PDA

View Full Version : سوال: مشکل با کنترل jc button و Crash شدن وی بی

as987498749874
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 21:03 عصر
سلام دوستان

من یه پروژه نوشتم که تقریبا 10 درصد دیگش مونده و توی اون پروژه که طراحی هست از یوزر کنترل jc button استفاده کردم حدود 50-60 کلید میشه چون آپشن هاش زیاد بود و استایل های زیبایی هم داره اون رو انتخاب کردم.

مشکل من از یکی دو هفته پیش شروع شد که بصورت ناگهانی وسط استفاده از نرم افزار و موقعی که یک فرم قراره Unload بشه نرم افزار کرش میکنه چه تو حالت کد نویسی و چه بعد از کامپایل، البته بعد از کامپایل کمتر بوجود میاد.
یک هفتس توی نت سرچ میکنم و چیز بدرد بخوری پیدا نکردم.یکی نوشته بود که از تابع sleep استفاده کن که من انجام دادم کار کرد و Unload نشد فقط خیلی وقت زیادی از کاربر موقع Load و Unload فرم ها میگیره که اصلا جالب نیست.حالا موندم چه کنم تا حالا برا کسی اینطور مشکلی پیش اومده؟ روی سون و 8 و ویندوز مجازی xp هم تست کردم همین مشکل رو داره؟

احتمال خیلی قوی میدم که از کلید باشه.حتی وی بی رو هم حذف و مجددا نصب کردم ولی یه چیزی که چندتا دی ال ال رو نذاشت دوباره نصب کنم ولی بازم وی بی کار میکنه و مشکلی نداره ولی رو 8 کامل نصب شد بدون پیغام!!!!

در ضمن یوزر کنترل رو به ocx تبدیل و توی پروژه گذاشتم فرقی نکرد.

توی کدهای jc button موقع terminate شدن یوزر کنترل اومده یه on error گذاشته که فکر کنم مشکل از اونجا باشه چون بیشتر مواقع که فرم انلود میشه یه ارور توش بوجود میاد و چون من تعداد کلیدهام خیلی زیادن فکر کنم بطور کامل نمی تونه تمام کلید های رو آنلود کنه!!!!

دوستان خیلی گیر کردم و حدود 1.5 ساله که رو پروژم وقت گذاشتم .راهنمایی ام کنید!!!

اینم jc button

vbhamed
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394, 05:58 صبح
سلام
چیزی که به نظر میاد اینه که حافظه مصرفی برنامتون زیاده و ممکنه به خاطر همون کنترلها یا کنترلهای دیگه و تصاویر استفاده شده و نوع کدنویسی و ... باشه که بهتره مدیریت بهتری روی حافظه انجام بدین

as987498749874
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394, 09:41 صبح
خوب چطوری میشه این قضیه رو فهمید که از حافظه است؟

vbhamed
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394, 11:15 صبح
سلام
دیگه نیاز نیست بفهمید، مشخصه، الان باید رفعش کنید
چون بعد از کامپایل دیگه خود وی بی هم در حافظه نیست پس حافظه آزادتره و کمتر مشکل بوجود میاد

as987498749874
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394, 11:18 صبح
الان رفتم تمام کلیدهای یکی از فرم هایی که کرش میکنه رو جذف و بجاش کلید خود وی بی رو گذاشتم مشکل کرشش حل شد توی اون فرم
فقط بحثی که هست اینه که چون تقریبا از تمامی آپشن های jcbutton استفاده کردم و کلید مشابهی ندیدم با این امکانات مجبور به استفاده از اون هستم ...
چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟

نمیشه کاری کرد که سریع آنلود بشه تا کرش نکنه!!!!!

setroyd
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394, 18:35 عصر
نه نمیشه مگر اینکه شما با استفاده از api فرم مادر رو unload کنی که فکر نمیکنم کار درستی باشه من میگم شما تست کن تو حالتهای مختلف چون اکثرا اصولی کدنویسی نشده user control ها از آرایه استفاده کن و دکمه ها رو آرایه کن ببین تاثیری داره من قبلا رو یه ocx کردم شد در حد یک نظریه هست اما ارزش تست داره و اما صحبت دوستانمون در بالا هم صحیح هست حافظه هم میتونه باشه اما خوب اینو میدونی که برنامه نویسی یعنی هر غیر ممکنی ممکن ! پس هر روشی رو تست کن

as987498749874
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394, 20:27 عصر
ممنون
دقیقا متوجه نشدم که چیکار کنم؟؟؟

این دقیقا یه نمونه برنامه ساده و مشابه اصلی هست که دقیقا همونطوری ارور میده!!!!!

vbhamed
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 06:40 صبح
سلام
این ocx اصلا بهینه نوشته نشده و هم حافظه مصرفی زیادی داره هم سرعت پایین
بهتره عوضش کنید و اینکه چه خاصیتهایی از این بیشتر مورد نظره، چون خیلی دکمه های دیگه مثل دکمه های کامپوننت Codejock هم اکثر خاصیتها رو دارن

as987498749874
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 09:23 صبح
پیشنهادتون چیه؟البته حتما رایگان باشه و کرک شده نباشه و ثانیا اینکه زیبا باشه؟؟؟

ممنون

خاصیت ها :
Style
DropDownSerpator
Mask Color
tag
value

همین چهارتا رو داشته باشه خیلی عالیه!!!!
اگه یوزرکنترل باشه که دیگه معرکست!!!!

vbhamed
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 09:37 صبح
سلام
تو مجموعه Codejock همه اینها به صورت حرفه ای تر هست اما نه اینکه همشون روی دکمه باشن
در مورد ک.ر-ک شده نبودن هم !!!!

اتفاقا همین که یوزر کنترله باعث ایجاد مشکل در حافظه میشه، اگر یوزر کنترلتون رو به صورت فایل ocx کامپایل و استفاده کنید هم حافظه کمتری مصرف میشه هم سرعتش بالاتر میره