PDA

View Full Version : سوال: گزارش استیمول بدون فایل خارجی

mehran_337
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 20:24 عصر
با سلام خدمت دوستان !

سورس یک پروژه با زبان سی شارپ دریافت کردم که از استیمول ریپورت برای گزارشات استفاده کرده است . جالب اینجاست که هیچ فایل خارجی برای گزارش از جمله فایل mrt در پوشه برنامه و در هیچ کجای دیگر وجود ندارد . اما وقتی در ویژوال استادیو روی فرم در کنترل stiReport کلیک می کنیم و Design Report را می زنیم تمام گزارش را براحتی می بینیم و دپس از کمپایل برنامه هم براحتی گزارشات قابل اجرا هستند.

اولا اینکه آیا منطقی ست که بدون هیچ فایل خارجی این گزارشات مشاهده شوند حتی در پوشه Resource هم هیچ فایلی نیست

دوما به محض اینکه در حالت Design Report می رویم و حتی هیچ تغییری در گزارش ندهیم پس از خارج شدن از حالت دیزاین و کامپایل خطای زیر می دهد :
Error 4 Invalid Resx file. Could not load type School.schoolDataSet+View_ClassWithBasisDataTable, School, Version=1.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=null which is used in the .RESX file. Ensure that the necessary references have been added to your project. Line 195, position 5. ReportCard.resx 195 5 School

بعدش جالبه که توی فایل فوق (ReportCard.resx) کل تگ <data name="Class.DataSource" mimetype="application/x-microsoft.net.object.binary.base64"> بهمراه محتوای آن را حذف می کنیم این پیغام خطا رفع می شود اما خطای دیگری رخ می دهد و آن اینکه نام کنترلهایی که از فرم پایه مشتق شده را تکراری درنظر می گیرد و خطا می دهد

آیا دوستان تجربه ای در این زمینه دارند ؟ آیا حالت اول که ذکر کردم منطقی ست؟ فایل گزارشی که وجود ندارد چطور می شود اصلاح کرد؟

fakhravari
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 20:20 عصر
با سلام
از دید من بهتره فایل جدا ذخیره بشه.

چون در یک حالت xml ذخیره میکنه احتمال داره دیزاینر استیمولت دچار مشکل بشه. که شاید از دید من این طوری باشه