PDA

View Full Version : مبتدی: راهنمایی

mahsab
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 17:27 عصر
سلام .

سوال من درباره زمان لازم برای طراحی یک سایت هست . زمان لازم از شروع طراحی تا آپلود سایت روی هاست .

می دونم که بستگی به نوع سایت و امکانات سایت و مهارت طراح سایت داره . اما فرض کنید یه سایت برای یه شرکت در حد معرفی محصولاتش .امکان خاصی مد نظر نیست .

من تازه کارم :لبخند: . سایت قبلا طراحی کردم آپلودشم کردم رو نت اما الکی بوده ینی امتحانی واسه یادگیری خودم بوده .حالا باید واسه شرکتی یه سایت طراحی کنم در هر صورت که

طراحی سایتشونو ب من دادن ولی زمانی ک واسه طراحی سایت لازم دارمو باید بگم بهشون :ناراحت:حالا می ترسم یه زمانی پیشنهاد بدم که خیلی زیاد باشه و ضایع شم . اگه راهنمایی

بفرمایید بگید چ زمانی بگم که ضایع هم نشم و هم اینکه اونقدم کم نباشه که از پسش بر نیام ممنون می شم .

نگید سوال بدی پرسیدم :خجالت: :خجالت::خجالت:.

aminmousavi
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 17:39 عصر
سلام دوست عزیز .
فکر میکنم بین 20 تا 30 روز مناسب باشه (اگر طراحی قالب و پنل ات اختصاصی باشه، یعنی از CMS ها استفاده نمیکنی)

shima and pariya
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 22:13 عصر
سلام دوست عزیز
بازه زمانی کوتاه مدت ندی بهتره
کلا بد قولی باعث میشه نسبت به شما دید بد پیدا کنند و از طرفی بازه طولانی مدت هم که ..........
بازه زمانی مثلا یکماهه فکر میکنم خیلی کمه چون ممکنه یه قسمتی اذیتت کنه و تو مرحله های اخر کارت کند پیش بره و شاید خواسته های مشتری شما با اونچیزی که به شما گفته تفاوت داشته باشه که کلی تو روند کار اثر میزاره
به نظر من اول خواسته ها رو مشخص کن و در حضور و با شرکت و تایید خودشون یک لیست تهیه کن هر چند که 100 درصد امکان پذیر نیست (که اگه تغییرات دادند و زمان پروژه طولانی شد بتونی رو لیست اولیه مانور بدی و بی که خواسته های شما تغییرات زیادی داشته یا نامشخص بوده)
و پروژه رو هیچ وقت نزار کامل بشه بعد تحویلشون بدی . قمستهای تا حدودی کلیدی رو اراییه بده تا بررسی کنند که چقدر با نیازهاشون طتطبیق داره (مثلا هر 7 روزی با توجه به نوع سایت) البته نمونه ای که نشونشون میدی ظاهر خوبی دشاته باشه که مشتری دلسرد نشه یا حدقل بتونه در مورد ظاهرش نظر بده
و اینکه شما اگه دوماهه مثلا مهلت میدی و تو 50 روز تحویل بدی خیلی بهتره تا 40 روز زمان بخای و تو 42 روز تحویل بدی
و از طرفی با در نظر گرفتن همه این موارد که شما توی پروژه حرفه ای هستید و شاید توانایی این رو داشته باشید که سایت رو تو 30 روز تحویل بدید(با توجه به واقعا شما حرفه ای نیستی و نمونه کار درست حسابی هم نداشتی و...) ممکنه فکر کنن که واااااااااای تو یک ماه واسمون سایت زده و من اییییییییییینقد تومن باید برای یکماه کار و چهار تا عکس و دو صفحه مطلب باید پول بدم!!!!!! ولی وقت روند کار رو میبینه متوجه سختی کار هم تا حدودی میشه
به نظر من زمان تقریبی بده اول و بگو ما( از واژه من استفاده نکن چون میفهمنن که تنهایی و خبری از تیم طراح نیست . البته اگه نمیدونن اینطوری بگی بهتره) سعی مون بر اینکه مثلا تا دوماه اینده سایت رو با تمام انکانات مد نظر تحویل بدیم اما ابتدا برای اینکه بتونیم بدوجه بندی زمانی بهتری داشته باشید نیاز دارم بدونیم دقیقا خواسته شما چیه و اجازه بدید که یک داکیومت تهیه کنیم و یک سمپل بسازیم دیییییییگه از این حرفااااااااااا:لبخندساده:
اما کلا سعی کن همون اول زمان دقیق ندی و تو بار مثلا سوم چهارم که سایت رو میبنن و با توجه به مبلغ قرار داد ، زمان دقیق بگی