PDA

View Full Version : زمانبندی طراحی یک cms -آیا ارزش دارد یا خیر

sara_aryanfar
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 00:48 صبح
با سلام دوستان من می خواستم اینو مطرح کنم که تعداد کمی از شرکت ها میان یک اسکریپت اختصاصی برای خودشون تهیه می کنن و اکثر اونا با تغییر مدیریت های محتوایی مثل جوملا-وردپرس سایت مشتری رو بالا میارن حالا برای من سوالات زیر مطرح هست ممنون میشم جواب بدین؟

مزیت یک اسکریپت اختصاصی نسبت به امکانات آماده چیه؟

نوشتن از پایه بهتر هست یا استفاده از دات نت نیوک و گسترش دادن اون ؟

زمانبندی تولید یک اسکریپت کامل که ماژولار هم باشه یعنی در آینده امکانات جدید مث جوملا و وردپرس با افزونه اضافه بشه با نفرات به تعداد 1 نفر-2 نفر-و یا 5 نفر چقدر خواهد بود ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

mammad_kami
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 14:38 عصر
با سلام
کلا مزیت اختصاصی طراحی کردن نسبت به آماده ها، قدرت مانور و جدید بودن اون هست. به نظر من دقیقاً مثل این میمونه که آدم بره یه ساختمون آماده رو بخره یا خودش از اول زمینشو متناسب با خودش انتخاب کنه و از اول تا آخرشو متناسب با سلیقه و نیاز خودش بسازه. مسلماً اونی که از از اول ساخته میشه برای ما بهتره.
البته معایبی هم داره. مثل این که شاید زمان زیادی ببره و این که در راه انجام این کار مشکلاتی بوجود بیاد که میشه با تجربه و نیروی برنامه نویس بیشتر تا حد زیادی برطرفش کرد.

sara_aryanfar
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 17:18 عصر
به نظرتون چه قدر زمان می بره برای این کار حالا فرض کنید امکانات عادی براش در نظر بگیریم؟

m.hamidreza
جمعه 11 اردیبهشت 1394, 17:30 عصر
به نظر من در حال حاضر نوشتن یک CMS قابل رقابت هیچ توجیهی نداره و توصیه می کنم از CMS های آماده استفاده کنید.
موفق باشید.