PDA

View Full Version : آپدیت دیتابیس بعد از رسیدن به تاریخ معین شده

PHPOnline
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 18:14 عصر
سلام
دیتابیس دارای چندین رکورد دارای تاریخ انقضا می باشد ، می خواهم زمانی که به اون تاریخ رسید یک عملیاتی رو انجام بدهم
البته با Ajax می خواهم این کار را انجام بدهم .
در حال حاضر دو تاریخ ( زمان حال و زمان تعیین شده ) رو با هم مقایسه می کنم و قبل از نمایش دادن تاریخ مقایسه میشه اگه گذشته بود عملیات رو انجام میدهم :

$diff=date_diff($date1,$date2);
if((int)$diff->format("%r%a") >= 1) {
coding....
}

همانند یک سایت حراجی یا مزایده که یک زمان اتمام دارند ، برای مثال یک محصول را وارد کردیم که تاریخ 20/2/94 منقضی میشه ، بعد از رسیدن به این تاریخدیگه نباید نمایش داده بشه یا یک عملیاتی می خوام روی این محصول انجام بدهم.

PHPOnline
جمعه 18 اردیبهشت 1394, 14:55 عصر
کسی کمک نمی کنه دوستان

Mohammadsgh
جمعه 18 اردیبهشت 1394, 17:22 عصر
خب اگه یک باره که کاری نداره.برای نمونه یه همچین کاری بکنید.یک شرطی بزارید و کارهاتون رو انجام بدید

$t=time()+1000;
$time=time() <$t ;

PHPOnline
جمعه 18 اردیبهشت 1394, 22:45 عصر
یکبار نیست ، و هر روز به روز میشه دیتابیس
شبیه به حراجی آنلاین ، که هر پستی یک زمانی دارد ، و پس از پایان زمان از صفحه اصلی برداشته میشود به صورت خودکار

sairon123
جمعه 18 اردیبهشت 1394, 23:06 عصر
دقیقا نفهمیدم می خواین چیکار کنین . اگه بیشتر توضیح بدین راحت تر کمک میکنم
مثلا من تو cms خودم ، واسه پست زمان دار اومدم به هر پست یه زمان میدم ، مثلا تاریخ دو روز دیگه ، بعد میایم برای نمایش پست ها ، اون پست هایی رو نمایش میدم که از زمان حال کمتر باشن

تقریبا یه همچین کاری باید کرد

PHPOnline
جمعه 18 اردیبهشت 1394, 23:53 عصر
دقیقا نفهمیدم می خواین چیکار کنین . اگه بیشتر توضیح بدین راحت تر کمک میکنم
مثلا من تو cms خودم ، واسه پست زمان دار اومدم به هر پست یه زمان میدم ، مثلا تاریخ دو روز دیگه ، بعد میایم برای نمایش پست ها ، اون پست هایی رو نمایش میدم که از زمان حال کمتر باشن

تقریبا یه همچین کاری باید کرد

بله شبیه همین کاری که شما انجام دادید ، یعنی قبل از نمایش پست ها ، فقط اون هایی نمایش داده بشوند که هنوز منقضی نشدند .

همانند یک سایت حراجی یا مزایده که یک زمان اتمام دارند ، برای مثال یک محصول را وارد کردیم که تاریخ 20/2/94 منقضی میشه ، بعد از رسیدن به این تاریخدیگه نباید نمایش داده بشه یا یک عملیاتی می خوام روی این محصول انجام بدهم.

sairon123
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 00:31 صبح
خوب تو کدوم قسمت این کار مشکل دارین ،

شما ابتدا برای محصول زمان انقضا رو مشخص میکنین ، بعد از مشخص کردن اون ، دیگه کاری نداره ، وقتی صفحه لود میشه زمان حال رو بدست میارید و اون پست هایی که هنوز منقضی نشدن رو نمایش میدین ، برای این کار بهتره از تابع time استفاده کنید

tuytoosh
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 02:49 صبح
تاریخ انقضای تمام پست هارو دارید... تاریخ الان رو هم بدست بیارید.
بعد تمام رکورد هایی رو انتخاب کنید که تاریخ انقضاشون از تاریخ فعلی بزرگتره...

PHPOnline
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 19:10 عصر
به چه شکل تاریخ امروز با تاریخ های ثبت شده در دیتابیس مقایسه کنم .
برای مثال :
تاریخ امروز :

date('Y-m-d');

و کوئری رو به چه شکل بنویسم که آنهایی که فقط بزرگتر هستند نمایش داده بشوند ؟

mahdiak
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 20:06 عصر
به چه شکل تاریخ امروز با تاریخ های ثبت شده در دیتابیس مقایسه کنم .
برای مثال :
تاریخ امروز :

date('Y-m-d');

و کوئری رو به چه شکل بنویسم که آنهایی که فقط بزرگتر هستند نمایش داده بشوند ؟

اگر با تایم استمپ ذخیره کردید کار آسونی هست .....

تو شرط چک کنید که date() از date() که شما به عنوان تاریخ انقضا ذخیره کردید کوچیکتر باشد .

mojooriass
دوشنبه 28 اردیبهشت 1394, 22:59 عصر
می توانید از cron job استفاده کنید یه سرچ بکنید مطالب زیادی پیدا می کنید راجبش کار این هست که تو یه زمان مشخصی که شما معین می کنید یک فایل را فراخونی میکنه به صورت خودکار حالا کافی طبق توضیحاتی که دوستان در بالا دادند یک فایل درست کنید و اجرا اون را بر عهده cron job بزارید اینجوری توی هر ساعت از روز که خواستید فایل خودکار اجرا میشه