PDA

View Full Version : سوال: ایجاد برنامه کلاینتی

maryam8159
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394, 14:01 عصر
با سلام

برای نوشتن یک برنامه کلاینتی که دیتا بیس و برنامه روی سرور با IP داینامیک نصب بشه و کاربران با استفاده از shortcut برنامه روی دسک تاپ خود از برنامه استفاده کنند راهنمایی می خواهم

ممنون

maryam8159
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 07:13 صبح
دوستان این کار امکان پذیر نیست یا اینکه هنوز کسی جواب نداده ؟؟؟؟:ناراحت:

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 09:29 صبح
شبکتون محلی یا تحت اینترنت؟

maryam8159
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 10:02 صبح
شبکه محلیه

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 10:38 صبح
می تونید پایگاه داده رو sqlserver در نظر بگیرید و کانکشن رو باIP سرور تنظیم و کلاینت ها رو تنظیم کنید بقیه کارش مثل برنامه های معمولیه اگه کمک بیشتری خواستید بگید

maryam8159
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 10:28 صبح
میشه برنامه رو local نوشت و روی سرور نصب کرد ؟

منظور از اینکه کلاینت هارو تنظیم کنم چیه ؟

محمد رضا فاتحی
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 10:56 صبح
نگاه کنید
شما باید پایگاه داده و طراحی دیتابیس و ... را انجام بدید برنامه ویندوزی خودتون رو طراحی و پیاده سازی کنید همه این مراحل روی سیستم خودتون انجام میشه
برنامه که تموم شد sqlserver روی سیستم سرور نصب میشه و روی کلاینت ها فقط نصب برنامه کافیه و احتیاجی به هیچ نوع sql ندارند(واقعا جالبه)
فقط باید امکانی(فرمی) به برنامه کلاینت ها اضافه بشه که کاربر بتونه با توجه به آی پی سرور و تنظیمات امنیتی sqlserver به سرور و پایگاه داده متصل بشه
تنظیمات امنیتی مانند ثبت کاربر و دسترسی هر کاربر توی نرم افزا sqlserver هم که از ملزوماته

Yanehsar
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 20:04 عصر
سلام مشکلی که بنده هم دارم
از این موضوع که باید IP سرور برای کلاینت ست یشه مطالبی رو خوندم اما چطوری می تونیم کانگشن استرینگ رو از فرم ست کنیم ؟سرور تنظیمات خاصی برای دسترسی احتیاج داره ؟داخل همین سایت قبلا مطالبی خونده بودم که تنظیمات SQL هم باید تغییرات داده بشه اما چندوقته هر جی سرج می کنم پیدا نمیکنم .ممنون میشم برنامه تستی برامون بذارید که بشه هم صورت Local به دیتابیس متصل شد هم به صورت شبکه!!!

محمد رضا فاتحی
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 09:58 صبح
سلام این فرمی هست که خودم تو برنامه تحت شبکه با sqlserver استفاده می کنم براتون میزارم شاید ایده بده

Yanehsar
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 21:53 عصر
سلام این فرمی هست که خودم تو برنامه تحت شبکه با sqlserver استفاده می کنم براتون میزارم شاید ایده بده
مرسی از راهنمائی شما.
شما از این فرم برای ست کردن کانگشن استفاده کردید آیا این روش برای linq هم تست کردید ؟؟؟؟

محمد رضا فاتحی
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 09:59 صبح
نه من فقط با این فرم کانکشن استرینگ برنامه رو ست می کنم

Yanehsar
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 21:45 عصر
سلام
بازم هم مشکم حل نشد یکی از دوستان گفتند که کانگشن داخلappconfig ذخیره میشه اما داخل لینک appconfig نداریم حالا اینکه ما بصورت دستی اضافه کنیم لینک از اون میخونه یا نه رو نمیدونم!!!!!
نکته بعدی من اومدم کلاس DataContext رو باز کردم دیدم که تابعی به نامDBClassesDataContext داخل اون وجود داره بدون هیچ پارامتری که فقط کانگشن داخل اون ست میشه که local هستش اومدم تابع رو تغییر دادم و چهار تا string بهش ارسال کردم (SeverName,DatabaseName,UserName,password) و داخل برنامه فرمی طراحی کردم و اطلاعات رو ذخیره می کنم و این تابع را فرخوانی می کنم حالا به نظرتون دستکاری این تابع و کلاس درست هستش ؟اگر نه برای ست کردن کانگشن برای سیستم های مختلف و تحت شبکه پیشنهادتون چیه!!!!!

//کلاس DataContext
[global::System.Data.Linq.Mapping.DatabaseAttribute (Name="DataBaseAsnad")]
public partial class DBClassesDataContext : System.Data.Linq.DataContext
{

private static System.Data.Linq.Mapping.MappingSource mappingSource = new AttributeMappingSource();
.
.
.
//تابع دستکاری شده(4 تا متغییر ارسال به داخل تابع دستی اضافه شده است
public DBClassesDataContext(string serverName,string DatabaseName,string username,string password) :

base("Data Source="+serverName+";Initial Catalog="+DatabaseName+";Integrated Security=True;", mappingSource)
{
OnCreated();
}

public DBClassesDataContext(string connection) :
base(connection, mappingSource)
{
OnCreated();
}

public DBClassesDataContext(System.Data.IDbConnection connection) :
{
OnCreated();
}

public DBClassesDataContext(string connection, System.Data.Linq.Mapping.MappingSource mappingSource) :
{
OnCreated();
}

public DBClassesDataContext(System.Data.IDbConnection connection, System.Data.Linq.Mapping.MappingSource mappingSource) :
{
OnCreated();
}
و....