PDA

View Full Version : نکات فنی جهت تحویل برنامه اکسس

mohsenna30ri
دوشنبه 19 تیر 1385, 08:45 صبح
سلام به همه دوستان
:kaf: من یک برنامه دارم که خیلی زحمت براش کشیدم - حال می خوام اون رو به یک کاربر جهت تست بدم - احتمال اینکه این برنامه توسط برنامه نویس های دیگه باز بشه و با توجه به ظاهر اکسس که بتونند دستکاری کنند زیاده
حال خواهش دارم :
نکاتی که می تونه یک برنامه رو از دستکاری محافظت کنه برام بگین تا دچار اشتباه نشم
نمونه برنامه خیلی کمک می کنه
از قبیل پسورد ورودی- ایجاد پسوردهای داخلی کاربران مختلف - عدم دسترسی به پنجره پروپرتیز - عدم دسترسی به کدها به غیر از یک رمزی که دست برنامه نویس باشه -غیر فعال کردن کلید شیفت در شروع
که بعضی از این موارد را کار کردم اما همیشه راه حلهای بهتر و ساده تر نیز وجود دارند
پیشاپیش متشکرم

شاپرک
دوشنبه 19 تیر 1385, 08:52 صبح
چرا از امکان MDE استفاده نمیکنی ؟ البته قبلش حتما یک Back up از برنامه بگیر .

mohsenna30ri
دوشنبه 19 تیر 1385, 09:07 صبح
MDE
تو آفیس 2003 ندارد و برای 2002 و ماقبل است
تازه، فکر کنم میشه از تو
MDE
هم جداول را تغییر داد یا اون رو ایمپورت - اکسپورت کرد

yadegar
سه شنبه 10 مرداد 1385, 21:56 عصر
اگر مایل هستی برنامه تو برام بفرست تا هم قفل سی دی روش بزارم هم نسبت به کلید شیفت غیر فعالش کنم هم امکان قفل کردن فرمهای نرم افزار رو برات فراهم کنم یعنی کاربر رو مجبور به کار با فرم جاری کنی ---- به هر حال در خدمتیم ----

mohsenna30ri
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 07:53 صبح
قفل سی دی که دردی دوا نمی کنه چون دیتا بیس باید از روی هارد اجرا بشه
کلید شیفت هم که قضیه اش حله با یک کد عادی
قفل کردن فرمها می مونه که کاربر نتونه به حالت طراحی بره این هم میشه تو پروپرتیز تعریف کرد
مجبور شدن کاربر به اجرای فرم جاری می مونه که اگر توضیح بدین متشکرم

yadegar
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 22:12 عصر
خوب تو برنامه تو بزار تا ببنی چی میگم فکر کنم اینجوری از خیلی توضیحات اضافی جلوگیری کرده ام البته اگر مایل نیستی برنامه تو بزاری - حالا به هر دلیل - من یه برنامه با امکاناتی که در بالا گفتم در دست طراحی دارم ان شاء اله تا 2 هفته دیگه تمام میشه بعد میتونی با موضوع "دانلود کن" اون رو جستجو و دانلود کنی:چشمک: خدا کنه بعدش مشکلت حل بشه.

mmha_85
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 22:27 عصر
چرا دنبال قفل نرم افزارش نمیری؟ برنامه هایی هستش که روی خود اکسس نصب میشه و قفل برنامت میشن. با این برنامه ها می تونی کپی برنامت رو به هرکس بدی و مطمئن باشی که نمیتونه اون رو روی کامپیوتر دیگه ای نصب کنه.
یه سوال هم هست. شما تا چه حد می خوای برنامت امن باشه؟ در حدی که کدهات و نوع طراحی فرمت لو نره؟ یا اینکه میخوای تیبلهات هم امن باشه؟ درجه امنیتت رو هم تعریف کن

MM_Mofidi
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 22:54 عصر
به هر حال به هر نحوی از انحاء امکان دسترسی به دیتابیس شما وجود دارد.برای جلوگیری از دسترسی به داده ها باید آنها را Encrypt کرد.

Ali_Fallah
پنج شنبه 12 مرداد 1385, 18:03 عصر
شما میتونید روی کدها و ماژوالها رمز عبور بذاری تا کسی نتونه اونها رو تغییر بده
البته همانطور که از نام خود اکسس پیداست دسترسی اسان و راحت به همه مورد هاست

yadegar
پنج شنبه 12 مرداد 1385, 18:59 عصر
:چشمک: به:mohsenna30ri
برنامه را آپ لود کردم البته مرحله اولش رو حالا میتونی دانلود کنی---عنوان جستجو"دانلود کن"

سنبله کار
شنبه 14 مرداد 1385, 08:25 صبح
:چشمک: به:mohsenna30ri
برنامه را آپ لود کردم البته مرحله اولش رو حالا میتونی دانلود کنی---عنوان جستجو"دانلود کن"
کوش :متعجب:

mmha_85
شنبه 14 مرداد 1385, 10:29 صبح
شما میتونید روی کدها و ماژوالها رمز عبور بذاری تا کسی نتونه اونها رو تغییر بده
البته همانطور که از نام خود اکسس پیداست دسترسی اسان و راحت به همه مورد هاست
میشه بگید چطوری؟

Ali_Fallah
شنبه 14 مرداد 1385, 12:28 عصر
در حالت طراحی فرم یا ماژول در منو بار پایین OPtion گزینه ای هست که اسم دیتا بیس شماست رو اون کلیک کنید که صفحه ای باز میشه در قسمت دوم (برگه دوم) در اونجا میتونی رمز بذاری ...

