PDA

View Full Version : درست کردن صفحه Print و سوالی در مورد رجیستری ویندوز

بیتا حکمت
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394, 20:45 عصر
سلام . دو سوال دارم .

سوال اول : میخوام که یه فرم برای پرینت داشته باشم که شبیه فرم زیر باشه . روی تنظیمات که کلیک می کنم page setup میاد . مشاهده چاپ print privew داره و با انتخاب فونت و سایز متنی که به پریتنر ارسال میشه بدون استفاده از font dialog box هست (که تو عکس هم واضح هست ) ، این امکانات رو با چه کنترلی میشه پیاده سازی کرد .

http://8pic.ir/images/1ghx67vg8nnd2e1asdy3.jpg (http://8pic.ir/)

سوال دوم : میخوام برنامه ام بعد یک ماه کار کردن تو کامپیوتر کاربر نهایی از کار بیفته ، ولی برای اینکه تعداد روزهایی رو که کاربر از برنامه استفاده کرده تو رجیستری ذخیره کنم ، آیا این روش می تونه مشکل درست کنه ؟! مثلا" تو سیستم عامل Xp کار کنه اما تو سون نه و یا (مشکلات دیگر )

پیشاپیش از راهنمایی شما بزرگوران ممنونم .

imanx7
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394, 23:06 عصر
شما میتونید دوتا Value توو ریجستری بسازید :
اولی تاریخ روزی که برنامه شروع به کار کردن کرده
دومی 30 + به تاریخی که برنامه شروع به کار کرده

بعد شما با هر بار اجرا شدن برنامه باید بررسی کنید که آیا با تاریخ اول از دومی بزرگتره یا نه !
اما بنده ریجستری رو پیشنهاد نمیکنم اول به خاطر امنیت پایینش دوم بخاطر حرفه ای نبودن
بهتره شما یه فایل با یه پسوند خاص بسازید و اطلاعات تاریخ هارو توو اون بریزین و تووی %appdata% ذخیره کنید

امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید

h.gheidrlou
دوشنبه 01 تیر 1394, 22:11 عصر
سلام این مشکل منم هست به من هم بگید چکار کنم؟

RmeXXXXXXXXX
سه شنبه 02 تیر 1394, 00:13 صبح
PrintDocument
PrintPreview
دو کنترل مد نظر شما هستند. کنترل PrintDocument رو به فرم اضافه کنید. حال در رخداد Print اون هرچیزی که میخواهید بنویسید e.graphic دارد که نوعی از Graphic برای ترسیم اشیا و نوشته می باشند. گزینه های زیادتری هم وجود دارد از قبیل فونت، اندازه صفحه انتخاب شده توسط کاربر مثلاً، مارجین Margin و ... تعداد و شماره صفحه رو خودتون باید دستی کنترل کنید.
دقت کنید که زمان زیادی میبره اینچنین کد نوشتن. ولی چیز جالبی خواهد شد.
من فاکتورهای مغازه ام رو با همین روش چاپ میکنم. لذت خاصی داره وقتی مشتری فاکتور زیبایی (که حاصل دسترنج خودم هست) رو می بینه و خوشش میاد. برای یادگیری هم که شده امتحان کنید.

h.gheidrlou
سه شنبه 02 تیر 1394, 18:24 عصر
دوست عزیز از حسن توجه شما متشکرم
میشه لطف کنید مرجه اموزشی یا نمونه ای از کار را اینجا بزارید تا ما هم یاد بگیریم دقیقا منظورم همین صحبت شماست که میخوام خودم جدول ترسیم کرده و اطلاعات را داخلش بفرستم تا نیازی به دیتا بیس نباشه
البته پیشنهاد دادند که از کدهای XMLاستفاده کنم ولی سعی میکنم هر دوتاشو یاد بگیرم
درخصوص مورد شما انجام دادم قبلا ولی ترسیم جدول نداشته و بلد نیستم
متشکرم اگه لطف کنید نمونه بزارید