PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نمایش اطلاعات به صورت FIFO در دیتابیس یا کد نویسی

davidrobert
شنبه 12 اردیبهشت 1394, 12:11 عصر
سلام و خسته نباشید .
من میخوام اطلاعات رو از دیتابیس با اتوکامپیلت نشان بدم ولی مشکلی که دارم این هستش که با عمل فایفو مشکل دارم اینه وقتی بارکد کالا رو میزنم اطلاعات جدید رو میاره برای من نه اطلاعات اول که برای خرید هستش بخاطر همین هر کاری میکنم کالای که اول در انبار ثبت شده اول بیاد اول نمیاد حالا ماندم چیکار باید کنم تا بتونم مشکلم رو رفع کنم ممنون میشم کمک کنید تا بتون عمل فایفو رو روی برنامه پیاده کنم.

davidrobert
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 17:12 عصر
کسی نمیدونه چطور اطلاعات رو به صورت فایفو نشان بدم در ویو باید عمل فایفو رو باید درست کنم یا در ویزال باید کد نویسی کنم. ممنون کمک کنید گیر این موضوع هستم.

علی فتحی
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 20:16 عصر
سلام
یکی از روشهای قیمت گذاری موجودی مواد و کالایا روشهای جریان هزینه موجودی مواد و کالا، روش fifo هست که مخفف اولین صادره از اولین وارده (first in first out) می باشد
در این روش فرض میشود جریان هزینه ها مبتنی بر خروج یا مصرف یا فروش کالاهای قدیمی قبل از سایر کالاهاست.
برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید نشریه شماره 80 سازمان حسابرسی با عنوان حسابداری موجودی مواد و کالا را مطالعه نمائید

بدین صورت که رقم اول ماهیت (مواد اولیه، کالای نیمه ساخته، محصول، قطعات یدکی و...)، دو رقم دوم کد گروه اصلی، دو رقم سوم کد گروه فرعی و سه رقم آخر کد سریال جنس باشد.
http://s1.picofile.com/file/8124385418/14365767107760829479.pngنمونه کد کالا یا اقلام انبار مربوط به مثال فوق: 43304010

علی فتحی
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 20:38 عصر
البته بیشتر شرکتهای تولیدی از روش فایفو استفاده می کنند .ولی شما در برنامتون از میانگین موزون استفاده کنی خیلی بهتره.
مثلا:درایام هفته خریدهایی داریم
شنبه خرید 10 عدد کالا1 به قیمت هر واحد 1000ریال-
یکشنبه خرید20 عدد کالا1به قیمت هر عدد 1100ریال
دوشنبه خرید30 عدد کالا1 به قیمت هر عدد 900ریال
روز سه شنبه 15 عدد از این کالارو فروختیم نکته: روش فایفو برا تشخیص سود کالاست نه چیدمان و مانده از کالا چون وقتی شما یک کالای مشابه کالا1 با یک مشخصات و یک شرکت تولید کننده میخرید لزومی نداره خرید شنبه و یکشنبه و دوشنبه رو در قفسهای جداگانه بزارید.یا مثلا حبوبات فله ای دارید دیگه خرید قدیمی روی سطل قرارداره دلیلی وجود نداره حبوبات زیر رو بیاری رو بدی به مشتری چون خرید قدیمیتره.اینو برا ذهنیت عمومی فایفو عرض کردم.
برگردیم سر فروش 15 عدد کالا1:
شما به مشتریتون کالا1خرید سوم 900 ریالی رو تحویل دهید هیچ اشکالی نداره ولی میای براساس اولین خرید سود را حساب میکنی .پس هیچ دلیلی وجود نداره حتما کالارو علامت گذاری کنیم خرید قدیمی تر زوتر فروش بره.درنهایت شما 10 کالا1-1000ریالی و 5 کالا1-1100ریالی فرخته اید.گرچه زمان تحویل جنس 15 عددخرید سوم 900ریالی رو تحویل دادید.بهای تمام شده برای شما 1000و1100ریالیست نه900 ریالی .

علی فتحی
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 20:41 عصر
ولی بازم اگر اسراربه تسمه کش کالا دارید -یعنی اونی که روی ریل میزارید اولین جنس ورود اولین جنس خروج باشه.مانند پله برقی-باید طبق توضیحات بالا برا هر خرید عدد مخصوص بدی .در مثال بالا کد قطعه ولی در نهایت هیچ تاثیری روی سود وزیاد شما نداره

davidrobert
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 17:11 عصر
بله مهندس جان من در نظر دارم وقتی طرف بارکد کالا رو در سلول دیتاگریدویو زد بیاد از دیتابیس کالا که اول ثبت شد از خرید رو برای من بیاره از انبار نه کالا جدید از کالا قدیم بیاد برای فروش کالا قدیم تمام شد کالا جدید بیاد برای فروش. ولی در آوردن اطلاعات از کالا قدیم به جدید (از اولین وارده تا آخرین وارده) رو گیر کردم و وقتی بارکد رو میزنم کالا جدید در انبار هستش رو میاره نه قدیم رو بخاطر همین ماندم چیکار کنم به روش Ef کد نویسی میکنم و مقدار موجودی انبار رو هم ویرایش میکنم که وقتی مقدار همون کالا در انبار صفر میشه در نمایش اطلاعات کالا موجود ناپدید میشود.