PDA

View Full Version : visual studio code

arashz4
جمعه 11 اردیبهشت 1394, 19:41 عصر
سلام
به تازگی ماکروسافت برنامه visual studio code رو برای مک و لینوکس و ویندوز انتشار کرده توی کنفراسی داشته، من تو اینترنت خوندم که برنامه های که با #C برای ویندوز نوشته شده رو میتونید تو مک و لینوکس در visual studio code کامپایل کنید.
خوب من حالا تو مک هستم و برنامه visual studio code برای مک رو دانلود کردم ولی نمیشه برنامه ای رو کامپایل کرد!
کسی میدونه چجوریه؟

barnamenevisjavan
جمعه 11 اردیبهشت 1394, 21:28 عصر
سلام
به تازگی ماکروسافت برنامه visual studio code رو برای مک و لینوکس و ویندوز انتشار کرده توی کنفراسی داشته، من تو اینترنت خوندم که برنامه های که با #C برای ویندوز نوشته شده رو میتونید تو مک و لینوکس در visual studio code کامپایل کنید.
خوب من حالا تو مک هستم و برنامه visual studio code برای مک رو دانلود کردم ولی نمیشه برنامه ای رو کامپایل کرد!
کسی میدونه چجوریه؟

سلام
متاسفانه این نسخه هنوز ازمایشی هست و فعلا بصورت یک پیشنمایش مثل ویندوز 10 ارائه شده و نسخه اصلی همراه ویندوز 10 تابستون منتشر میشه.
و مهمترین نکته هم این هست که شما باید هسته .Net رو روی لینوکس یا مک نصب داشته باشید.وگرنه نمیتونه کامپایل کنه.قرار بود دات نت رو ارائه کنه نمیدونم الان داده یا نه.
بهتر شما هم مثل من صبر کنید تا نسخه های اصلی ویندوز 10 و VS 2015 بیاد

Mr.Csharp
جمعه 11 اردیبهشت 1394, 21:53 عصر
واقعا ویژوال استدیو برای لینوکس هم میاد ؟؟

به به ...

barnamenevisjavan
جمعه 11 اردیبهشت 1394, 22:48 عصر
واقعا ویژوال استدیو برای لینوکس هم میاد ؟؟

به به ...

بله دوست عزیز یه خبر خیلی خوب هم بدم شاید ندونید.با ویژوال استودیو راحت میتونید برنامه اندرویدی خودتون رو به ویندوز یا ویندوز فون پورت کنید بدون کوچکترین کدنویسی
نمونه عملیش هم بازی Candy Crush Saga هستش که توی کنفرانس بیلد نشون دادن که پروژه بازی رو از مک کپی کردن توی ویندوز و داخل ویژوال بازش کردن و خروجی ویندوز فون گرفتن و هیچگونه تفاوتی با نسخه مک و اندروید نداره من خودم نصب دارمش اصلا مو نمیزنه
این سرویس تحت اسم رمز پروژه آستوریا داره تکمیل تر میشه
تو این لینک هم میتونید یه کلیپ رو ببینید که یکی از برنامه های اندروید رو با نسخه ویندوز فونش مقایسه میکنه که هیچگونه تفاوتی ندارن و کپی برابر اصل
https://dev.windows.com/en-US/uwp-bridges/project-astoria

بیتا حکمت
جمعه 11 اردیبهشت 1394, 23:48 عصر
بله دوست عزیز یه خبر خیلی خوب هم بدم شاید ندونید.با ویژوال استودیو راحت میتونید برنامه اندرویدی خودتون رو به ویندوز یا ویندوز فون پورت کنید بدون کوچکترین کدنویسی
نمونه عملیش هم بازی Candy Crush Saga هستش که توی کنفرانس بیلد نشون دادن که پروژه بازی رو از مک کپی کردن توی ویندوز و داخل ویژوال بازش کردن و خروجی ویندوز فون گرفتن و هیچگونه تفاوتی با نسخه مک و اندروید نداره من خودم نصب دارمش اصلا مو نمیزنه
این سرویس تحت اسم رمز پروژه آستوریا داره تکمیل تر میشه
تو این لینک هم میتونید یه کلیپ رو ببینید که یکی از برنامه های اندروید رو با نسخه ویندوز فونش مقایسه میکنه که هیچگونه تفاوتی ندارن و کپی برابر اصل
https://dev.windows.com/en-US/uwp-bridges/project-astoria

سلام . من تو تالار اندروید خوندم برنامه های اندرویدی که با سی شارپ نوشته میشن دو مشکل دارن ، اول اینکه یه برنامه ساده Hello world
4 مگابایت هست ، دوم اینکه گاهی اوقات تو اجراشون مشکل پیش میاد. درسته ؟!

