PDA

View Full Version : سوال: سوال php / مقدماتی

fr_sdgh
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 19:03 عصر
سوال
پروژه مقدماتی ثبت دروس برای استاد

mahdiak
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 19:47 عصر
دوست من بهتر نیست شما برای این کار یک input مخفی بزارید تا اینکه روی دکمه ارسال مقدار ارسال کنید ؟

submit رو از دکمه استفاده کنید و داخل فرم یک input مخفی بزارید و $_POST را با اون چک کنید

<input name="create" type="hidden" value="create" />

و شرط :

if ($_POST && $_POST['create'] && $_POST['create'] == 'create') {
echo 'aaa';
}

ikallam
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 22:26 عصر
فکر کنم این رو عوض کنی درست شد البته دیگه mysql کسی استفاده نمیکنه بهتر یا از mysqli یا pdo استفاده کنید

'{$_POST['name']}'

'".$_POST['name']."'

fr_sdgh
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 16:49 عصر
چرا fatal error میده واسه فانکشن conn خط 5

<?php

require 'config.php';

$conn=connect($config['db_host'], $config['db_user'], $config['db_password'], 'db1');

@$user=$_POST['user'];
@$pass=$_POST['pass'];
@$email=$_POST['email'];
@$join=$_POST['join'];

if(isset($join))
{
if(!($user)=="" && !($pass)=="" && !($email)=="")
{
$result=mysql_query("SELECT * FROM tb_users WHERE first_name='$user'");
$count=mysql_num_rows($result);
if($count > 0)
{
echo "username has exist";
}
else
{
mysql_query("INSERT INTO tb_users (first_name, last_name) VALUES ('$user', '$pass')");

}
}
else
{
echo "please fill all fields!";
}
}

require 'template.php';
?>

<?php

function connect($host, $user, $password, $database)
{
$conn = mysql_connect($host, $user, $password);

if ( !$conn ) die ('Could not connect to db.');

if ( $database ) {
mysql_select_db($database, $conn);
}

return $conn;
}

?>

<?php

$config=array(
'db_host' => 'localhost',
'db_user' => 'root',
'db_password' => '',
)

?>

fr_sdgh
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 16:55 عصر
ببخشید یه خورده درهم شده

hamedarian2009
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 17:15 عصر
خطایی که میده رو میزاشتین دیگه؟ احتمالا فانکشن connect رو جایی تعریف کردین که هنوز بهش معرفی نکردین

fr_sdgh
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 17:17 عصر
خطایی که میده رو میزاشتین دیگه؟ احتمالا فانکشن connect رو جایی تعریف کردین که هنوز بهش معرفی نکردین
Fatal error: Call to undefined function connect() in C:\wamp\www\myproject2\index.php on line 5

hamedarian2009
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 17:21 عصر
خب اون فانکشن connect رو اگه تو یه فایل دیگه تعریف کردین باید مثل همون فایل config.php به صفحه require کنید
اگر هم تابع داخل همون صفحه تعریف شده باید بالاتر ار جایی که اونو call کردین قرار بدین

fr_sdgh
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 09:57 صبح
میخوام وقتی لاگین میکنم دیگه فرم لاگین رو نبینم / یعنی باید با php فرم html رو کنترل کنم دیگه! چجوریاست؟

hamedarian2009
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 10:15 صبح
بله باید با php و یک if ساده بررسی کنید اگه کاربر لاگین نکرده فرم لاگین نمایش داده بشه وگرنه توی else مثلا نام کاربر و دکمه خروج از وبسایت رو نمایش بدهید

fr_sdgh
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 10:40 صبح
بله باید با php و یک if ساده بررسی کنید اگه کاربر لاگین نکرده فرم لاگین نمایش داده بشه وگرنه توی else مثلا نام کاربر و دکمه خروج از وبسایت رو نمایش بدهید
خوب چجوری! نمیشه که یه if بزارم بعد تگ های html رو توش که حالا اگه if اوکی بود html من رو نمایش بده

میبخشیدا اینهمه سوال بیخود پیش میاد، آخه اگه متد آموزی درست باشه که کار ما به این جاها نمیکشه

mahdiak
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 18:04 عصر
خوب چجوری! نمیشه که یه if بزارم بعد تگ های html رو توش که حالا اگه if اوکی بود html من رو نمایش بده

میبخشیدا اینهمه سوال بیخود پیش میاد، آخه اگه متد آموزی درست باشه که کار ما به این جاها نمیکشه

چرا نشه دوست من ؟ اگر نشه که بدبخت میشیم تو برنامه نویسی . شما شرط رو اینطوری بنویس که خیلی راحت بتونی کد html رو توش بنویسی و نخواد که echo هم کنی .

<?php if (condition) : ?>
<div></div>
<p></p>
.
.
.
<?php endif; ?>

fr_sdgh
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 11:31 صبح
ممنون حواب تمام پست های بالایی رو گرفتم.

اگه بخوایم تگ کنیم یا به عبارتی مشخصه تعریف کنیم، بطور مثال کتاب php، تگ فرانت اند رو بهش میدیم که کاربر اگه خواست کتاب های فرانت اند رو، php براش لیست شه! چجوری باید پروژه رو در سطح مقدماتی در نظر بگیریم؟ من اصلا نمیدونم چجوری باید بهش تگ بدم! توی php, html, دیتابیس...
توجه داشته باشد که من فقط بلد دستورات crud رو در سطح دیتابیس احرا کنم، لاگین کنم و سیشن بزنم و همین طور با کوکی ها و کار با فایل ها آشنا هستم

hamedarian2009
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 12:06 عصر
برای اینکار شما باید یک جدول توی دیتابیس داشته باشین که تگ ها داخل اون ذخیره میشن و یک جدول هم که برای ذخیره اطلاعات درس ها دارید. یک جدول دیگه هم باید تعریف کنید و کلیدهای اصلی دوجدول قبلی تو این جدول کلید خارجی تعریف بشن دیگه برای سرچ هم کاری نداره از JOIN استفاده میکنید فعلا تا اینجای کار رو انجام بدین

پ.ن : PHP جزو تگ back-end محسوب میشه نه front-end!

fr_sdgh
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 12:35 عصر
برای اینکار شما باید یک جدول توی دیتابیس داشته باشین که تگ ها داخل اون ذخیره میشن و یک جدول هم که برای ذخیره اطلاعات درس ها دارید. یک جدول دیگه هم باید تعریف کنید و کلیدهای اصلی دوجدول قبلی تو این جدول کلید خارجی تعریف بشن دیگه برای سرچ هم کاری نداره از JOIN استفاده میکنید فعلا تا اینجای کار رو انجام بدین

پ.ن : PHP جزو تگ back-end محسوب میشه نه front-end!

این "پ.ن" یعنی چی؟ همجا هست!

نمیشه یه جوری توی همون تیبل سرهم کرد قضیه رو؟