PDA

View Full Version : گزارش خاص

twofan
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 10:28 صبح
باسلام و خسته نباشید خدمت اساتید بزرگوار
من یه سوال داشتم اونم اینکه در تیبلم 5 ستون اعم از ناو , نام خانوادگی ,کدملی ,تاریخ تولد و ... دارم
اگه بخام گزارشاتم به صورت انتخابی ستون باشه مثلا فقط نام و نام خانوادگی بیاد باید چگونه عمل کنم.
ممنون از همکاری شما اساتید و بزرگواران130843

Todco.ir
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 11:24 صبح
اگر منظور شما ساخت ریپورت داخل اکسس است می توانید به اینصورت عمل کنید:
ابتدا ابزار Report را انتخاب کنید و جدول مورد نظرتان را به آن انتساب دهید.
به منظور حذف یا اضافه کردن فیلدها به گزارش ، ازگروه Tools واقع در زبانه Design گزینه Add Existing Fields را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب این گزینه فیلدی با عنوان Field List به صفحه اضافه می شود که در آن جداول موجود در بانک اطلاعاتی فعال و اسامی فیلدهای مربوط به آنها نشان داده می شود.
برای اضافه کردن فیلدها به گزارش کافی است نام فیلد موردنظر خود را در این کادر یافته و آن را در بخش Detail یا page header درگ کنید. به این ترتیب عنوان فیلد در هر دو بخش درج می شود. برای مشاهده رکوردها در بخش Detail از سایر نماها استفاده کنید.

برای حذف یک عنصر از گزارش ، کافی است با کلیک ، آن عنصر را انتخاب کنید و کلید Delete از صفحه کلید را بزنید و یا روی آن کلیک راست کرده و Delete را انتخاب کنید.

twofan
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 13:17 عصر
با عرض تشکر از جواب شما ولی قسمت دیزاین رو قفل میکنم تا دسترسی نباشه و از طریق فرم بتونم این کار رو انجام بدم چون طراحی ریپورت در هنگام دیزاین قابل تغییر هست و کسانی که با این برنامه کار میکنند کامل نا آشنا به اکسس هستند.اگه از طریق دیگری این کار رو کرد خیلی بهتر میشه

mohsen1393
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 09:33 صبح
با عرض تشکر از جواب شما ولی قسمت دیزاین رو قفل میکنم تا دسترسی نباشه و از طریق فرم بتونم این کار رو انجام بدم چون طراحی ریپورت در هنگام دیزاین قابل تغییر هست و کسانی که با این برنامه کار میکنند کامل نا آشنا به اکسس هستند.اگه از طریق دیگری این کار رو کرد خیلی بهتر میشه

سلام آیا منظور شما اینه که چاپ شدن یا نشدن اطلاعات یک فیلد انتخابی باشه؟

twofan
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 09:22 صبح
ممنون از توجه شما
من از طریق همین سایت مشکلمو حل کردم این هم لینکش برای کسانی که شاید به دردشون بخوره
http://barnamenevis.org/showthread.php?434407-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%DB%8C&highlight=multi