PDA

View Full Version : سوال: پرشدن session

maryammashkani
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 16:01 عصر
من یه منوی عمودی دارم که میخام با کیلیک روی هر کدوم از گزینه هاش sesseion با یک مقدار پر شه

<

li><a href="#">منسوجات</a></li>

<li><a href="#">صنایع غذایی</a></li>

<li><a href="#">سرگرمی و تفریحی</a></li>

<li><a href="#">آموزش</a></li>

این تکه کد منوی عمودی هست و
چطوری باید session رو پر کنم؟

Davidd
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 16:24 عصر
در سمت کلاینت نمیشه سشن تغییر داد. سشن سمت سرور پر میشه و حتما باید یک درخواست به سمت سرور فرستاده بشه و در سمت سرور سشن تغییر کنه. شما دقیقا بگید میخاید چیکار کنید تا راهنمایی کنم

aliasghar2
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 23:06 عصر
سلام می تونی با ajax یه تابع تویه سرور رو فراخوانی کنی و تویه اون تابع sessionرو پر کنی
اینم یه نمونه

<script type = "text/javascript"> function ShowCurrentTime() { $.ajax({ type: "POST", url: "Default.aspx/GetCurrentTime", data: '{name: "' + $("#<%=txtUserName.ClientID%>")[0].value + '" }', contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: OnSuccess, failure: function(response) { alert(response.d); } }); } function OnSuccess(response) { alert(response.d);
}
</script>

<div> Your Name : <asp:TextBox ID="txtUserName" runat="server"></asp:TextBox> <input id="btnGetTime" type="button" value="Show Current Time" onclick = "ShowCurrentTime()" /> </div>

[System.Web.Services.WebMethod]
public static string GetCurrentTime(string name)
{
return "Hello " + name + Environment.NewLine + "The Current Time is: "
+ DateTime.Now.ToString();
}

maryammashkani
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 23:40 عصر
با تشکر از دوستان
davidd گرامی همونطور که در بالا گفتم یه منوی عمودی دارم که کدش رو گذاشتم ، توی تگ<a> هستش ، میخام هر کدوم از گزینه های(منسوجات ، امورش و...) که کیلیک کردم یه مقدار خاص داخل ["session["kala قرار بگیره

اقای aliasghar2 گرامی نفهمیدم با این کد پطوری session رو پر کنم؟

Davidd
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 10:20 صبح
با تشکر از دوستان
davidd گرامی همونطور که در بالا گفتم یه منوی عمودی دارم که کدش رو گذاشتم ، توی تگ<a> هستش ، میخام هر کدوم از گزینه های(منسوجات ، امورش و...) که کیلیک کردم یه مقدار خاص داخل ["session["kala قرار بگیره

شما دقیقا نگفتید میخاید چیکار کنید ولی همانطورکه دوستمون گفتن میشه از ajax استفاده کرد. ASP.NET یه کنترل به نام UpdatePanel داره که کار باهاش راحته. شما باید منو رو داخل یه UpdatePanel قرار بدید و به جای تگ <a> از linkbutton استفاده کنید. در رویداد کلیک هر linkbutton هم کد اضافه کردن به سشن بنویسید. با اینکار درخواست به سمت سرور فرستاده میشه و اجرا میشه ولی صفحه رفرش نمیشه.

maryammashkani
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 10:31 صبح
ممنون.با link buttonمشکل حل شد:تشویق: