PDA

View Full Version : سوال: به روز رسانی داده ها هر 10 دقیقه یک بار

shima_na
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 14:22 عصر
سلام دوستان
من میخوام تو یک برنامه هر 10 دقیقه یه بار داده های برنامه را اپدیت کنم. داده هارو از یک دستگاه میگیرم . به نظرم باید از timer استفاده کنم ولی تایمر جواب نداد اگه باید از تایمر استفاده کنم میشه توضیح بدین چطوری؟

god of war
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 15:32 عصر
سلام
تایمر یک property دارخ به اسم enabled که باید اول true کنید
تو قسمت interval هم بازه زمانی وایه تکرارشو به ms واردکنید
بعد تو رویداد Tick کدهای مورد نظرتون بنویسید
بعد از لود برنامه هم یک بار tick رو فراخونی کنین ک با شروع برنامه یکبار اجرا شه در غیر اینصورت ده دقیقه بعد از اجرای برنامه اولین بار فراخونی میشه

بیتا حکمت
شنبه 19 اردیبهشت 1394, 15:34 عصر
سـلام . فرض کنید یه کنترلی هست به اسم Label1 که مقدار پیش فرض خاصیت Text اون برابر صفر هست . و میخوایم با استفاده از کنترل Timer هر یک دقیقه خاصیت Text اون یک مقدار افزایش پیدا کنه ( مشابه کاری است که شما میخواین درسته ؟!)

من یه متغیر سراسری داخل Program.CS تعریف کردم به این صورت

public static DateTime back_time ;

به فرم ام کنترل تایمر رو اضافه کردم . و داخل رویداد لود فرم کد زیر رو نوشتم

Program.back_time = DateTime.Now;
timer1.Start();

و داخل تایمر این کدها رو نوشتم

DateTime curent_time = DateTime.Now;
TimeSpan duration = curent_time - Program.back_time;
int Spend = int.Parse(duration.Minutes.ToString());
if (Spend == 1)
{
label1.Text = (int.Parse(label1.Text) + 1).ToString();
Program.back_time = curent_time;

}

فکر می کنم روش های خیلی بهتری هم باشه که ممنون میشم استادان بزرگوار سایت در موردش مثال بزنند . مثلا" من واقعا" دنبال مثالی هستم که مطالب این لینک (http://www.dotnettips.info/post/999/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B8%D8%A7%DB%8C%D9%81-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7-quartz-net-%D9%82%D8%B3%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85)رو به زبان ساده تر و خواناتر درک کنم.

shima_na
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 02:26 صبح
ممنون god of war ولی اینجا 10 دقیقه معادل 600000 ms میشه عددش خیلی بزرگ میشه. مشکلی پیش نمیاد؟

shima_na
یک شنبه 20 اردیبهشت 1394, 02:36 صبح
بیتا جان منم اول میخواستم از Quatrz.net استفاده کنم به نظرم خیلی بهتر از timer بودش خیلی هم در موردش سرچ کردم ولی فقط همین مطالب و پیدا کردم ولی هر چی تو برنامه استفاده میکنم ارور میده