PDA

View Full Version : سایت 3ستونه - زیر هم قرار گرفتن ستونهای کناری در زوم؟؟

2020s1371
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 07:25 صبح
سلام دوستان
یه سایت دارم مینویسم برای پروژه دانشگاهمون ....
سه ستونه باید باشه ....

سایت رو نوشتم ولی نمیتونم درست صفحه ش رو تقسیم بندی کنم...

سوال اینه که چجوری باید صفحه رو تقسیم بندی کنم تا چیزی مثله دیجیاتو باشه..؟ منظورم بیشتر سه ستونه شه که وقتی زوم بکنید ستون سمت راست میره بالای ستون سمت چپ؟؟ باید از css3 استفاده کنم؟ توضیح؟ تشکر

ravand
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 08:23 صبح
من درست متوجه منظورتون نشدم. ولی اگه میخواید سایت سه ستونه درست کنید . باید اول یه div اصلی بسازید سه تا div دیگه داخلش بذارید بعد به این سه تا div داخلی float:right; بدید. کنار هم قرار میگیرن.

2020s1371
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 06:01 صبح
ممنون دوست عزیز
منظورم اینه که میخام وقتی زوم بشه ، ستون سمت راست ،بیاد بالا/زیر ستون سمت چپ قرار بگیره و سایت به دوستونه تبدیل بشه

مشکلم الان اینه که وقتی زوم میکنم ستون چپ میاد بالا و بعدش ستون وسط ، زیرش قرار میگیره و بعدش هم ستون راست زیر هر دو.... میخوام وقتی زوم میشه اینجوری هم نشه و فقط 2 ستونه بشه و ستون های کناری زیر هم قرار بگیرند

حالا با این توضیحات چکار کنم؟

:لبخندساده:

ravand
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 08:19 صبح
ممنون دوست عزیز
منظورم اینه که میخام وقتی زوم بشه ، ستون سمت راست ،بیاد بالا/زیر ستون سمت چپ قرار بگیره و سایت به دوستونه تبدیل بشه

مشکلم الان اینه که وقتی زوم میکنم ستون چپ میاد بالا و بعدش ستون وسط ، زیرش قرار میگیره و بعدش هم ستون راست زیر هر دو.... میخوام وقتی زوم میشه اینجوری هم نشه و فقط 2 ستونه بشه و ستون های کناری زیر هم قرار بگیرند

حالا با این توضیحات چکار کنم؟

:لبخندساده:
شما به ستون سمت راست و چپ float دادی . پس اول ستون سمت راست و چپ رو بذار بعد ستون وسط. یعنی جابجا کن.

firebox
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 09:15 صبح
برای راحتی بیشتر بهتره از فریم ورک هایی مثل Bootstrap یا foundation استفاده کنید ، تو این فریمورک ها با استفاده از یک سیستم گرید خیلی راحت میتونی هر المنتی رو هر جایی که بخواهی قرار بدی.

2020s1371
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 13:18 عصر
برای راحتی بیشتر بهتره از فریم ورک هایی مثل Bootstrap یا foundation استفاده کنید ، تو این فریمورک ها با استفاده از یک سیستم گرید خیلی راحت میتونی هر المنتی رو هر جایی که بخواهی قرار بدی.

درسته... اما من میخوام ببینم میشه با خود سی اس اس و مستقل از این چیزا این کارو کرد؟ و ترجیحا اینکارو بکنم!