انجام بدی
-----
شما باید چند تا جدول داشته باشی
یکی شامل لیست شعب
دومی شامل اسامی کل کارمندان + اطلاعات کامل کارمندان
شما باید آیدی شعب رو در داخل جدول کارمندان ذخیره کنی تا متوجه بشی کارمند مورد نظر در کدام شعبه مشغول به فعالیت است

فعلا تا این جارو انجام بده
اگه سوال داشتی بپرس
موفق باشی

farzaneh-latifi
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 23:07 عصر
سلام ممنون
دارم انجامش میدم میشه شما رو تو یاهو ادد داشته باشم تا سوال های احتمالی رو بپرسم
من میخوام با اس کیو ال انجام بدم که بشه بعدا بزارمش رو هاست و به عنوان سایت باشه

reza_alie
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 16:40 عصر
alie6798[at]gmail.com
موفق باشی

farzaneh-latifi
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 20:31 عصر
من بانکامو ساختم
یه جدول به نام شعب که توش شعب آیدی و نام شعب وجود داره
و یه جدول به نام کارمندان که توش کارمند آیدی، نام، محل خدمت، پست جدید ، پست قدیمی، رزومه و عکس وجود دارند
من 2 تا آیدی ها رو کلید تعریف کردم
سوال 1: من چه جوری کد بدم که خودش تو جدول دوم بگه این همون شعبه اس؟
سوال 2: بعد از ساخت جدول چه جوری اینارو داخل فرم ها قرار بدم ؟

hamedarian2009
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 21:00 عصر
سلام ارتباط بین جدول شعبه و کارمندان یک به چند است پس شما باید یک فیلد مثلا به نام branch_id را داخل جدول کارمندان کلید خارجی تعریف کنید. بانحوه تعریف کلید خارجی آشنا هستین؟

reza_alie
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 23:08 عصر
با تشکر از دوست عزیزhamedarian2009 (http://barnamenevis.org/member.php?180731-hamedarian2009)
شما بعد از اینکه ارتباطات بین جداول رو درست کردین با join کردن به راحتی می تونید متوجه بشید که کارمند Xدر کدام شعبه کارمی کند

farzaneh-latifi
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 20:01 عصر
سلام دوستان اولا ممنون واسه اشتراکتون
دوم اینکه من میخوام نسخه سی شارپ تحت ویندوز این برنامه رو اول بنویسم
الان فرم ها رو طراحی کردم
اولین مشکلم یه فرم ورود ساختم که میخوام به بانک اطلاعاتی وصل بشه و نام کاربری و پسورد و از اونجا بخونه که بلد نیستم چکار کنم (ویژوال 2010 دارم کار میکنم)
ممنون میشم کمک کنید

hamedarian2009
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 22:06 عصر
سوالات ASP.NET را در بخش خودش مطرح کنید اینجا بخش PHP است ولی ازونجایی که ما کسی رو بی جواب نمیزاریم شما فرم لاگین رو که ساختین روی دکمه لاگین فرم دابل کلیک کنید وارد بخش کدنویسی #C می شید در اونجا کدی شبیه کد زیر بنویسید :

sqlConnection c = new SqlConnection();
c.ConnectionString = System.Configuration.ConfigurationManager.Connecti onStrings["connection string"].ConnectionString;
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
cmd.connection = c;
cmd.CommandText = "SELECT * FROM users WHERE username=@username AND password =@password";
c.open();
cmd.Parameters.AddWithValue("@username", Convert.toString(TextBox1.text));
cmd.Parameters.AddWithValue("@password", Convert.toString(TextBox2.text));
SqlDataReader dr;
dr= cmd.ExecuteReader();
if(dr.HasRows == true){
dr.read();
Session["username"] = dr["username"];
Response.Redirect("~/dashboard/default.aspx");
} else {

label1.visible = true;
}
c.close();

connection string رو از فایل config بگیر و در در خط دوم تو قسمت دابل کوتیشن گزاشتم قرار بده
اسم اون تکست باکس ها هم textbox1 و textbox2 است که میتونی هرنامی بزاری
بعد لاگین یه سشن هم درست کردم صفحه شخصی خودش میره چک کن سشن ست شده یا نه تا واسه همه اون صفحه باز نشه و کاربر هدایت میشه به پوشه dashboard و فایل default براش باز میشه تو اون فایل هم سشن رو چک کن اگه وجود نداشت ریدایرکت کن به سمت صفحه لاگین
یه label1 هم تعریف کن زیر فرم و visible بودنش رو false کن توش یه خطا ی اطلاعات نادرست است بنویس اگر لاگین موفقیت آمیز نبود اون اروره نمایش داده میشه

البته این فقط آموزشی بود و راه های بهینه تر و بهتری در سی شارپ وجود داره