PDA

View Full Version : اجرای پروژه دارای دیتابیس در سیستم دیگر

seyyed75
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 21:25 عصر
با سلام
connection string من این است:
con.ConnectionString = "Server=.;AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + "\database1.mdf;Database=database1;Trusted_Connecti on=Yes;"
فقط روی سیستم خودم اجرا میشه.اونم در صورتی که sql server کانکت باشه.من میخام برنامه را روی سیستم دیگه اجرا کنم.لطفا کمک کنید.ممنون

niknam_mh
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 07:27 صبح
سلام دوست عزیز
برنامه نویسی شما بر اساس چه معماری هستش تا راهنمایی کنیم؟

tolid123456789
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 16:05 عصر
با سلام
connection string من این است:
con.ConnectionString = "Server=.;AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + "\database1.mdf;Database=database1;Trusted_Connecti on=Yes;"
فقط روی سیستم خودم اجرا میشه.اونم در صورتی که sql server کانکت باشه.من میخام برنامه را روی سیستم دیگه اجرا کنم.لطفا کمک کنید.ممنون

سلام قبل از هر چیز باید نام دقیق کامپیوترتون که قراره سرور بشه رو بدونید مثلا فرض کنید اسم کامل کامپیوتر شما A باشه.
کدی که باید در قسمت Connectionstring بنویسی به شکل زیر میشه:
"data source=A;integrated security=true; database=databasename"

در مورد کد خودتون هم اگه رو کامپیوتر خودتون جواب میده به نظر میرسه اگر به جای server=. مقدار server=A رو قرار بدی احتمالا مشکل حل میشه..

shadi khanum
سه شنبه 19 خرداد 1394, 07:55 صبح
باید در برنامت یه فرک تنظیمات بذاری که کاربری که داره اجرا میکنه او بره اومجا و مشخصات سییتم خودش(نام instance و سرور و نام دیتابیس و ..) رو وارد کنه و شما بر اون اساس واسش connection String بسازی و ازش در برنامت استفاده کنی
فرمت کلی کانکشن استرینگ هم که دوستان زحمت کشیدن و گذاشتن. فقط یه ایراد کوچیک داره اونم اینکه A لزوما نام کامپیوتر نیست و نام کامل instance که مشتری شما رو سیستمش داره