یه سوال هم ذهنمو درگیر کرده ، اینکه ویژوال استودیو برای لینوکس میاد به این معنی هست که ویژوال استودیو رایگان میشه ؟! :لبخند:

arashz4
شنبه 12 اردیبهشت 1394, 08:45 صبح
این
visual studio code خیلی مسخره هست بعضی وقتا بالاش مینویسه Mono version >=3.10.0 is required یعنی ماکروسافت با این ادعا اومده از Mono بکار گرفته!

ebrahim.rayatparvar
شنبه 12 اردیبهشت 1394, 09:28 صبح
میبینم که همه صبرشون لب ریز شده این همه وقت وایستادین این 4 ماه هم روش بعد بیاین ببینین چی میشه. الان زوده قضاوت:خجالت:

imanx7
شنبه 12 اردیبهشت 1394, 11:52 صبح
سلام . من تو تالار اندروید خوندم برنامه های اندرویدی که با سی شارپ نوشته میشن دو مشکل دارن ، اول اینکه یه برنامه ساده Hello world

یه سوال هم ذهنمو درگیر کرده ، اینکه ویژوال استودیو برای لینوکس میاد به این معنی هست که ویژوال استودیو رایگان میشه ؟! :لبخند:

اون واسه زمانی بود که روی پروژه Mono هندل میشد ، الان خوده مایکرروسافت DotNet رو کراس پلت کرده .... و دیگه این مشکلات رُخ نمیده
الانم نسخه VS2015 رایگان به جز نسخه سازمانیش ...

بیتا حکمت
شنبه 12 اردیبهشت 1394, 13:06 عصر
اون واسه زمانی بود که روی پروژه Mono هندل میشد ، الان خوده مایکرروسافت DotNet رو کراس پلت کرده .... و دیگه این مشکلات رُخ نمیده
الانم نسخه VS2015 رایگان به جز نسخه سازمانیش ...

ممنون که پاسخ دادین . والا من قبلا" تو این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?489673-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%B4%D9%87-!) در مورد Vs پرسیدم . ظاهرا" با نسخه های رایگان VS نمیشه برنامه تجاری نوشت که فکر کنم منظور شما از نسخه سازمانی اش همین بوده باشه .

از موضوع بالا که بگذریم الان سوال اصلی ام این شد که بخوام با Visul studio برای اندروید برنامه بنویسم که مشکل حجم و عدم ناسازگاری پیش نیاد دقیقا" باید چی کار کنم ؟ از کدوم نسخه Vs
استفاده کنم ؟ یه لینکی یا تاپیکی برای شروع معرفی کنید ممنون میشم .

barnamenevisjavan
شنبه 12 اردیبهشت 1394, 14:49 عصر

کاری که ماکروسافت الان میکنه ربطی به سی شارپ نداره شما با همون جاوا کد میزنی بله نسخه رایگان میده

barnamenevisjavan
شنبه 12 اردیبهشت 1394, 14:50 عصر
این
visual studio code خیلی مسخره هست بعضی وقتا بالاش مینویسه Mono version >=3.10.0 is required یعنی ماکروسافت با این ادعا اومده از Mono بکار گرفته!

اولا نسخه کامل نیست و فقط برای تست و ویرایش کد ارائه شده دوما که چه کاریه این راهو از اول بره از مونو استفاده میکنه

imanx7
شنبه 12 اردیبهشت 1394, 15:22 عصر
ممنون که پاسخ دادین . والا من قبلا" تو این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?489673-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%B4%D9%87-!) در مورد Vs پرسیدم . ظاهرا" با نسخه های رایگان VS نمیشه برنامه تجاری نوشت که فکر کنم منظور شما از نسخه سازمانی اش همین بوده باشه .

از موضوع بالا که بگذریم الان سوال اصلی ام این شد که بخوام با Visul studio برای اندروید برنامه بنویسم که مشکل حجم و عدم ناسازگاری پیش نیاد دقیقا" باید چی کار کنم ؟ از کدوم نسخه Vs
استفاده کنم ؟ یه لینکی یا تاپیکی برای شروع معرفی کنید ممنون میشم .

نـــه ! اتفاقا سیاست مایکروسافت رو VS2015 اینه که برنامه نویسان بتونن نرم افزار های تجاری رو توسعه بدن ، منظور از سازمانی چند تا از سرویس هایی هست که مایکروسافت برای پروژه های خیلی بزرگ خدمات میده که فکر نکم زیاد توو ایران این سرویس ها استفاده بشه ، دقیقا سرویس هاش رو یادم نیست وگرنه ذکر میکردم ؛ این رایگان عرضه کردن هم ،درایت و سیاست مایکروسافت تا بیشتر برنامه نویس ها رو به سمت IDE خودش سوق بده !

برای برای توسعه نرم افزار های اندرویدی باید یادآوری کنم که مایکروسافت DotNet نسخه 4.6 رو همراه با VS2015 رو کراس پلتفرم و منبع باز(open source)به صورت رایگان(البته به جز نسخه سازمانی) عرضه کرد که توو سایت مایکروسافت با حجم 5 گیگ قابل دانلود ! ولی این در صورتی که هنوز VS2015 نسخه Previewــه و بهتره صبر کنید که نسخه کاملش عرضه بشه
من خودم دانلود کردم و استفاده کردم میتونم بگم یه شاهکار از مایکروسافته ... نه تنها قابلیت کد نویسی به صورت DotNet رو به برنامه نویس تحت iOS و Android میده بلکه شما میتونید کتابخانه های Java و Swift رو برای Vs دانلود کنید و نصب کنید و با همون زبون ها روی VS کد نویسی کنید

نگران حجم سرعت برنامه ای که مینویسید نباشید چون دات نت مانند JVM کراس پلتفرم شده !

imanx7
شنبه 12 اردیبهشت 1394, 15:28 عصر
این

این نسخه برای Build , Debug ساخته نشده !!!!!!
این نسخه از این نرم افزار مثل ++NotePad و Sublime Text برای نمایش و ویرایش کد عرضه شده البته اونجوری که مایکروسافت گفته "فعلا"