PDA

View Full Version : برنامه تصحیح پاسخنامه

samandari
دوشنبه 19 تیر 1385, 07:42 صبح
با سلام خدمت دوستان
من میخواهم برنامه ای بنویسم که بتواند پاسخنامه های اسکن شده یک آزمون چهار جوابی را تصحیح کند و با استفاده از کلیدی(جواب سوالات) که در اختیار برنامه قرار میدهیم نمره کسب شده را محاسبه کند.

باتشکر

cybercoder
دوشنبه 19 تیر 1385, 09:18 صبح
باید در مورد Image Processing ( البته نه در سطح خیلی پیشرفته ) اطلاعات جمع کنید.
مقایسه بیت واره ای جواب شما رو می ده.
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=28123

نمونه هایی هست مثل برنامه ای که در آموزشگاه علوی استفاده می شه یا قلم چی و ...

موفق باشید.

mehrzad007
دوشنبه 19 تیر 1385, 10:49 صبح
ربطی به امیج پروسسینگ نداره . کار اصلی رو پاسخ خوان انجام می ده و شما هیچ کاری نمی کنی . یه رشته تحویل میده به شما شامل نام - نام خانوادگی و .... دانشجو و تمام جوابهای داده شده مثلا :
12223245678656686898798968678
یه اینجور چیزی . شما اینو بر اساس پاسخ نامه ات که اونم یه همچنین رشته ای هست نمره می دی . در کل اونقدر ساده اس که نمی تونی فکرشو بکنی. درصد خطا هم مربوطه به دستگاه و.....

ali_divsalar
دوشنبه 19 تیر 1385, 11:46 صبح
من یه سیستم آزمون و ارزشیابی (البته تحت داس) سال 77 نوشتم که هنوزم داره کار می کنه.دقیقا بگید چی می خواهید از آزمون بدونید تا راهنمایی تون کنم.

ali_divsalar
دوشنبه 19 تیر 1385, 11:59 صبح
دستگاههای قرائتگر که اسکنر و mark Reader هم نامیده می شوند علائم خونده شده رو در قالب فایل متن ارائه میدهند که می تونید به شکلهای مختلف ازشون استفاده بکنید.

فرض کنیم این دستگاه رو در اختیار دارید :
- باید فرمت پاسخنامه تون را قبلا توسط نرم افزار همراه قرائتگر تعریف کرده باشید.
- بافرض در اختیار داشتن فایل حاوی فرمت پاسخنامه در شروع کار ، اونو Load می کنید تا دستگاه بدونه که چه پاسخنامه ای را باید بخونه و ساختارش چه شکلیه
- بعدش فایل متنی رو که خروجی دستگاهه رو معرفی می کنیدوشروع به قرائت می کنیدو...
- فایل حاصل قابل استفاده است .

در زمینه برنامه ای که می خواهید رو این فایل کار کنه و نتایج رو استخراج کنه و موارد مربوط به اون خودتون بفرمایید چه می خواهید تا بهتون بگم
-

cybercoder
سه شنبه 20 تیر 1385, 18:57 عصر
ربطی به امیج پروسسینگ نداره . کار اصلی رو پاسخ خوان انجام می ده

شما خواهشا یک بار دیگه پست اولی رو بخون.

من میخواهم برنامه ای بنویسم که بتواند پاسخنامه های اسکن شده یک آزمون چهار جوابی را تصحیح کند

فکر می کنم منظور ایشون استفاده از Scanner های معمولیه. بنابراین برای تبدیل خونه سیاه به یک عدد باید از Image Processing بی شک استفاده کرد.

بهترین نمونه چنین برنامه ای رو من در آزمون های علوی دیدم http://www.alavigroup.com از یک اسکنر معمولی در طرف کاربر استفاده می کنه و با استفاده از پروتکل SMTP نتایج رو به یک سرور میفرسته و کلیه عملیات مربوط به تبدیل به قول شما خونه مشکی به عدد و تست اینکه فقط یکی پر باشه و ... در طرف client صورت می گیره.

موفق باشی

mehrzad007
سه شنبه 20 تیر 1385, 22:41 عصر
"من میخواهم برنامه ای بنویسم که بتواند پاسخنامه های اسکن شده یک آزمون چهار جوابی را تصحیح کند
"
اونم میشه اسکن کردن !
"فکر می کنم منظور ایشون استفاده از Scanner های معمولیه. بنابراین برای تبدیل خونه سیاه به یک عدد باید از Image Processing بی شک استفاده کرد."
درصد استفاده از این روش خیلی خیلی کمه . چون وقت گیر و بی ارزشه . فقط جاهایی استفاده میشه مثل آزمون از راه دور . که اونم با روشهای آزمون آنلاین چندان به صرفه نیست . مگر طرح خیلی خاصی باشه

samandari
چهارشنبه 21 تیر 1385, 09:41 صبح
با تشکر از دوستان
به نظر خود من هم باید عمل Image Processing باید انجام شود ولی درخواست من یک راه حل کاملا عملی میباشد و اینکه آیا یک برنامه آماده و یا حتی یک Component برای این کار وجود دارد یا نه

ali_divsalar
یک شنبه 08 مرداد 1385, 09:54 صبح
اگه دقت کرده باشید من به دستگاه قرائتگر خاص پاسخنامه ها اشاره کردم و ظاهرا دوستان به اسکنرهای معمولی اشاره می کنند.اسکنرهای معمولی که دارای سرعت پائیینی هستند و فایل گرافیکی تحویل ما میدهند و این منطقی نیست در حالیکه markreader ها فایل متن در اختیارمون قرار می دهند که کلی دست مارو باز می زاره

mehrzad007
یک شنبه 08 مرداد 1385, 19:58 عصر
"به نظر خود من هم باید عمل Image Processing باید انجام شود " باید عرض کنم نظر شما اشتباه است . اونم از نوع صد در صدش . شما همون طور که این دوستمون گفتن مجبورید از یه اسکنر مخصوص استفاده کنید که توی ایران هم تولید میشه .پاسخنامه تونو برای این اسکنر تعریف می کنید . بعد اسکنر و برنامه مربوطه که همراهشه یه فایل تکست به شما تحویل می ده و شما اونو توی برنامه ات استفاده می کنی . یعنی عملا شما اصلا کاری به اسکن نتایج نداری فقط تحلیل پاسخ ها که اونم هیچ کاری نداره ..................

mzjahromi
یک شنبه 15 مرداد 1385, 16:26 عصر
اخطار:
لطفا بحث را به صورت علمی ادامه دهید و از کل کل کردن خودداری کنید.
قوانین 12 و 13 را رعایت کنید.

قانون شماره 12
لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید. این را بدانید که این سایت محل آموزش است و کسانی هستند که سوالهایشان بسیار ابتدایی می باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکیداً خودداری فرمایید.

قانون شماره 13

لطفاً در صورتی که جواب یک سوالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن ارسال ( یا سوال ) شود خودداری فرمایید. در صورتی که بحث خاصی دارید می توانید برای خودتان یک بحث عمومی باز کنید.