PDA

View Full Version : ساخت اپلیکیشن موبایل برای یک سایت

My_LoVe_IRAN
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 10:34 صبح
سلام
من یک وبسایت دارم که با asp.net mvc نوشته شده ،میخام یه اپلیکیشن موبایل درست کنم که به صورت انلاین وصل بشه به دیتابیس همین سایت ،یعنی هم موبایل و هم وبسایت داشته باشم !
چطور میتونم این کار رو بکنم ؟ اگر کسی از دوستن میتونه راهنمایی کنه !
Omid.Miresmaeili
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 11:04 صبح
سلام. فکر کنم چیزی که میخواید وب سرویس باشه. یعنی باید یه وب سرویس ایجاد کنید و برنامه موبایل به عنوان کلاینت اون وب سرویس عمل کنه.

My_LoVe_IRAN
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 11:11 صبح
سلام. فکر کنم چیزی که میخواید وب سرویس باشه. یعنی باید یه وب سرویس ایجاد کنید و برنامه موبایل به عنوان کلاینت اون وب سرویس عمل کنه.
میشه بیشتر توضیح بدین ؟ چطور اطلاعات رو بفرسته و بگیره ؟ قراره get و post کنه اخه !
تو یه جایی خوندم باید از طریق json یه کارایی کرد ،کلا راه حل منطقیش چیه ؟

Omid.Miresmaeili
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 11:16 صبح
پیشنهاد میکنم با web api کار کنید. خیلی شبیه mvc هست. همون ساختار کنترلر و مدل رو داره و خودش داده ها را به صورت json سریالایز میکنه.
با اکشن متدهای کنترلرهای web api میتونید متدهای http مثل get و post رو هم به سادگی استفاده کنید.

My_LoVe_IRAN
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 20:16 عصر
بعضی از دوستان wcf رو پیشنهاد کردن !
سوالی که واسم پیش اومده ،کدوم روش تعامل بهتری با android داره ؟

Omid.Miresmaeili
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 22:38 عصر
من خودم تا حالا با wcf کار نکردم ولی میدونم خیلی پیچیده تره. اما میدونم وب سرویس هایی که با web api نوشته میشند کاملاً قابل استفاده در برنامه های اندروید و iOS هستند.
ضمناً کار با وب متدها هم روش خوبیه ولی به جای json با xml کار میکنند، در عوض استفاده از این سرویس ها از سمت کلاینت راحتتر از web api هستش. کلا web api از نظر کارایی و راحتی حد وسط وب سرویس های soap و wcf هست.

aminmousavi
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 06:50 صبح
سلام دوست عزیز . همانطور که آقای میراسماعیلی اشاره کردند ، باید از وب سرویس استفاده کنین (متد هایی که webmethod هستند) ، بعد توی اندروید از طریق json شما اطلاعات رو get و post میکنین ، بقیه چیزها مربوط میشه به همون بخش اندروید ، فقط سعی کنین خروجی هایی که وب سرویس تون میده متعارف باشه ، مثل int,string,xml,... مثلا با dataset یا datatable خروجی رو برنگردونید ، تو اندروید ممکنه دردسر براتون ایجاد کنه .
برای کار با اندروید هم خودم با eclipse کار کردم ، خوبه ، کار کردن باهاش هم سخت نیست