PDA

View Full Version : انلاین و افلاین بودن یوزر ها در بانک اطلاعاتی

omidaminiazar
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 12:23 عصر
با سلام
من یک برنامه با سی شارپ نوشتم که به بانک اطلاعاتی روی هاست (ویندوز) وصله و sql 2008 است و من روی بانک اطلاعاتی یوزر معرفی کرده ام که از طریق برنامه به آن وصل می شوند و در برنامه با رمز و پسور خود login می شوند. و هیچ مشکلی نداره فقط میشکل همینه که چطور می توانم کاری کنم که با هر یوزر و پسور فقط یک نفر login شود. یعنی اکانت ها یک نفره (تک کاربره باشند ماننده v*p*n )

با تشکر

محمد رضا فاتحی
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 12:32 عصر
شاید بشه یه کار انجام داد
تو جدول کاربراتون یه فیلد بزارید مثلا islogin مادامی که کاربر وارده سیستمه این فیلد یک باشه و موقع ورود نام کاربری و کلمه عبور رو با islogin صفر چک می کنید اگه صفر بود وارد و اگه یک بود وارد نمی شه

omidaminiazar
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 13:18 عصر
درست این کارو کردم online و offline گذاشتم
درسته ولی اگه در حال کار برنامه یهو برق رفت یا کامپیتر خاموش شد اون فیلد همون online باقی میمونه و دیگه نمیتونه وارد بشه . مشکل همینه

omidaminiazar
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 07:54 صبح
توی php می تونیم از Session استفاده کرد ولی نمی دونم در سی شارپ باید از چه چیزی استفاده کرد

hamid_hr
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 09:09 صبح
میشه بگین منطق session بر چه اساس هست

Davidd
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 09:16 صبح
سلام. به هر یوزر یه فیلد که نشون بده لاگین هست یا نه، اضافه کن و همچنین که فیلد آخرین زمان آنلاین بودن رو نشون بده. کاربر که لاگین کرد فیلد لاگین true میشه و آخرین زمان آنلاین بودن هم بروز میشه. تو برنامه از یه تایمر یا thread استفاده کن که مثلا هر یک دقیقه یک بار آخرین زمان آنلاین بودن بروز کنه.
حالا برای اینکه بفهمی کاربر آنلاین هست یا نه، باید فیلد لاگین true باشه و آخرین زمان آنلاین بودن هم کمتر از یک دقیقه پیش باشه ( این یک دقیقه فرضی بود و میشه زمان بزرگتر در نظر گرفت) با این روش برنامه به هر طریقی بسته بشه، میشه تشخیص داد

omidaminiazar
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 10:33 صبح
اقا ممنون و واقعا عالی بود ممنونم. دستتون طلا.
خدا یارت باشه
روش جالبی بود