PDA

View Full Version : مشکل Unrespond شدن فرم در هنگام bind کردن Combobox

HamidiFar
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 11:39 صبح
تویه فرم چند تا کمبو باکس دارم میحوام بعد از لود کامل شدن فرم ، اونها پر بشن .
راهنمایی ؟

Mofid.m
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 12:50 عصر
درود بر شما
سوالت خیلی کلیه.
بیشتر توضیح بده

HamidiFar
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 14:18 عصر
درود بر شما
سوالت خیلی کلیه.
بیشتر توضیح بده

فرم من 5 تا کمبو باکس داره بایند شدن اینها چند ثانیه ایی زمان میبره و تا وقتیکه پر نشدن ( کمبوباکس ها ) فرم به حالت unresponding در میاد میخوام اول فرم کامل لود بشه بعد متد بایند کمبو باکس ها اجرا بشه به زبان دیگه میخوام به جای اینکه توی Load متد را صدا بزنم توی Loaded این کار رو انجام بدم که این ایونت رو نداریم :عصبانی++:

malizergani
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 14:24 عصر
سلام دوست عزیز

توی Event فرم از Shown بجای Load استفاده کنید.

USprojeh
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 14:33 عصر
شما اول رویداد های فرم رو کامل مطالعه کن ! به قول این دوستمون shown

HamidiFar
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 16:06 عصر
سلام دوست عزیز

توی Event فرم از Shown بجای Load استفاده کنید.

ممنون از راهنمایی ولی این رویداد رو قبلا استفاده کردم و بقیه اجزا فرم تا وقتی کمبو باکس ها لود نشن ، نمایش داده نمیشن

شما اول رویداد های فرم رو کامل مطالعه کن ! به قول این دوستمون shown
USprojeh (http://barnamenevis.org/member.php?358102-USprojeh)

واقعا کاربری جالبی بعضی مواقع پیدا میشن مثل شما که با غرور و همراه با تیکه انداختن جواب میدن از کجا میدونی شاید من این کار رو کردم و به نتیجه مورد نظرم نرسیدم یا اصلا دارم روش اشتباهی رو میرم یا همون گزینه شما من اصلا با رویدادهای فرم آشنا نیستم و درخواست رهنمایی کردم که زودتر به نتیجه برسم فکر نمیکنم ایرادی داشته باشه اصلا یکی از کاربردهای این انجمن ها همینه
درهر صورت ممنون از تاکیدی که کردی !

USprojeh
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 16:43 عصر
:| تیکه ؟؟؟ اگه جسارت شد از اینکه پیشنهاد دادم اول رویداد هارو بخونی و با این پیشنهاد به شما بر خورد عذر خواهی میکنم :) ! :لبخندساده::لبخندساده::لبخن ساده:

pouria_bayat
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 17:01 عصر
فرم من 5 تا کمبو باکس داره بایند شدن اینها چند ثانیه ایی زمان میبره و تا وقتیکه پر نشدن ( کمبوباکس ها ) فرم به حالت unresponding در میاد میخوام اول فرم کامل لود بشه بعد متد بایند کمبو باکس ها اجرا بشه به زبان دیگه میخوام به جای اینکه توی Load متد را صدا بزنم توی Loaded این کار رو انجام بدم که این ایونت رو نداریم :عصبانی++:

اگر میخواهی به برنامه فشار نیاد توی یک Thread یا از Timer استفاده کن، تایمر برای کارت بهتره متونی زمان اجراش رو بکنی 4000 تا بعد از 4 ثانیه که فرم بالا اومد کمبوباکس ها رو پرکنه و بعدش غیر فعالش کن.

USprojeh
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 17:01 عصر
یه راه غیر منطقی اینه که از ماوس موو فرم استفاده کنی ! یه بولین بذاری که فقط یک بار انجام بشه ! فرم لود شد تموم شد ! ماوس که روی فرم رفت کمبو ها پر شه ! و مقدار بولین هم فالس شه ! :) !

Mofid.m
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 22:12 عصر
این فرمی که شما داری فرم اصلی پروژست یا فرم جانبیه؟
منظورم از فرم اصلی اینه که فرمی که همون اول وقتی پروژتو Run میکنی لود میشه.

اگر امکانش هست کدهاتو بزار

HamidiFar
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 09:47 صبح
ممنون از راهنمایی دوستان
Timer و MouseClick رو استفاده کردم مشکلم حل شد ولی در آخر از Thread استفاده کردم به نظرم استفاده از Thread جدا از Thread اصلی سریعتر و منطقی تر بود.
اگه باز هم کمکی داشتید ممنون میشم

HamidiFar
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 09:51 صبح
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.threading.dispatcher.begininvoke.as px