PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در مورد ساخت برنامه تحت شبکه

علی فتحی
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 00:01 صبح
باسلام: من یک برنامه ویندوزی برای شهرستانهای یک استان نوشتم. هر شهرستان کار خودشو برای ثبت اطلاعات انجام میده و هر 3 ماه یکبار اظهارات خودشو از برنامه پرینت گرفته به استان ارسال میکنه .

چگونه میتوان یک فرم برای برنامه ایجاد کرد خود اظهاری رو دراون ثبت کرد تا مسقیم به استان برسه
درواقع فقط فرم خوداظهاری تحت شبکه باشه و هر شهرستان بتونه اطلاعات خودشو ارسال کنه . و کاربر بتونه در استان اظهارنامه ها رو نگاه کنه .

اطلا بانک برنامه تحت شبکه کجا باید قرار بگیره ؟ سرور بخریم یا با ای پی مخابرات کار حله
با تشکر

علی فتحی
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 00:03 صبح
البته ببخشید با ارسال ایمیل اینکارو کردم:

private void buttonX1_Click(object sender, EventArgs e) {
try
{
string email = "ni@yahoo.com";
System.Net.Mail.MailMessage ms = new System.Net.Mail.MailMessage();
ms.From = new System.Net.Mail.MailAddress(email);
ms.To.Add("fi@yahoo.com");
ms.Subject = textBoxX1.Text;
ms.Body = richTextBox1.Text;
System.Net.Mail.SmtpClient sm = new System.Net.Mail.SmtpClient("plus.smtp.mail.yahoo.com")
{
Credentials = new NetworkCredential(email, "123456gH"),
EnableSsl = true
};
sm.Send(ms);
MessageBox.Show("ارسال شد");
}
catch (Exception)
{
MessageBox.Show("برای ارسال به اینترنت نصب شوید");
}
}

ali_72
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 07:26 صبح
ارسال ایمیل بهترین راهه؟
کاربر استان باید با چک کردن ایمیل فایل ها رو بگیره
فک کنم یه وب سرویس می ساختید که اطلاعات رو بگیره تحت یک قالب اون طرف تحت یک فایل بسازه هم روش بدی نیست
می شد از سیگنال آر برای آلرت real time به کاربر استان هم استفاده کنید
فک کنم برای چنین پروژه هایی یه وب اپلیکیشن تو یه اینترانت راه اندازی می شد بهتر بود

علی فتحی
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 20:05 عصر
علی اقای کل اول لطف کنید سوال بالارو میخوندید بعد جواب میدادید منم عرض کردم با ایمیل اینکارو کردم که جالب نیست. لطفا در مورد شبکه ای کردن راهنمایی کنید.شما پرش کردین روی دومین توضیح:لبخند::لبخند::لبخند::ل خند::لبخند::لبخند::لبخند:

علی فتحی
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 11:22 صبح
کسی نیست راهنمایی کنه

محمد رضا فاتحی
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 11:42 صبح
تو این تاپیک بچه ها دارن بحث می کنن
http://barnamenevis.org/showthread.php?493654-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%B9%D8%A8-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81

silsin
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 14:27 عصر
سلام کلی سناریو واسه این میشه به کار برد
مثلا
یه برنامه سمت کلاینتی بسازین که اطلاعات ر با ایمیل بفرسته
یه برنامه سمت کلانیتی بسازی که اطلاعات رو تو بانک مقصد ذخیره کنه
یه برنامه سمت کلاینتی بسازی که فایل بفرسته واسه مقصد

تو حالت اول خب من دیده بودم بیشتر جاها جواب داد و راحت تر و بهتر هم هست . یه برنامه که یه قالبی رو تهیه می کنه و می فرسته برنامه مقصد هم با همون قالب فایل رو دریافت می کنه .
مثلا سیستم تهیه بلیت برای شرکت های هواپیمایی میان نتیجه ثبت نام رو برای هواپیمایی کشوری ایمیل می کنن

روش دوم هم مزایای خودش رو داره . اولا دسترسی خیلی سریعتره ! اطلاعات دسته بندی میشن و همچنین نگه داریش هم اسون تره . مثلا یه سرور تهیه می کنی و بانک رو روش قرار میدی و فقط از طریق برنامه کلاینت به اون دسترسی پیدا می کنی که خب خیلی راحته تنها نکته اش اینه که بتونی کانکشن استرینگ رو حالا تو هر حالت بانکی چه اوراکل و چه اس کیو ال به بانک ارتباط بدی و کووری بدی و جواب بگیری

تو حالت سومی که گفتم یه جورایی میشه شبیه حالت ایمیلی البته بازم سرور لازمه ولی فقط صرف ارتباط برقرار کردن فرستادن فایل ها . مثالی که می تونم بزنم یه چیزی تو مایه های سیستم اپدیت شدن نرم افزارها اطلاعات روی سرور ذخیره شدن و ما فقط به تایید مرکز برای دانلود اونها احتیاج داریم

راه برای انجام کاری که شما می خوای خیلی زیاده .
یه سری چیز هم در مورد سرور بگم
بسته به برنامه ای که شما می نویسی تهیه سرور فرق می کنه . البته بعید میدونم یه سرور خیلی خفن نیاز باشه برای این کار . منظور از سرور در اینجا محلیه که شما بتونی بانک اطلاعاتی خودت رو ذخیره و نگه داری و استفاده کنی .البته اگه بخوای از روش ایمیلی هم استفاده کنی یه سری سرویس دهنده ها هستن تو اینترنت که با پرداخت اشتراک می تونی یه محیط برای انجام این کار بگیری که فکر نکنم زیاد هزینه ای داشته باشه برات