PDA

View Full Version : راهنمایی برای تقسیم اطلاعات در دو جدول

zahra.mf
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 11:44 صبح
سلام
من یه مجموعه داستان دارم که هر چندتاشون توی یه دسته قرار میگیرن مثلا 10 تا توی دسته داستان بلند 30 تا داستان کوتاه 15 تا علمی تخیلی 30 تا طنز و ....

بعد بعضی از ان دسته ها خودشون به زیر دسته تقسیم میشن مثلا داستان بلند میشه عاشقانه ,پلیسی , ترستاک یا داستان کوتاه میشه کودکان , بزگسالان, نوجوانان و ....

من اونجوری که فهمیدم باید اطاعاتم رو توی دوتا جدول وارد کنم یه جدول داستانا رو وارد کنم توی جدول دوم موضوعات من توی رسم جدول دوم و ارتباط این دوتا جدول به هم مشکل دارم

نمیدونم فیلداش و چی بذارم

کسی میتونه کمک کنه؟

Davidd
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 12:50 عصر
سلام. توی جدول دوم سه تا فیلد بذارید : id ، عنوان و parent_id .
parent_id کلید خارجیه و به id در همون جدول اشاره میکنه. parent_id نشان دهنده ی id دسته بالاتره.
در جدول داستان ها باید یه فیلد "دسته" اضافه بشه که اینم کلید خارجیه و به id در جدول دوم اشاره میکنه.

zahra.mf
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 15:27 عصر
من دارم با sqlight expert کار میکنم خیلی هم اشنایی ندارم چجوری میشه بگم این فیلد خارجی هست؟ کجا باید تعریف کنم؟
عناوینی که parent id ندارن چی توی این فیلد باید براشون بذارم؟

Davidd
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 15:49 عصر
من دارم با sqlight expert کار میکنم خیلی هم اشنایی ندارم چجوری میشه بگم این فیلد خارجی هست؟ کجا باید تعریف کنم؟
عناوینی که parent id ندارن چی توی این فیلد باید براشون بذارم؟
من با SQLite کار نکردم و فک کنم کلید خارجی support نمیکنه. اگه support نکنه هم اتفاقی نمیفته و فقط بحثای integrity باید خودتون مدیریت کنید.
برای سردسته ها که parent_id ندارند مقدار فیلد null میشه.