PDA

View Full Version : اتصال دامنه به وبلاگ در سرویس وبلاگ دهی طراحی شده

rash44
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 12:59 عصر
سلام
اگر در یک سرویس وبلاگ دهی بخوایم امکان اتصال دامنه به وبلاگ ها به کاربران بدیم نیازمند انجام چه اقداماتی روی سرور هست ؟
مثلا برای ایجاد ساب دامین های مجازی نیاز بود که یک زیر دامنه به صورت domian.com.* و یک A رکورد ایجاد بشه

Unique
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 16:44 عصر
وب سرورتون چیه ؟ Apache یا Nginx ؟
کلا در این روش شخص باید دامنش را روی DNS شما تنظیم کنه. شما هم روی وب سرور دامنه خاصی را روی IP ست نکنید و اجازه بدین سایت با هر دامنه ای بیاد بالا ، حالا کافیه توی برنامتون با URL Rewriting وبلاگ شخص را نمایش بدین. کار خاصی نیست اما توی وب سرور های مختلف تنظیماتش فرق میکنه.

rash44
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 17:16 عصر
وب سرورتون چیه ؟ Apache یا Nginx ؟
کلا در این روش شخص باید دامنش را روی DNS شما تنظیم کنه. شما هم روی وب سرور دامنه خاصی را روی IP ست نکنید و اجازه بدین سایت با هر دامنه ای بیاد بالا ، حالا کافیه توی برنامتون با URL Rewriting وبلاگ شخص را نمایش بدین. کار خاصی نیست اما توی وب سرور های مختلف تنظیماتش فرق میکنه.

وب سرور فکر کنم آپاچی باشه و نرم افزار مدیریت هم Plesk . هاست مورد نظر 1 دامنه اصلی داره که با اون کل سایت در دسترس هست . از طریق domain.com.* و A record و URL Rewriting زیر دامنه های مجازی ایجاد کردم و مشکلی نیست .
این تکه رو دقیقا متوجه نشدم :

شما هم روی وب سرور دامنه خاصی را روی IP ست نکنید و اجازه بدین سایت با هر دامنه ای بیاد بالا ، .
پس اون دامنه اصلی سایت چی میشه ؟
با شرکت ارائه هاست که صحبت کردم گفتن که شما باید 1 IP اختصاصی بگیرید برای این کار

rash44
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 12:22 عصر
لطفا راهنمائی کنید

Unique
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 16:01 عصر
شرمنده دیر جواب میدم ! متاسفانه به خاطر مشغله کاری نمیتونم زیاد سر بزنم.

این تکه رو دقیقا متوجه نشدم :
شما اگه هاست shared داشته باشین نمیتونین اتوماتیک و بدون دخالت خودتون این کار را انجام بدین. در واقع برای هر دامنه باید بیاین اون دامنه را park کتید (توی cpanel میشه park اما سرور های ویندوزی از domain alias هم ممکنه استفاده کنند). بعدش بیاین با url rewriting کرای که میخواین را انجام بدین.

اما اگه هاست شما اختصاصی باشه (با شاید شرکت هاست با حالی داشته باشین و با یک ip ثابت و تغییر httpd.conf برای شما انجام بشه) باید بیاین توی تنطیمات وب سرور apache توی httpd.conf یا فایل virtual تنظیم کنید که هر دامنه ای که به Ip شما resolved بشه سایت براش باز بشه در واقع مقدار ServerAlias را روی * بگذارین حله.