PDA

View Full Version : کلیک بروی کنترل image اچ تی ام ال

rezaei manesh
یک شنبه 18 تیر 1385, 16:50 عصر
سلام
من یک کنترل از نوع image دارم که از نوع Html هستش حالا می خوام وقتی کاربر روی اون کلیک می کنه فرم لود من اجرا بشه و من اونجا چک کنم که اگه این image کلیک شده یک user cntrol رو به صفحه اضافه کنم.
تا اینجا شو فکر کنم بلدم
1.روی image کلیک راست کنم و گزینه Run as server Control رو تیک بزنم
2. یه Id به این کنترولم نسبت بدم.
3.ایجاشو دیگه بلد نیستم؟!!!

nazaninam
یک شنبه 18 تیر 1385, 17:16 عصر
چرا از کنترل image استفاده نمی کنید؟

white fox
یک شنبه 18 تیر 1385, 17:22 عصر
روی کنترل Image ساده نمیشه کلیک کرده و PostBack اتفاق بیافته...
راه سادش اینه که تگ IMAGE خودتو نو داخل تگ <a> بزارید و بفرستید به همراه یک پارامتر به خود همین صفحه.
و در PageLoad اون پارامتر رو چک کنید و اعمال لازم رو انجام بدید

rezaei manesh
یک شنبه 18 تیر 1385, 17:57 عصر
آخه می دونید مشکل اینجاست که عکس من از دو قسمت تشکیل شده که قسمت اولش شکل یک دکمه هست و قسمت دوم اون باید با بک کراند و دیگر تصاویر مچ بشه-این عکس هم طوری درست شده که اگه موس روی قسمت دکمه بره شکل ماوس عوض می شه اما اگه تو image بذارم در هنگامی که ماوس روی هر قسمت از عکس که می ره شکل ماوس عوض میشه؟!
اینکه چرا از دو عکس استفاده نمی کنم هم بخاطر اینه که اونو من درست نکردم و از قبل درست شده و ...
حالا اگه راه ساده ای نباشه مجبورم اینکارو بکنم.
روی تگ<a> هم می خوام نذارم.
از جواب هر دو شما ممنون هستم.

white fox
یک شنبه 18 تیر 1385, 18:09 عصر
یه کار دیگه هم میتونی بکنی:

<input type="image" src="image.gif" id="Image2" name="Image2" runat="server">

ببین این کمکت میکنه؟

nazaninam
یک شنبه 18 تیر 1385, 18:30 عصر
منظورم image button بود در ضمن بله با attribute میشه

rezaei manesh
دوشنبه 19 تیر 1385, 08:57 صبح
منظورم image button بود در ضمن بله با attribute میشه
منظورتونو فهمیده بودم با attribute چطوری ؟
از کد شما هم white fox چیزی سر در نیاوردم اگه می شه بیشتر توضیح بدید آخه من html خوب بلد نیستم
با هم متشکرم از هر 2 شما

titbasoft
دوشنبه 19 تیر 1385, 10:08 صبح
با استفاده از کد زیر می تونید حتی محل کلیک روی یک Image Button رو توی form_load بدست بیارید:

For Each i As String In Request.Form
If i.IndexOf(ImageButton1.ID) <> -1 Then
Response.Write(i & ":" & Request.Form(i) & "<BR>")
End If
Next

آخه می دونید مشکل اینجاست که عکس من از دو قسمت تشکیل شده که قسمت اولش شکل یک دکمه هست و قسمت دوم اون باید با بک کراند و دیگر تصاویر مچ بشه-این عکس هم طوری درست شده که اگه موس روی قسمت دکمه بره شکل ماوس عوض می شه اما اگه تو image بذارم در هنگامی که ماوس روی هر قسمت از عکس که می ره شکل ماوس عوض میشه؟
راستش این قسمت رو درست متوجه نشدم ، اما برای تغییر کرسر به راحتی می تونید از obj.style.cursor استفاده کنید (در اسکریپت های سمت client و البته در IE)

aynehband
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 10:13 صبح
درست متوجه سوال شما نشدم . اما می توانید براحتی با Query Strin متوجه کلیک شدن عکس خاص بشوید.