PDA

View Full Version : سوال: پاک کردن تاریخچه تمامی مرورگر ها

Mosafers
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 20:22 عصر
سلام ببخشید من زیاد سوال میکنم جستجو کردم چیز درستی پیدا نکردم.
میخوام توی سی شارپ تاریخچه و کوکی همه مرورگر ها رو حذف کنم اما هر چی تلاش کردم موفق نشدم فقط با کد زیر تاریخچه مرورگ IE رو حذف کردم اما برا کروم و فایرفاکس جواب نداد.

System.Diagnostics.Process.Start("rundll32.exe", "InetCpl.cpl,ClearMyTracksByProcess 255");

USprojeh
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 21:26 عصر
سلام ! من تا حالا اینو انجام ندادم ! ولی همه ی مرورگر ها یه فایلی دارن که هیزتوری اونجا دخیره میشه ! اون فایل رو دلیت کنی هیزتوری پاک میشه ! مثلن توی پوشه کروم جستسجو کنی یه فایلی به اسم هیزتوری هس ! یه فایل واسه پسوورد و اینجور چیزاس ! اینارو حذف کنی ! همه چی میره چی کار خودش !

بیتا حکمت
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 21:33 عصر
سـلام . همونطور که دوست امون تو پست بالایی گفتند فایل های مربوط به هیستوری و هر مرورگر تو یک پوشه ای ذخیره میشن . اما داستان غم انگیز اینجاست که به راحتی نمیشه اون پوشه ها رو پاک کرد . چـونکه مثلا" ممکنه در کامپیوتر یوزرتون اون پوشه مخفی باشه و ..
مسیر پوشه های مربوط به مرورگرها

C:\Users\\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles and C:\Users\\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles
C:\Users\\AppData\Local\Opera\Opera and C:\Users\\AppData\Roaming\Opera\Opera
C:\Users\\AppData\Local\Apple Computer\Safari and C:\Users\\AppData\Roaming\Apple Computer\Safari

**
من یک جا اینو خوندم . و تستش هم کردم جواب داد

تو منوی Run بنویسید %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles
و فایل های داخل این پوشه رو پاک کنید . حواس اتون باشه که مرورگراتو باز نباشه .

می تونید همین کار رو با سی شارپ انجام بدین

USprojeh
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 23:08 عصر
یکی از راهاش کد زیره : یه فایل با همون نام درست کنی و جایگزین هیزتوری مرورگر کنی ! الان من با این کار هیزتوری مرورگر کروم رو پاک کردم ! البت آدرس رو باس درست بدی که توی همه ی سیستم ها کار کنه :
FileStream F1 = new FileStream("C:\\Users\\win8.1\\AppData\\Local\\Google\\Chrome\ \User Data\\Default\\History", FileMode.Create, FileAccess.Write, FileShare.Delete);

Mosafers
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 00:10 صبح
ممنونم از همه دوستان از پاسخ خوبتون.
چند تا مشکل هست یکی اینکه مسیر History در ویندوز ها آدرس متفاوتی داره و مشکل بعدی هر مرورگری در یک آدرس خاص تجمع به ثبت اطلاعات کرده.

این روش خوبیه و آدرس سر راستیه و به سادگیه میشه پیادش کرد:

تو منوی Run بنویسید %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles
اما جواب نمیده یعنی باحذف پوشه مورد نظر تاریخچه مرورگر ها پاک نمیشه اول اینکه تاریخچه هر مرورگر در یک آدرس خاصه دوم اینکه با حذف محتویات این پوشه مرورگری مثل Firefox اجرا نمیشه...

بیتا حکمت
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 00:40 صبح
من دستور %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles رو تو سیستم خودم تست کردم و مشکلی پیش نیومد . به هر حال اگه تو سیستم شما جواب نداده به این نتیجه می رسیم که روش مورد اعتمادی نیست . راههای که به ذهنم می رسه اینها هستند :

درسته که هر مرورگـر پوشه مخصوص خودشو داره ، اما همه این پوشه ها تو درایوی هستند که ویندوز نصب شده ، می تونید اسم پوشه مربوط به مرورگر رو از جست و جو کنید تا مسیرشو پیدا کنید . بعد که مسیر پوشه پیدا شد پاکش کنید . (( البته باید یه فکری هم به مشکل دسترسی داشت ))

بررسی کنید ببینید ایا شرکت های موزیلا و کروم برای این منظور Api دارن یا نه

به هر حال این کاری که میخواین انجام بدین شدنی است ! چون اگر نبود نرم افزار Ccleaner نمی تونیست هیستوری رو پاک کنه . حتما" روشی هست.

Mosafers
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 14:26 عصر
من دستور %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles رو تو سیستم خودم تست کردم و مشکلی پیش نیومد . به هر حال اگه تو سیستم شما جواب نداده به این نتیجه می رسیم که روش مورد اعتمادی نیست . راههای که به ذهنم می رسه اینها هستند :

درسته که هر مرورگـر پوشه مخصوص خودشو داره ، اما همه این پوشه ها تو درایوی هستند که ویندوز نصب شده ، می تونید اسم پوشه مربوط به مرورگر رو از جست و جو کنید تا مسیرشو پیدا کنید . بعد که مسیر پوشه پیدا شد پاکش کنید . (( البته باید یه فکری هم به مشکل دسترسی داشت ))

بررسی کنید ببینید ایا شرکت های موزیلا و کروم برای این منظور Api دارن یا نه

به هر حال این کاری که میخواین انجام بدین شدنی است ! چون اگر نبود نرم افزار Ccleaner نمی تونیست هیستوری رو پاک کنه . حتما" روشی هست.

ممنونم از شما توضیحاتتون کامل بود باید بیشتر مطالعه کنم تا یک روش منطقی تر پیدا کنم.

dele_ghamgin_2008
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 11:06 صبح
من این برنامه رو قبلا ساختم . اگه به جواب نرسیدی بگو کمکت کنم

Mosafers
شنبه 30 خرداد 1394, 08:12 صبح
سلام مهندس با این روش فقط توانستم تاریخچه اینترنت اکسپلورر رو تغییر بدم لطفا شما راهنمایی کنید.

aliagamon
یک شنبه 31 خرداد 1394, 23:02 عصر
تا اونجایی که خبر دارم کروم از sqlite استفاده میکنه پس با داشتن sqllite در کنار برنامتون میتونید به دیتابیسش دسترسی کامل پیدا کنید
http://stackoverflow.com/questions/8608200/programmatically-acess-google-chrome-history
فایرفاکس رو اطلاعاتی ندارم باید جستوجو کرد

Mosafers
سه شنبه 02 تیر 1394, 08:07 صبح
من این برنامه رو قبلا ساختم . اگه به جواب نرسیدی بگو کمکت کنم
سلام مهندس میشه شما راهنمایی کنید.