PDA

View Full Version : شبیه سازی مار با کدنویسی و با مشخص بودن سر و دم مار

hsdnhd
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 23:41 عصر
باسلام
من یک بازی مارو پله دارم می نویسم و وقتی اجرا میشه توی دیتابیس عددها بصورت شانسی و خوکار برای مار و نردبان انتخاب میشه و ثبت میشه برای مار من دو تا عدد دارم که عدد بزرگتر سر مار باید باشه و عدد کوچکتر دم مار خب بدلیل اینکه این اعداد رندم و شانسی هستند نمیتونم از عکس مار استفاده کنم و لوکیشن رو عوض کنم چون هردفعه ممکنه یک حالتی داشته باشه بخاطرهمین میخوام با کدنویسی سر تا دم این مار رو با پهنای حدود 1 سانت پرکنم که شبیه به مار بشه عدد بزرگتر سر مارهست که روی بردی که طراحی کردم لوکیشن اون مشخصه و عدد کوچکتر هم دم مارهست که لوکیشن خودش رو توی برد طراحی شده دارم اما نمیدونم الان من چطوری یک مار رو شبیه سازی کنم یه خط به پهنای 1 سانت از سر مار تا دم مار بکشم ممنون میشم در این زمینه من رو راهنمایی کنید لطفا درمورد نردبان هم اگر اطلاع دارید لطفا راهنمایی کنید اون هم همینطور عدد بزرگتر بالای نردبان و عدد کوچیکتر پایین نردبان چطور باید ترسیمش کنم روی فرم ها با نقطه های کنار هم میشه؟با چسباندن چند عکس کنار هم میشه؟لطفا هرراهی که عملی هست رو بهم بگید .
ممنون

star_rh
جمعه 18 اردیبهشت 1394, 13:56 عصر
یه راه اینه که سه تا تکسچر برای سر و دم و بدن داشته باشی. بعد در شروع از دم و تا انتها با تکرار تکسچر بدن و نهایتا در انتها سر.

hsdnhd
جمعه 18 اردیبهشت 1394, 19:34 عصر
ممنون
تکسچر چیه؟واینکه اگر ممکنه یه نمونه بدید بهم یا یکم بیشتر توضیح بدید.

RmeXXXXXXXXX
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 17:29 عصر
سلام! مار یه سر داره یه دم! فقط همین دوتا؟ پس بدنش چی میشه؟ اگه خمیده گی در جایی از بدنش باشه چی؟ مثلا حالت مار مثل M N Z یا هر چیز پیچیده دیگه بشه چی؟ با داشتن دو نقطه فقط میتونید یک خط راست بکشید!
پیشنهاد من به شما اینه که یک آرایه به طول مثلاً 10 تا (بسته به طول مار) از جنس Point یا PointF ایجاد کنید و داریه صفر رو بعنوان مختصات سر مار درنظر بگیرید و بهمین ترتیب ادامه بدید تا مختصات کل بدن مار رو داخلش بذارید! حالا با هر حرکت که سر مار انجام میده( درایه شماره صفر باید عوض بشه) قبل از تغییر مقدار درایه صفرم آرایه را یه شیفت بدید بعد مقدار سر رو سرجاش بذارید(داریه صفرم).
حالا با هر تغییر سر مار یه بررسی هم انجام میدید جهت اتمام بازی یا کسب یا کسر امتیاز و ...
دقت کنین که صفحه بازی رو یک آرایه دو بعدی درنظر بگیرید و بر اساس همین آرایه کاراتون رو انجام بدید ( نه اینکه صفحه رو نا منظم همین طوری و رندم پر کنید)