PDA

View Full Version : سوال: چرا اطلاعات ذخیره شده در setting بعد از جابجایی برنامه حذف می شود؟

Mosafers
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 14:21 عصر
سلام وقت بخیر
من یه فرم دارم که اطلاعاتش توی setting ذخیره میشه اما بعد از جابجایی به سیستم دیگه اطلاعات ذخیره شده در setting حذف شده و باید دوباره وارد کرد.

کدم به این شکله :
Properties.Settings.Default.myColor = Color.AliceBlue;

Properties.Settings.Default.Save();
توی سیستم خودم ذخیره و بازیابی صحیحه اما با تغییر سیستم و یا مسیر فایل اجرایی کار نمیکنه...

malizergani
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 14:29 عصر
سلام دوست عزیز

این تنظیمات در C:\Users\[UserAccountPC]\AppData\Local اسم پروژه ذخیره میشه با جابجایی این برنامه این درون این پوشه ، پوشه ای قرار داره که جدید ساخته میشه و این فایل Setting شما از نو ساخته میشه. بهترین کار از Xml استفاده کنید و اونو کنار برنامه قرار بدین.

Mosafers
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 14:33 عصر
سپاس از توضیحاتتون مشکل منم همینه دقیقا.
و نمیتونم فایل اجرایی رو وابسته به چند فایل دیگه کنم چون پروژه از منطق خارج میشه راه بهتری برای این کار نیست

malizergani
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 14:47 عصر
شما حتی اگر آشنایی با Xml ندارید میتونید از DataSet استفاده کنید باایجاد یک جدول و وارد کردن ستونها میتونید تنظیمات رو به این صورت اضافه کنید بعد برای ذخیره DataSet1.Table1.WriteToXml استفاده کنید

Mosafers
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 14:53 عصر
ببینید من مشکلی با xml ندارم اما میخوام فایل اجراییم یکتا باشه چون برنامه چیزی هست که نباید یک فایل xml هم کنارش باشه...

hsgpro
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 18:54 عصر
ببینید من مشکلی با xml ندارم اما میخوام فایل اجراییم یکتا باشه چون برنامه چیزی هست که نباید یک فایل xml هم کنارش باشه...

خب اگه اینطوره یا از رجیستری استفاده کن یا به فایل xml آدرس ثابت تعیین شده ای بده عوض نشه.

imanx7
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 22:31 عصر
بهترین کار استفاده از ریجستریه

Mosafers
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394, 18:40 عصر
نه شما متوجه نمیشید.
ببینید مثلا من یه فرم دارم توش چندتا فیلده مثل تاریخ ثبت که کاربر اینا رو پر میکنه و دکمه ذخیره رو میزنه و توی setting ذخیره میشه | این روش روش خوب و ساده ای ولی اگه نرم افزار رو روی یه سیستم دیگه ببرم اطلاعات قبلی که در setting ذخیره شده وجود ندارد.

امیدوارم متوجه شده باشید . به شکل دیگه هم میگم.
من یک برنامه دارم میخوام اطلاعات فیلد ها رو توش ذخیره کنم.
1 - فایل اجرایی من فقط یک فایل اجرایی باشه نمیخواهم در کنارش یک فایل xml برای نگه داشتن اطلاعات باشه.
2 - فایل اجرایی با جابجایی به سیستم دیگه اطلاعات مورد نیاز رو داشته باشه.

malizergani
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394, 18:50 عصر
دوست عزیز

متوجه میشیم سوال شما هم واضحه من به شما پاسخ دادم که آدرس زیر رو در قسمت آدرس MyComputer بنویسید و قسمت های مشخص رو عوض کنید

C:\Users\[UserAccountPC]\AppData\Local\[Name File Exe Output].exe

به ازای هر آدرسی که فایل خروجی شما در اونجا کپی شده و اجرا شده یک پوشه کد شده درست میشه و اینو باید به شرکت Microsoft بگی چرا اینطوریه؟!
هرکاری بکنیم باز همونه کلید حلت دست ما نیست.

چند راه حل بیشتر نداری:
1-Xml
2-Register
3-txtFile