PDA

View Full Version : نحوه ی استفاده از Laravel Debugbar

MeSaeid
یک شنبه 13 اردیبهشت 1394, 22:49 عصر
سلام
چطوری باید از Laravel Debugbar (https://github.com/barryvdh/laravel-debugbar) در پروژهامون استفاده کنیم ؟

hamedarian2009
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 10:59 صبح
سلام.
همون آدرسی که دادی نوشته باید چیکار کنی
اول با ترمینال به پوشه root پروژت برو و بعد این دستور را تایپ و اجرا کن :

composer require barryvdh/laravel-debugbar

بعد اینکه نصب شد برو داخل پوشه config و فایل app.php رو باز کن و داخل قسمت providers این خط رو به انتهای آرایه اضافه کن :

'Barryvdh\Debugbar\ServiceProvider',

همچنین این خط رو هم به انتهای آرایه aliases اضافه کن :

'Debugbar' => 'Barryvdh\Debugbar\Facade',

در انتها هم توی ترمینال این دستور رو اجرا کن:

php artisan vendor:publish

حالا اگه مد برنامه تو حالت development باشه یعنی APP_DEBUG برابر true باشه این نوار پایین صفحه نشون داده میشه و میتونید از اطلاعاتش استفاده کنید.

تو همین انجمن دیدم بعضی از بچه های yii داشتن debug-bar رو توی yii2 یک ویژگی در برابر لاراول عنوان کردند ولی میبنیم توی لاراول هم هرچیزی بخواهیم میتونیم اضافه کنیم

MeSaeid
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 13:05 عصر
سلام.
همون آدرسی که دادی نوشته باید چیکار کنی
اول با ترمینال به پوشه root پروژت برو و بعد این دستور را تایپ و اجرا کن :

composer require barryvdh/laravel-debugbar

بعد اینکه نصب شد برو داخل پوشه config و فایل app.php رو باز کن و داخل قسمت providers این خط رو به انتهای آرایه اضافه کن :

'Barryvdh\Debugbar\ServiceProvider',

همچنین این خط رو هم به انتهای آرایه aliases اضافه کن :

'Debugbar' => 'Barryvdh\Debugbar\Facade',

در انتها هم توی ترمینال این دستور رو اجرا کن:

php artisan vendor:publish

حالا اگه مد برنامه تو حالت development باشه یعنی APP_DEBUG برابر true باشه این نوار پایین صفحه نشون داده میشه و میتونید از اطلاعاتش استفاده کنید.

تو همین انجمن دیدم بعضی از بچه های yii داشتن debug-bar رو توی yii2 یک ویژگی در برابر لاراول عنوان کردند ولی میبنیم توی لاراول هم هرچیزی بخواهیم میتونیم اضافه کنیم
ممنون از شما ، بله این دستورات برای اجراش لازمه منظور من اون توابع پایین صفحه بود
لاراول چیزی کم نداره از yii و تقریبا کامپوننت های بیشتری براش نوشته میشه

hamedarian2009
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 13:28 عصر
اون متدها رو هم بسته به کاری که انجام میدن توی کدهاتون میتونید استفاده کنید مثلا

\Debugbar::enable();
\Debugbar::disable();

براتون این نوار رو غیر فعال یا فعال میکنه

این دستوراتم تو کدها استفاده کنید پیغام های موردنظرتون رو تو تب messages نشون میده حتی میتونید به info یه آبجکت هم بدین تا اطلاعات اون آبجکت رو بهتون نشون بده

Debugbar::info($object);
Debugbar::error('Error!');
Debugbar::warning('Watch out…');
Debugbar::addMessage('Another message', 'mylabel');

یا وقتی دارین با try -catch کار میکنید خطاها را log کنید

try {
throw new Exception('foobar');
} catch (Exception $e) {
Debugbar::addException($e);
}

hamedarian2009
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 13:36 عصر
این لینکو مطالعه کنید کامل باهاش آشنا میشن
https://laravel-news.com/2015/02/laravel-debugbar/

1sarbaz
سه شنبه 05 خرداد 1394, 21:32 عصر
آقا این تب queries تو دیباگ بار نیست چیکار کنم بتونیم تعداد کوئریهایی که میزنم رو ببینم ؟!

hamedarian2009
سه شنبه 05 خرداد 1394, 23:47 عصر
آقا این تب queries تو دیباگ بار نیست چیکار کنم بتونیم تعداد کوئریهایی که میزنم رو ببینم ؟!

برو تو پوشه config و فایل debugbar.php رو بازکن و داخل قسمت collectors مقدار db رو اگه false هست true کن تا تب کوئری روهم داشته باشی

1sarbaz
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 14:27 عصر
آقا نشد هر کار کردم هر چقدر هم گوگل میکنم به نتیجه ای نمیرسم. شما اون تب queries رو توی دیباگ بار دارید ؟!

tuytoosh
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 15:29 عصر
من پکیج رو نصب کردم بدون هیچ تنظیماتی بود...

hamedarian2009
چهارشنبه 06 خرداد 1394, 16:26 عصر
آقا نشد هر کار کردم هر چقدر هم گوگل میکنم به نتیجه ای نمیرسم. شما اون تب queries رو توی دیباگ بار دارید ؟!
به طور پیش فرض باید باشه شما یک بار برو از داخل فایل composer.json خط "barryvdh/laravel-debugbar": "~2.0" رو بردار و دستور composer update رو بزن تا حذف بشه سپس مثل دستور العمل لینک زیر که من در پست های قبلی هم گفتم دوباره نصب کن
https://github.com/barryvdh/laravel-debugbar

1sarbaz
پنج شنبه 07 خرداد 1394, 07:57 صبح
آقا دستت درد نکنه ، نسخه dev رو نصب کرده بودم. دوباره همونجور که گفتی پاک کردم و مجددا نصب کردم درست شد !