mohsenna30ri
یک شنبه 15 مرداد 1385, 06:25 صبح
غیر از پسورد مربوط به ماژول و پسورد ورودی اکسس چکار می توان انجام داد تا کسی نتونه از یک فایل اکسس دیگه جداول و کوئری ها رو ایمپورت نکنه

سنبله کار
یک شنبه 15 مرداد 1385, 07:37 صبح
بهترین راه این هست که از مدل ADP استفاده کنید تا جداول و کوئری ها به SQL server سپرده شود و با تنظیم security خیالتان از دسترسی کاربر به آنها آسوده گردد .

mohsenna30ri
دوشنبه 23 مرداد 1385, 06:45 صبح
فعلا که درگیر اکسس هستیم و تو ویندوز 98 (کاربر) خبری از sql server نیست

سنبله کار
دوشنبه 23 مرداد 1385, 08:51 صبح
خوب توی برنامه setup که تحویل کاربر می دید SQLserver هم بگذارید تا خودکار نصب بشه .

Ali_Fallah
دوشنبه 23 مرداد 1385, 09:41 صبح
آقای سنبله کار عزیز
اگر کاربر SQL رو بصورت MSDE نصب کرد اونوقت تکلیف چیه؟

سنبله کار
دوشنبه 23 مرداد 1385, 09:45 صبح
اتفاقا درست اینه که به صورت MSDE نصب کنید و SAPWD را هم خودتون بدید تا کسی غیر از شما نتونه وارد دیتابیس بشه چون کاربر هم نیاز به اینترپرایز نداره حالا به راحتی با تنظیم ارتباط ADP با SQL یک سیستم امن درست می کنید .

mohammadgij
دوشنبه 23 مرداد 1385, 09:51 صبح
MDE
تو آفیس 2003 ندارد و برای 2002 و ماقبل است
تازه، فکر کنم میشه از تو
MDE
هم جداول را تغییر داد یا اون رو ایمپورت - اکسپورت کرد

مگه میشه MDE نداشته باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟
گزینه Tools>Database Utilities>ConvertDatabase> To Access 2003 Format
اول Convert کن به 2002 یا 2003 سپس فایل جدیدی که میسازه رو باز کن و اون فایل MDE میشه.
ممکنه شما MDB رو با یه نسخه ای که از 2003 کمتره ایجاد کردی واسه همین اول باید به نسخه 2003 تبدیل بشه و بعد میتونی MDE کنی.
من که با Access project این مشکل رو داشتم و ADE نمی شد اینجوری حل شد.

mohammadgij
دوشنبه 23 مرداد 1385, 16:32 عصر
برای بستن دکمه شیفت و همچنین غیر فعال نمودن پنجره پروپرتیز از دستور زیر در رویداد On Load مربوط به فرم استفاده کنید

For Each pr In CurrentProject.Properties
If pr.Name = "AllowBypassKey" Then
'For Locked Shift
CurrentProject.Properties.Remove ("AllowBypassKey")
ElseIf pr.Name = "AllowShortcutMenus" Then
'For Removed ShortCut Menu
CurrentProject.Properties.Remove ("AllowShortcutMenus")
End If
Next
CurrentProject.Properties.Add "AllowBypassKey", False
CurrentProject.Properties.Add "AllowShortcutMenus", False

سنبله کار
سه شنبه 24 مرداد 1385, 08:09 صبح
دوست عزیز خیلی راحت میشه هر دو اینها رو از خارج برنامه تغییر داد و ضمانتی برای اجرا ندارند .

mohsenna30ri
سه شنبه 24 مرداد 1385, 11:04 صبح
سنبله کار عزیز
آیا می توان کدی که برای غیر فعال کردن شیفت قبلا ارائه کرده بودید با کمی تغییرات در دستور فوق واسه غیر فعال کردن پنجره پروپرتیز نیز بکار برد؟

سنبله کار
سه شنبه 24 مرداد 1385, 11:14 صبح
راه حل مناسب برای غیر فعال کردن پنجره پراپرتیز استفاده از runtime است و چک شدن اون هنگام لود فرمها که دیگر با MDE یا ADP شدن امکان تغییر از بیرون برنامه وجود ندارد .
بقیه موارد قابل تغییر هستند .

mohammadgij
سه شنبه 24 مرداد 1385, 11:56 صبح
ببخشید من منظورتون رو از پنجره پروپرتیز متوجه نمی شم. ببخشید یه کم مطالب رو دیر میگیرم میشه توضیح بدین کدوم پنجره رو میگید؟ من با کدی که بالا گذاشتم هم شیفت رو بستم هم Right Click . بهترین روش هم در حقیقت همونیه که آقای سنبله کار فرمودند اما اگه بدونم منظورتون از پنجره پروپرتیز چیه؟؟؟ شاید کمکی بر بیاد ازم

mohsenna30ri
سه شنبه 24 مرداد 1385, 12:32 عصر
هنگام کار با مثلا فرمها در حالت Design یک پنجره به نام Peroperties وجود داره که مشخصات اون فرم را می توانید تغییر بدین
یک فرم در حالت غیر طراحی نیز با کلیدهای آلت و اینتر این پنجره باز می شود

barman2006
سه شنبه 24 مرداد 1385, 12:56 عصر
ali2006iran@yahoo.com

سنبله کار
سه شنبه 24 مرداد 1385, 13:21 عصر
از اینجا بردارید http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=254027&postcount=28